1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Splatterhouse -opinie.

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez vilin, Listopad 23, 2010.

1. vilin

vilin Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Oświęcim
    Gra dostępna już w sieci piszemy tylko opinie ;)

Tylko opinie, inaczej warn-BloodD

Pierwsze warny rozdane, ktoś jeszcze? -Yahoone

2. Lotnik421 Xbox One

3. no1safe

no1safe Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Na Splatterhouse czekałem z niecierpliwością. Jestem zwolennikiem wirtualnej przemocy, a kto widział trailer czy screeny z gry wie, że krew przelewana jest w niej w hektolitrach. Dodać do tego ścieżkę dźwiękową pasującą do klimatu gry i mamy bardzo ciekawy tytuł.

Teraz bardziej na temat - nie zaszedłem jeszcze daleko:
    Zalety - klimat, muzyka, komentarze 'maski', możliwość zatłuczenia przeciwnika własną, oderwaną ręką, ciekawe ataki (np. chwycenie przeciwnika i oderwanie mu kończyny w celu użycia jej jako broni), przecinanie oponentów tasakiem i takie tam :p

Wady: framerate! ilość klatek na sekundę potrafi dość drastycznie spaść gdy na ekranie sporo się dzieje i mamy przez chwilę niemal pokaz slajdów, momentami walka wydaje się być odrobinę chaotyczna, brak wystarczająco czasu na ruszenie analogami w górę/dół przy niektórych (nielicznych) QTE.

Ogólnie polecam każdemu, kto lubi widok ociekającego krwią monitora/telewizora :)
    Dla tych, którzy nie wiedzą, o czym mowa ;) :

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  4. AlCapone1

AlCapone1 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Pogralem półgodziny i gra jest nawet grywalna co prawda grafika nie zachwyca ale ma swoj klimat i mona popykac tak dla odparzenia
    bo duzego wysiłku umslowgo nie wymaga dlamnie to powinno byc arcade wydanie a nie pudelkowe 6/10
    Nie wymaga nowego dasha i nie ma AP2.5 za to pelno krwi na ekranie i zombiakow hehe

5. r1023

r1023 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    jak dla mnie przy obecnie wychodzących tytułach to troche kuleje - wieje nuda i grafika z innej epoki.

6. shadzor

shadzor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Inowrocław
    kurczę czekałem na tą grę z niecierpliwością, a teraz mam mieszane uczucia w związku z tym. Co prawda pograłem na razie jakąś godzinkę ,więc nie mam prawa się wypowiadać o całości gry, ale miałem nadzieję, że będzie przyjemniejsza, czyli bardziej soczysta ;) co prawda krew się leje, a naszej postaci z mniejszą ilością życia ujawniają się żebra, kości ,mięsnie i inne ciekawe wnętrzności , ale nie jestem fanem walki z potworkami. To jest przecież IDEALNA gra na wyżynanie masy ludzi ... niestety człowieka raczej tam nie uświadczysz. Grafika niestety odrzuca. Będę grał dalej, to ocenię, na razie trochę się zawiodłem , ale nie jest źle. qte są za to przyjemniaste .

7. jacek199000

jacek199000 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Niezbyt ciekawa gra

