1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sony zrezygnowało w PS4 z kamery na rzecz niższej ceny

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Seban_ZA, Czerwiec 30, 2013.

1. Seban_ZA

Seban_ZA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    54
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    TRN/BDG
    Według serwisu IGN firma Sony zdecydowała się na obniżkę ceny konsoli PlayStation 4 na kilka miesięcy przed targami E3, usuwając z zestawu kamerę. Taki ruch sprawił, że cena PS4 mogła być znacznie niższa niż ta z Xboksa One, który w standardowym wyposażeniu zawiera Kinecta i kosztuje 500 dolarów (PS4 ma kosztować 400 dol.).

Sony również miało dołączać do konsoli kamerę PlayStation Camera, ale przed targami E3 poinformowało sprzedawców, że rezygnuje z dołączania do zestawu tego sprzętu.

W tym miejscu warto dodać, że kontroler PS4, DualShock 4, został zaprojektowany w taki sposób, aby współpracować z kamerą. Oznacza to, że niektórzy gracze, którzy zakupią PS4 i nie zdecydują się dokupić kamery, nie będą mogli korzystać z wszystkich funkcji, w tym logowania się, gdy PS4 nas "rozpozna".

Poza tym, jak twierdzą niektóre źródła, w przypadku PS4 twórcy gier mogą decydować się na brak implementacji obsługi kamery w wielu tytułach w obawie przed tym, że nie każdy gracz będzie miał ten dodatek do konsoli.

Takiej sytuacji nie ma w przypadku Xboksa One, ponieważ Microsoft planuje dołączać do standardowego zestawu rozwiązanie Kinect.

Sony ma oferować PlayStation Camera osobno, w cenie 60 dolarów.
    Źródło: Sony zrezygnowało w PS4 z kamery na rzecz niższej ceny :: PCLab.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Sony miało tą przewagę nad Microsoftem na tegorocznym E3,że ich konferencja odbyła się znacznie później i dzięki temu mogli pozmieniać co nieco na temat ich oferty sprzętowej dotyczącej next-gena. A co do tematu to ta ich kamerka ma się do Kinecta jak maluch do mercedesa. Patrząc na możliwości nowego Kinecta Microsoft ze swoją ceną wcale tak mocno nie przesadził.

4. RastaManiu

RastaManiu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Dzierżoniów, Polska
    Miałem Kinecta przy x360 ale po jakimś okresie zabawy leżał u mnie i się kurzył. Gdyby M$ odciągnął od zestawu Xbox One Kinecta to może i bym się skusił bo konsola byłaby tańsza ale w sumie nie mogą tego zrobić bo wszystko podpiera się na Kinect'cie, cała ta multimedialna otoczka. Ps-eye nie jest mi narazie potrzebne także Sony wykonało całkiem dobry ruch.

5. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    I bardzo dobry ruch ze strony Sony, bo nie każdy potrzebuje kamerki, a dzięki temu cena konsolki niższa i nic nie stoi na przeszkodzie by dokupić ją w przyszłości.

6. spioszeq3

spioszeq3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No ktoś pokazywał cenę ps4 z tą kamerką to wynosi ona tyle co xbox z kinectem, a jak wiadomo ps eye w porównaniu do kinecta t o zabaweczka. Jeśli chodzi o kontrolery ruchu to Sony przegrało po całości. Można śmiało napisać gwarą forumową, że strzeliło sobie w łeb ;p

7. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Sony ma u mnie plusa bo nie wciska na chama kamerki itp. A XO wciska na chama twierdząc, że musi być bo to już nie konsola tylko kombajn multimedialny.. A ja jako konsument chce konsoli !

2 użytkowników lubi ten post.
  8. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dobrze, nie chce żeby coś mnie rozpoznawało i logowało się bądź nie, samo bez mojej inicjatywy. Jak będe chciał się zalogowac to klikne zaloguj się tak jak do tej pory (mozna ustawić automatyczne logowanie i wychodzi na to samo) proste ? Proste.

kinect kosztuje 100, pseye 60, więc w dalszym ciągu taniej.

9. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Właśnie dlatego MS dał "przymusowo" kinecta do tego jeszcze że xbox one bez niego po prostu tracił by masę funkcjonalności. Peh tak kinect kosztuje 100 a pseye 60, ale nie porównuj ferrari do malucha.

10. darvd29

darvd29 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Mi się tam podoba ruch obu producentów. Microsoft dołącza Kinecta, zwiększając cenę, ale Kinect to jest jednak genialna, porządna i przede wszystkim bardzo dokładna część zestawu. Tym czasem Sony nie dodaje PSEye, bo wie, że to shit jakich mało :p

11. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Gdzie być może w Polsce połowa z nich będzie funkcjonować.. Bo czy oby na pewno opcja TV działała w Polsce :). A machanie rączkami możemy przy starym kinect w grach.. A no zapomniałem bajer komend głosowych.. Ja chcę grać, a nie gadać do konsoli :D

1 osoba to lubi.
  12. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Ja tam kinecta lubiłem i czekam na nowego ale jeśli konsola od MS będzie gorsza od Sony to nawet kinect jej nie uratuje

13. TrueUser

TrueUser Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrów Wlkp.
    Nie wiem co Wy tak ciśniecie po tych maluchach. Przecież ten pojazd zmechanizował polską motoryzację. Te kontrolery ruchu skinetyzują branżę gier!

14. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    W dalszym ciągu nie wiem jakie to ma dla mnie znaczenie, że jedno jest ferrari a drugie maluch. Natomiast cena ma dla mnie znaczenie, szczególnie że ani z jednego, ani z drugiego nie skorzystam. Jestem już chyba za stary aby machać do telewizora i do niego mówić a już napewno grać w kolejną część pontonów tenisów i star warsów.

1 osoba to lubi.
  15. mich2406

mich2406 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    61
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Czyli w praktyce, gdyby X'One został wypuszczony bez kinecta to kosztowałby 399$, tyle samo co konsola PS4 - wyposażona w lepsze i częściowo droższe podzespoły niż konkurencja. Wnioski wyciągnijcie sami.

16. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Ja w pontony też nie mam zamiaru grać, ale gdybym w grach akcji mógł zespołem sterować głosowo zamiast wybierać w menu kołowym polecenie typu "Za mną" to był bym bardzo szczęśliwy, po prostu widzę w tym sprzęcie większy potencjał.

17. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    A tam kolejny stek bzdur. Miałeś PS Eye (wersja PS4) w rękach? Albo chociaż czytałeś o jego możliwościach lub usprawnieniach od wersji PS3? Zapewne nie. Może i w bezpośrednim starciu PS Eye i Kinect One, Sony przegra, ale Eye współpracować będzie także z PS Move i tą diodą na padzie od PS4, więc to nie jest tak, że Eye ma być odpowiednikiem Kinecta tylko z logiem Sony, on ma swoje właściwości i swoje funkcje.

18. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    noo to czadzior :D ps eye bedzie wspolpracowac z dioda na padzie, i ze sie tak zapytam co ma mi to dac?? mnie juz sama idea tej diody denerwuje i do dzisiaj nikt mi nie odpowiedzial na pytanie po jakiego dziada mi jakas kolorowa dioda w padzie skoro sie patrzy na tv a nie na pada, i to zabaweczka ps eye nigdy nie bedzie kinectem z logiem MS bo ma o wiele mniej funkcji i jest slabo dopracowana, i SONY dobrze zrobilo ze nie daje czegos takiego do zestawu bo by sie ludzie mocno zdenerwowali

19. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Ja jakoś nie jestem przekonany do poleceń głosowych w takich grach jak BF czy COD

1 osoba to lubi.
  20. darudek_ek

darudek_ek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    155
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Za chwile M$ powiem, że exy na Kinecta miażdżą wszystko i ludzie w to uwierzą haha :D Kinect niewątpliwie był bardzo fajny pomysłem, jednak z pomysłami często tak bywa, że idea fajna, wykonanie tragiczne. Kinect to fajna zabawka dla dziecku lub na imprezę wśród znajomych. Na tym koniec jego zalet. M$ włożył kupę kasy w marketing i wciskanie kitu czego to Kinect w grach nie będzie potrafił.

Sytuacja analogiczna z Wii. Nowość na rynku, każdy chciał to zobaczyć i mieć. Sprzedało się fenomenalnie, Nintendo zarobiło oceany kasy. Ludzie pobawili się trochę, znudziło się i rzucili w kąt. W efekcie nową konsolę Nintendo wielu omija szerokim łukiem, bo nie chcą się na to nabrać.

Na Kinecta 2.0 też nabrałoby się zdecydowania mniej ludzi, gdyby do X0 był jako dodatek, a nie obowiązek. Kinect u większość klientów, którzy szpilą w poważne tytuły leży i zbiera kurz. Trzeba być mocno naiwnym, sądząc że M$ zacznie wypuszczać na niego poważne produkcje. Sytuacja będzie taka sama, że będą się nim bawić dzieci i ludzie po kilku browarach na imprezie, a przez resztę czasu będzie leżał i zbierał brud. Z tą różnicą, że kiedyś był opcjonalny, teraz będą musieli zapłacić za niego wszyscy, bez wyjątku...

Zdecydowana większość usług i tak nie będzie działać w Polsce. Tak samo jak z pewnością Kinect nie zrozumie języka polskiego. Niektórzy będą targać sobie włosy z głowy bo po angielsku zdania nie potrafią sklecić. M$ niewątpliwie przeznacza fortunę na marketing, ale inteligentni ludzie zaczekają do premiery i wtedy ocenią co było prawdą, a co bajką. Znając życie wiele będzie bajek.

M$ na E3 zapowiedział, że w ramach Gold ludzie dostaną darmowe gry. Rzucił ku publiczności stareńkim Halo 3 i Assassino 2. Dziś X360 dostał pierwszą grę w ramach abo. Ochłap w postaci Defense Grid: The Awakening. Grę, która już wyszła na PC i X360 4 lata temu w XBA. Halo i Assassina jak nie było tak nie ma. Gdybym miał wierzyć we wszystko co mówi aktualnie firma Ballmera (szkoda, że Bill już na emeryturze, za jego czasów ta firma znaczyła o wiele więcej) to latałbym w kalesonach na dalekiej Syberii.

21. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Rozumiem o co ci chodzi. Problem w tym, że na nowego kinecta znowu będa pontony, bo nie ma opcji by zaimplementowac w grach AAA sterowanie kinectem. Co z konsolą konkurencji, z PCtami ? Nikt sobie na to nie pozwoli. MS musiałby się zastawić całym majątkiem by przeforsować takie rozwiązanie.

Wczytywanie...

Poleć forum