1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

[SPOILER] Po pokazie: Call of Duty: Black Ops

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Flapyxb, Czerwiec 1, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Flapyxb

Flapyxb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    wiesz kto jest po drugiej stronie?
    Po rozejściu się dróg Activision i szefów Infinity Ward, Treyarch ma szansę na wyjście z cienia autorów Modern Warfare 2 i pchnięcia serii Call of Duty na nowe, wybrane przez siebie tory. Zaczęło się od zapowiedzi porzucenia drugiej wojny światowej, ale musicie też wiedzieć, że po raz pierwszy absolutnie wszyscy pracownicy studia skupiają się na pracy nad jednym projektem (World at War towarzyszyły 007: Quantum of Solace i Spiderman: Web of Shadows). Czy ludzie z Santa Monica staną na wysokości zadania? Sprawdzałem to w Londynie....

Reszta (nie czytajcie jeśli nie chcecie stracić 'smaku' ja już żałuje. Są to opisy kilku misji z Singla):
    Jesteś pewny?
    Karabin zamieniamy więc na kuszę z celownikiem optycznym i dwoma rodzajami bełtów (zwykłe i wybuchowe). Wybieramy jednego z żołnierzy na nasz cel, a resztą zajmują się sterowani przez SI towarzysze - tak jak w Modern Warfare 2. Po kolejnej strzelaninie i wykonaniu zadania czas na ewakuację. Rakieta niszczy most przez który właśnie przebiegliśmy, nie pozostaje więc już jedynie solidny rozbieg i skok w przepaść. Tajni agenci już dawno temu praktykowali base jumping.
    Zimna Wojna

Termin Black Ops oznacza misje, których główni bohaterowie, operując głęboko na terytorium wroga, nie mogli w razie wpadki liczyć na pomoc swojego rządu ani żadnej agencji wywiadowczej. Byli "najlepszymi spośród najlepszych z najlepszych", zdani sami na siebie, zapomniani przez innych nie przejmowali się regulaminowym mundurem czy wyposażeniem. Stąd na przykład wspomniana wyżej kusza, ale na tym niestandardowe narzędzia eliminacji przeciwników na pewno się nie skończą.

Mark Lamia - szef studia Treyarch - jest autentycznie zafascynowany wszystkimi tajemnicami, które mogą ukrywać przed nami historycy. Widać to, kiedy opowiada o tym, ile trudu zadali sobie jego pracownicy, by dotrzeć do żołnierzy, którzy brali udział w tych misjach. Autentyczność oraz przywiązanie do najdrobniejszych detali są dla autorów gry bardzo ważne.

Olbrzymią pomocą są opinie majora Johna Plastera. Jego przeżycia stanowią podstawę dla misji, które znajdziemy w grze, ale Black Ops nie stawia na dokładne odwzorowanie historycznych wydarzeń. Są one raczej pretekstem do snucia własnych opowieści, inspirowanych rozmowami z autentycznymi agentami SOG (Studies and Observations Group). Czy naprawdę wiemy wszystko o zimnej wojnie? Jak wyglądałaby jej historia opowiadana przez tych, którzy zdecydowali się oddać ojczyźnie wszystko, nie prosząc o nic w zamian? Black Ops ma podsunąć kilka teorii na ten temat.
    Slaughterhouse - Hue City, 2.02.1968

Nowa misja i od razu drastyczna zmiana klimatu. Tu już nie ma mowy o skradaniu się i cichym eliminowaniu wroga. W tle szaleje bitwa o Hue City a gracz po nieudanym desancie ląduje (znowu wybijając przy tym okno) w płonącym budynku na skraju zawalenia. Tak, ten moment też możecie zobaczyć w zwiastunie.

W trakcie przebijania się przez kolejne pomieszczenia trudno znaleźć czas na podziwianie mocno podciągniętych efektów świetlnych, ale warto poświęcić im chwilkę między kolejnymi eksplozjami. Wrogowie atakują z różnych pięter, choć "podłoga" czy "ściana" to w tym wypadku pojęcia krótkoterminowe, bo ekranem co chwilę wstrząsają eksplozje. Typowa COD-owa jatka, która niezawodnie pompuje adrenalinę do krwi. Po wydostaniu się na zewnątrz zyskujemy możliwość oznaczania celów dla działek helikoptera. Błyskawicznie zamieniają one dowolny obszar w starannie zaorane pole (dźwięk zaorze za to wasze uszy - to jeden z elementów, nad którymi Treyarch mocno pracuje). Radzą sobie nawet z czołgiem, dzięki czemu droga w głąb miasta staje otworem. Tu jednak prezentacja się kończy.