8. Tr1SH

Tr1SH Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    ***owo
    Nie wiem o co chodzi autorom postow powyzej.Gra jest świetna( w koncu namco :p ).Grafika stylizowana jest na cell shading.Niektore mapy zapieraja dech w peirsiach(np.wesole miasteczkoswiat przyszlosci).Swietny bloom,gra swiatel i jak to bylo w Enslaved-piekne kolory.NIe mam zastrzeżen co do grafiki,ludzie wezcie pod uwage ze to mialo byc komiksowe,spider man shattered dimension mial znacznie gorsza grafike a ludzie oceniali go wyzej...Co do fabuły to jest ona tylko pretekstem do masakrowania potworów.Jednak doskonale się sprawdza.Całe tło fabularne sprowadza się do tego że ktos porwał nam dziewczyne a my ja gonimy . w praktyce dziala to swietnie.Mimo swojej prostoty fabuła moze nie zaskakuje, ale brniemy do konca misji z zaciekawieniem-co bedzie dalej? DOdatkowo lukru dodaje fakt znajdywania na kazdej mapie fragmentow zdjec swojej dziewczyny (niektore nagie :p) co dodatkowo mobilizuje do masterowania map.Co do gamepleyu...nie spodziewajmy sie tu super efektownych ultra szybkich ciosow ala devil may cry.To jest gra typu gore.Tutaj klimat jest ciezki, i ciosy tez wchodza ciezko :p Wszystko jest tu silne,ciezke,soczyscie doprawione krwią.Ciosow jest masa.Kupujemy je za masakrowanie stworow.CIekawe sa tez momenty w grze,kiedy dzialamy w 2D i brniemy rpzez korytarz unikajac pulapek.Scenki finisherow rowniez daja rade.Dziwek? rewelacja.MOcny metal i mroczne(jakby psychodeliczne?) melodyjki rodem z atari.Ogolnie gra sie przyjemnie.Nie jest to moze gra roku jednak swoja role spelnia.W wolny wieczor,nie chcac sie wkurzac na lamiglowki,jako odstresowywacz the best.W dodatku ssie przy konsoli.Wczoraj usiadlem na godzine.Skonczylem o 4 w nocy . do tego mnostwo dodatkow ala survival areny.
    Podsumowujac:
    Grafika:9 (kolorowy cel shading ze swietna gra swiatel i bloomem)
    Fabuła:8(niby oprosta jednak zatrzymuje przed lcd)
    Dzwiek:8(dobry metal)
    Miodnosc:8 (wyzywka full+zbieranie fotek)
    Ogolem:8 pozycja bardzo dobra.Jezeli nie cchesz sie wkurzac na skakanie w assasin creedzie,nie mozesz rozwiazac l;amiglowki w castlevani,albo przeszedles enslaved-bierz smialo.
    Pozdrawiam.

9. shadzor

shadzor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Inowrocław
    dużo lepszą grą GORE jest God of War 3, które jakby nie patrzeć grą GORE w zamierzeniu nie jest, ale brutalność jest bardziej soczysta i dobijająca, niż w Splatterhouse. Prawdopodobnie dlatego , że tam wyżywamy się na ludziach, a w Splatterhouse są to niestety tylko mutanty i inne potworki.

btw. jak można nie móc rozwiązać zagadek w Castlevanii ? o_O przeszedłem całość i nie widziałem tam większych problemów, chociaż gra PRZEmiodna i genialna. I tymbardziej, jak można wkurzać się na skakanie w AC ? o_O AC jest piękne ^^

10. majorca

majorca Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Bytom
    trailery szczerze odstraszały, ale co tu dużo mówić - pograć można. zwykła siekana, idziesz i nawalasz we wszystko co sie da wszystkim co sie da. grafika jest jaka jest ale jest to zapewne efekt zamierzony, komiksowy co im się jak najbardziej udało! zmiana kamery fajnie działa, muza daje czadu i czuć, że coś sie dzieje. jak zagrasz to napewno dojdziesz do końca! :) pozdrawiam i jade na uczelnie, później pogram dalej.. :-D

11. maclogan76

maclogan76 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    WSZĘDZIE
    Przeszedłem całą grę ale to bardziej z braku innych tytułów do grania na chwilę obecną . Powiem tak : to co na trailerach wyglądało średnio w rzeczywistości wygląda po prostu kiepsko . Grafika jest bardzo słaba a do tego momentami koszmarny fremate i bardzo długie loadingi nawet grając z HDD . Co również jest dużym minusem . Sama rozgrywka jest monotonna i pozbawiona jakichś ciekawszych akcji ( może poza bossami i finischerami na osłabionych przeciwnikach ) po 3-4 godzinach gra zaczęła mi się już nudzić w kółko to samo : pokonaj grupkę wrogów idż dalej znowu grupka wrogów ( ewentualnie jakieś utrudnienie typu : nabij kilku wrogów na kolec aby otworzyć przejście itp. ) , idziemy dalej : jakiś boss ( prosty do pokonania jak konstrukcja cepa ) i dalej to samo . I tak do końca gry . Nawet etapy w pseudo-2D nudzą i są raczej męczące niż wciągające . Poza brutalną bezmózgową rozgrywką ta gra nie oferuje nic ciekawego czy innego .

