Specyficzny problem z napędem liteon

michal3k

Świeżak
Świeżak
Na wstępie witam wszystkich na forum.
Postaram się w skrócie opisać mój problem. Dawno temu sprzedałem swoja konsolę jednak sentyment do serii Mortal Komabat odezwał się więc postanowiłem kupić używanego falcona. Konsola sama w sobie chodzi bez zarzutów jednak od początku jej posiadania mam "specyficzny" problem z napędem. W momencie włączenia konsoli i włożenia płyty do środka napęd ma potworne problemy z jej przeczytaniem - tutaj zacząłem stosować sposobny z ytube ( otwórz, zamknij,otwórz,włóż płytę itd... ) po kilku próbach napęd zaczyna czytać dysk jednak na początku jest to strasznie "mozolne" dopiero po jakimś czasie rozkręca się i czyta płyty bez problemu. Co najdziwniejsze posiadam same oryginały i np. grę Pure czyta bez problemów a gdy wkładam MK zaczynają się schody. Dzwoniłem do serwisu w moim mieście i dostałem informację, że naprawa kosztuje od 130zł do 250zł ! Prosiłbym o radę czy warto inwestować kilka groszy i kupić nowy laser czy może być jakaś inna przyczyna mojego problemu.
Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
 

Lucky Luke

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Tych serwisowców pogrzało. Ostatnio kumplowi tez chcieli laser wymieniac za 200 zl. Sprowadzilem go na ziemie i za 60 z robocizna zrobił mu inny serwisant. Spróbuj przeczyścić laser na początku
 

michal3k

Świeżak
Świeżak
Własnie znowu przeprowadziłem test. Po kilku godzinach przerwy włączyłem konsole włożyłem płytkę z Pure poszło bez problemów w momencie kiedy wkładam Mortala problem... dvd zaczyna się rozkręcać czyta przez kilka sekund i "gaśnie". Jutro spróbuje przeczyścić tylko nie mam odpowiedniego alkoholu w domu.
 
Na jakiej plycie masz mortala?

Wysłane z mojego E15i za pomocą Tapatalk
 

michal3k

Świeżak
Świeżak
Gry są oryginalne. Zwykła płyta jak dla xboxa. Własnie wyczyściłem laser i dalej to samo. Pure chodzi bez problemów, płyty cd czyta również a Mortala i Banjo nie chce. Co lepsze Banjo i Pure są z tej samej edycji Bundle. Postaram się dzisiaj pożyczyć od znajomego jakieś dwie gry i na nich spróbować ale jest to dla mnie o ttyle dziwne, że dvd z Mortalem nie ma rys i była kupiona w sklepie. Mój napęd to phillips-liteon DG16-D2S.
 
Mozliwe ze laser pada.

Wysłane z mojego E15i za pomocą Tapatalk
 

michal3k

Świeżak
Świeżak
Możecie podać aukcje allegro na której dostane właściwy laser do mojego napędu.
 
Wpisz w allegro laser i wejdz w xbox 360. Do litka i benq jest hop-141x

Wysłane z mojego E15i za pomocą Tapatalk
 

Do góry Bottom