SPOILER STOP.
    Przyznam, że Treyarch pozytywnie mnie zaskoczył. Nie spodziewajcie się żadnej rewolucji - Call of Duty to Call of Duty i nikt nie ma zamiaru wyważać otwartych przez miliony dolarów drzwi. Black Ops ma jednak po swojej stronie porzucenie ogranej do granic możliwości drugiej wojny światowej. Scenarzyści mogą dzięki temu popuścić wodzę fantazji, opleść ją popularnymi domysłami na temat tajemnic zimnej wojny i zahaczyć o klika prawdziwych wydarzeń, by stworzyć odpowiednio wciągającą historię. A może i "zadomowić się" w tym okresie na dłużej...

Black Ops ma dołożyć do sprawdzonej formuły jeszcze większą różnorodność misji i lokacji, niestandardowe uzbrojenie oraz mnóstwo drobnych smaczków. Na razie to tylko slogany, ale coś mi mówi, że można w nie wierzyć. Żałuję, że o ważnym dla mnie trybie kooperacji Mark Lamia nie chciał jeszcze rozmawiać, ale zapowiedział "coś unikalnego". Warto bacznie obserwować E3 i w ogóle dalsze poczynania studia Treyarch. Jestem przekonany, że Black Ops ma potencjał, by zaspokoić apetyty graczy, którzy po skończeniu Modern Warfare 2 nie byli do końca zadowoleni. Tu nowych elementów nie powinno zabraknąć.

źródło: polygamia.pl :wub:

2. Lotnik421 Xbox One

3. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    nowy CoD, mniam :) mam nadzieję, że nie będzie tak tragiczny jak WaW

4. Voodoo199

Voodoo199 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nsa
    i po co jakaś kusza :<

5. Maciej_S85

Maciej_S85 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    WaW naprawdę było cienkie, ale Black Ops też będzie - takie mam niestety wrażenie. Po prostu Treyarch nie umie robić dobry gier, tylko takie przeciętniaki. Ale to moje zdanie.

6. Golonek18

Golonek18 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Haczów
    No właśnie to tylko Twoje zdanie bo dla mnie i kolegów z liva waw jest najlepsze ze względu na tryb zmobie. MW 2 jest dla mnie przeciętne. To też jest tylko moje zdanie ale świadczy to o tym że nie ma co mówić że jedna gra jest do **** a druga super bo ktoś inny myśli inaczej. Pozdro

7. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Jak dla mnie i waw i mw 2 jest dobre ale co do black ops mam złe przeczucia za dużo chcą zrobić i jak zwykle pewnie wyjdzie gówno bo się nie wyrobią.