12. Paladynek

Paladynek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Okolice Stolicy
  13. Trey

Trey Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    A na jakim poziomie graliście. Pytam bo włączyłem sobie na poziomie savage i bardzo często gine. Trudna gra.

14. michaelzen

michaelzen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kamień .W
    Jak dla mnie gra jest dobra lubie czasem sobie pograć w takie gry gdzie nie trzeba wgl myśleć :p Idziesz i tylko kleisz combo i w tej grze nawet ciekawie to wygląda 7/10 .
    oczywiście dla ludzi o wyrafinowanym guście nie polecam . Ale jeżeli ktoś ma chęć posiedzieć i zabić pare zmutowanych stworków bo próbnej maturze tak jak ja, to naprawdę gra w sam raz .

15. PS910SU

PS910SU Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Sosnowiec
    Dobra gierka, sporo przemocy i ciekawych komentarzy maski:) Dobre współczesne przedstawienie klasyka z lat 80-tych

16. ziombel86

ziombel86 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    powiem ze sie usmialem czytajac post pana ktory wychwalal ta gra ;] Grafika lepsza niz w spidermenie? sorry ten pseudo cell shiding nie ma podjazdu do spidermana:sd. Beznadziejna jakość tekstur otoczenia i przedewszystkim MEGAA skopona animacja i zero plynnosc przy zadawaniu ciosow. Tym kolesiem sie gra jak kloda drewna nabita nozami. Jeszcze jak spadnie framerate to jest po prostu dno. Do grafiki dochodzi nudna w cholere rozgrywka idz do przodu i zabijaj (do Castlevanii nawet nie ma co porowynwac z szacunku dla dziela konami). Rowniez system walki jakos mnie nie porywa, ale to zapewne to przez ta drewniana animacje. Dlugie loadingi takze odstaraszaja. Ogolnie gra mega slaba maks na 5, wraz z nowym bondem najgorsza gra jaka gralem na x0 w tym roku. Zdedowanie nie polecam!

17. walion

walion Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Przeszedłem grę i to co mogę powiedzieć o niej to że czuć w tej grze klimat filmów na podstawie opowiadań H.P. Lovecrafta nawet ten doktorek nazywa się Henry West (w Re-animatorze był Herbert West zawsze jakieś nawiązanie .) cały ten klimat jest bardzo specyficzny a o tekstach maski nie wspomnę czy zdjęcia które zbiera się podczas gry i nagrania, czarny humor jest obecny prawie na każdym kroku.W grze są czasem też fajne ujęcia kamery (coś ala Enslaved), lecz co mnie rozczarowało to sposób poruszania się bohatera jego ciosy wszystko jest zbyt ciężkie i to że gra czasem drastycznie zwalnia ocena moja to 7+ liczę na dobrą kontynuację która poprawi błędy (głównie jakość tekstur i optymalizację) a i jeszcze wspomnę że w grze odblokowuję się stare gry Splatterhouse od 1 do 3 części taki fajny smaczek.

18. bolczyk

bolczyk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    ********* gierka. Nie porównujmy jej do castlevani czy enslaved bo to nie ta półka. Gra jest wzorowana na horrorach klasy B typu Evil dead i ma super klimatyczny czarny humor w sobie. JEst mało skomplikowana i taka ma być. To taki hołd old schoolowym grom i filmom. Dla mnie bomba.

19. SNR

SNR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lubelszczyzna
    ile zajmuje przejscie gry?

20. bolczyk

bolczyk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Mi zajęło około 7 godzin na poziomie savage. Teraz pogram na tym najtrudniejszym ale ze wszystkimi upgreadami. Polecam w szczególności pograć po nieudanym dniu w pracy itp. Pamiętam jak jako dzieciak zagrywałem się w trójkę na mega drive.

21. jaras111x

jaras111x Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    mi się gierka podoba, chodzisz,napierniczasz wszystko po drodze, grafika???? może być,tu chodzi o rozładowanie się :)

Wczytywanie...

Poleć forum