Spalone gniazdo Ethernet?

Amalio

Świeżak
Świeżak
Witajcie.
Dziś nad moją wioską przeszła potężna nawałnica. Deszcz, grad, huraganowy wiatr, pioruny... all inclusive! Przestałem grać na konsoli i ją wyłączyłem. Niestety router nie był odłączony, a piorun uderzył w linię telefoniczną i router poszedł z dymem. Niestety jak podłączyłem zapasowy router i włączyłem xboxa chcąc skonfigurować połączenie przewodowe, to wyświetla się komunikat by sprawdzić czy wtyczka jest podłączona do gniazdka. Router również nie sygnalizuje, że do drugiej linii jest cokolwiek podłączone. Próbowałem też połączyć konsolę z routerem kablem z komputera. Też nic. Wychodzi więc na to, że poszło po kablu i wypaliło gniazdo Ethernetowe w konsoli?

Jeśli tak, to czy ktoś się orientuje ile może kosztować naprawa? Ewentualnie czy wyjściem z sytuacji byłby zakup przejściówki USB na Ethernet?
 

Hardkooro

Użytkownik
Użytkownik
Siemka
Jaką masz wersję konsoli? Jeżeli nie masz przerobionej konsoli, odeślij ją do Microsoftu jeśli masz jeszcze gwarancję.
 

Amalio

Świeżak
Świeżak
Konsola nie jest na gwarancji.
 

xgrzesiox

Użytkownik
Użytkownik
Sprawdź na innym kablu. Jeśli nie pójdzie to masz 2 opcje: zepsute gniazdko lub co innego w routerze lub karta sieciowa w X360. Możesz zawsze zakupić adapter siecj bezprzewodowej.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
spalone gniazdo lub scalak od ethernetu. Ewentualnie jedno i drugie. Koszt naprawy ok 100 zł
 

Amalio

Świeżak
Świeżak
Kable sprawdzałem i nic to nie daje. Xbox nie widzi połączenia i router też. Wina leży po stronie konsoli. Xbox został już wysłany do serwisu.
 

Do góry Bottom