8. matixon

matixon Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Polacy mają to do siebie że jadą po waw mimo że sie do waw nie wkręcili i taka prawda. WaW na starcie miało trudniej przeciez to już czwarta odsłona z drugiej wojny światowej, modern warfare miało o tyle lepiej że było czymś nowym, innowacyjnym. WaW bije na łeb na szyję mw2, które jest tak spieprzone, że szkoda na tą grę czasu. W WaW po prostu masz co robić świetne mapki zombie, tryb kooperacji, gra z włączonymi kartami na coopie to coś czego brakuje bardzo w mw2, które łaskawie za 200zł raczyło dać special ops z misjami i mapkami z SINGLA, jeszcze bez wyszukiwarki graczy do tego chłamu i musisz mieć bardzo dobry Internet, żeby w to pograć "przyzwoicie". World At War było o tyle lepsze że tamte mapy mają klimat, wiesz że to jest wojna, prawdziwa muzyka wojenna, artyleria, wybuchy czy granaty rozrywają Ci ręce i nogi. mówię tu również o Map Packach które wymiatają po prostu, tej gry nie można oceniać z perspektywy osoby która ich nie ma bo to jest połowa gry. Mimo że jest to czwarta odsłona z II WŚ to jest tam najwięcej innowacji z całej serii CODów. Teraz Treyarch który robi wyśmienite gry, taktyczne bez zabawy dla łupich amerykańskich dzieci w mocne killstreaki. Jeżeli ktoś nie ma map packów do World At War może założyć konto na Niemcy i ściągnąć je ale bez trybu Nazi Zombies. To nie wina Treyarcha, że w Polsce mamy blokadę regionalną a MS, treyarch tak się postarał, że mimo iż mamy już ponad półtora roku od premiery do gry cały czas wychodzą patche. IW to kawał gówna i nie rozumiem jak ludzie moga się jarać mw2, skoro za 3 nowe mapy wołają cholera jasna 1200MSP (50-55zł), mapy praktycznie nie mają klimatu to nawet nie wygląda jak wojna, to wygląda jak zabawa małych dzieci w wojnę. World At War dawało świetne map packi uznane z fallout 3 i gow2 za najlepsze w historii za 800MSP mapki z klimatem 3 na multi i ogromne innowacyjne mapki zombie. jak jesteś znudzony drugą wojną światową to nie graj w to ale nie bluzgaj bo mnie wpienia już jak osoby jadą po World At War, całkowicie tej gry nie znając. Ta gra ma najwięcej easter eggów, to super umila czas na tej grze. Poza tym widać jak IW podchodzi do sprawy swoich gierek, nie robili beta testów zrobili kawał gówna z dobrego materiału nawet nie zechcieli wyłączyć granatników z respa na respa, Search and Destroy na HCktóry tak bardzo polubiła moja ekipa w World At War został s********* na całej linii. Tyle powiem, Black Ops już teraz po tych zmianach jakie zapowiedzieli ludzie z Treyarchu jest dla mnie grą lepsza od mw2, będzie taktyka na multi nie kampienie i wbijanie kolejnych chopper gunnerów, atomówek i **** wie czego jeszcze. A jak ktoś ma jakieś pytania o Black Opsa to pisać bo Vosty3 koleś który testuje rzeczy w Black Opsie jest pół Polakiem i nie szczędzi opisów gry, a ona zapowiada się świetnie. Altres a dlaczego niby mieliby się nie wyrobić? Jakbyś odwiedzał forum Treyarcha to widziałbyś jak oni liczą się ze zdaniem graczy, a swoje prozpocyje można kierować już od kwietnia.

9. KuBaNPL

KuBaNPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    poniemieckiej kamienicy
    matixon dobrze gada, polać mu! W CoD WaW grałem od czerwca zeszłego roku do maja, a w MW 2 pograłem 2miesiące i miałem dosyć tej gry, do tego Special Ops które przeszedłem raz i całkowicie mi się znudziło. A co do Black Ops to mam nadzieję, że dodadzą jakiś jeszcze dodatkowy tryb gry, podobny do Nazi Zombie z WaW.

10. Cronos

Cronos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew, Poland
    Pogramy, zobaczymy. Myślę, że single będzie świetny jak zawsze. Jednak najbardziej czekam na multi:shisha

11. Maciej_S85

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    Co do trybu Zombies to faktycznie niezła opcja, ale już multi(nie co-op tylko normalne multi) to już sporo słabsze niż w CoD4 MW. Pamiętam jak pykałem na PC w CoD4, tysiace serwerów i graczy, wyszło WaW kupiłem, trochę poczekałem chciałem pograć na necie a tu takie nudy, mało graczy, CoD4 miało parę razy więcej graczy niż WaW. A co najbardziej mnie wkurza w WaW to oprawa dźwiękowa a dokładnie odgłosy broni, jakieś kapiszony a nie strzały z Kara98.

12. Shoowsky

Shoowsky Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Opoczno
    Ja osobiście to niezbyt wierzę w powodzenie tej gry.W ostatnich latach to napewno udała im się 4. Potem MW2 to już typowa siekanina bez myślenia... . Heh , no i teraz Black Ops , tytuł brzmi fajnie :DD , ale po co te łuki do tego z bełtami wybuchowymi ? Moim zdaniem bedzie robione na siłe tak więc nic nowego nie ujrzymy :)) . Lepiej poczekać na BF'a 3 :DD

13. Maciej_S85

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    No albo nowego Medala.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.