1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Spoilery ! Alan Wake - Spoilery!

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez mati007, Maj 6, 2010.

1. mati007

mati007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pruszków
    Proponuje tutaj omówić grę ze spoilerami.

A więc, skończyłem grę przed chwilką.
    Co do fabuły. Wydawała mi się świetna, dopóki nie doszedłem do zakończenia.

Co to w ogóle znaczy? Ten cały duch pozwolił Alanowi grzebać w jego ciele i kliknąć sobie pstrykaczem?

Wychodzi na to że Alan żyje, lecz jest opętany.

Alice żyje.

Miasteczko nie pozbyło się zła, widać to w oknie za plecami tej kelnerki, która dalej wygląda na opętaną.

Nie wiemy co sie stało z osobami które pozostały w tym pomieszczeniu świateł czy jakoś tak.

A jakie są wasze przemyślenia?

2. Lotnik421 Xbox One

3. SweetSmoq :>

SweetSmoq :> Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Leszno/Słubice
    pewnie będzie DLC albo 2 część :) i liczę na to

4. dawajrowa

dawajrowa Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dla mnei zakończnie nie było złe, tylko właśnie mało zrozumiane ale to jest przygotowanie gruntu na spore DLC :)

Co do kelrenki Rose to z tego co pamietam to ona już nie jest opętana ale za nią w oknie był agent FBI i on wyglądał na opentanego .

I według mnie to Alan ginie :lol: nie wiem czemu ale tak mi sie wydaje .

Najważniejsze z tego co wiem to że trzeba przeczytać cały mszynopis i wtedy troszkę zakończenie nabiera jasności ale żeby cały przeczytać trzeba skończyć gre na Koszmarnym poziomie trudności , ja może jutro- max sobotę bede już miał calutki maszynopis to wtedy dam znać czy coś sie rozjaśniło czy nie :p

Ale w DLC chciałbym zobczyć więcej Barrego i ogólnie rozwiązanie wątków z Barrym , agentem FBI i jeszcze pare innych rzeczy ;)

5. kopciuch

kopciuch Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Zakończenie do bani! Pewnie trzeba będzie kupić DLC, żeby zobaczyć prawdziwe zakończenie. A żeby kupić DLC trzeba mieć niezabanowaną, najlepiej nieprzerobioną konsolę, do tego jeszcze oryginalną grę no i trochę M$ pointsów. Na szczęście da się nagrywać gry na Pendrive więc pewnie jakiś piracki haker znajdzie sposób, żeby DLC nie kupować tylko dograć do Pendriva z zainstalowaną grą... a jak nie znajdzię to po prostu zawsze można obejrzeć prawdziwe zakończenie na Youtube :yeye:

6. smrodorodek

smrodorodek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A mi się wydaje to zakończenie całkiem logiczne. Po prostu Alan, żeby uratować żonę z mroków musiał dać Mrocznemu Duchowi siebie w zamian i teraz jest skazany na stukanie powieści dla wiedźmy do usranej śmierci.

7. SweetSmoq :>

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Leszno/Słubice
    po co sie wypowiadacie jak nie przeszliście gry .. kopciuch jak przeczytałem twoja wypowiedz ogarnęła mnie rozpacz .. Alan żyje w 100% tylko on kończył tą opowieść zeby jego zona mogła zyć i on .. i on na końcu budzi się tak ogarnąłem zakończenie (PS wiedzme przecież zabił tym stryczkiem ..)

8. kopciuch

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ale mimo zabicia tej Wiedźmy pstryczkiem elektryczkiem Alan dalej pisał zakończenie w chacie powitej mrokami... a z resztą napisał, że Zane popełnił błąd, bo zaburzył równowagę między ciemnością, a jasnością, więc raczej nie ma tu happy endu. W sumie to na samym początu gry Alan w swoim monologu zasugerował, że najlepiej jak powieść ma zakończenie niejasne, bo tylko takie zapadają w pamięć czytelnikowi i skłania go do refleksji.

9. Spartacus

Spartacus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No nareszcie ktoś zrobił temacik.
    Co do zakończenia. Powiem szczerze, że byłem przekonany iż będziemy zmuszeni na jakąś durną walkę na mrok i światło z "Panią Ciemności", ale na szczęście zrobili z tego scenę filmową.

Gra świetna, fabularnie miazga. Czułem się jakbym oglądał LOST.
    Alan na pewno będzie dalej kontynuowany. Twórcy zaznaczyli, że będą wspierać w postaci DLC. Dobra, świetnie... będzie DLC i tam będzie poprawne i ostateczne zakończenie? Natomiast wątpię, żeby zrobili drugą część. Znowu będziemy biegać po wyspie, bo coś się stało Alice? A może zrobią Alice Wake... w każdym razie prócz tych głupstw dodam, że na samiutkim końcu napisów kończących przygodę, był widoczny napisy podobny do tego co w Max Paynie: "Alan Wake's journey through the night will continue."

Teraz takie pytanie, o co chodziło bodajże z ostatnimi słowami Alana: "to nie jezioro, to ocean"? Szczerze nie rozumiem tego, jak te słowa mają się do wydarzeń i wszystkiego co tam było? Mrok jest nieskończony, jego opowieść nie jest ukończona? Jezioro to aluzja? Te słowa mnie trochę zirytowały.

@kopciuch: w jaki sposób Zane, zachwiał to równowagę? Nie przypominam sobie, żeby mówiono konkretami.

10. kopciuch

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tego właśnie Alan nie wyjaśnił w jaki sposób Zane zachwiał równowagę... na pewno zrobił to w swojej powieści... może chodziło o to, że Zane na końcu swojej historii zadźgał wiedźmę nożem i wskoczył z nią na dno jeziora... może tu chodzi o to, że tej powieści po prostu nie wolno nigdy zakończyć i trzeba ją pisać w nieskończoność nie dopuszczając, aby ani dobro ani zło nie zatriumfowało - czyli tak jak w starej chińskiej filozofii, która mówi, że istnieje odwieczna walka dobra ze złem i wszystko jest ok dopóki pomiędzy tymi dwoma siłami zachodzi równowaga....

Zastanawiają mnie także ostatnie słowa Wake'a, że to "nie jeziory tylko ocean". Od razu nasuwa mi się tu porzucony wątek latarni morskiej z samego początku gry... Co ta latarnia miała symbolizować?

11. mati007

mati007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pruszków
    Symbolizowała dobro, ostatnią bezpieczną miejscówkę.

12. Bladzior

Bladzior Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dawno nie grałem w tak świetną grę jaką jest Alan Wake!
    Sami zobaczcie , ile razy prowadzona jest dyskusja na temat zakończenia??
    Sami się zastanawiamy , cholera ... co się stało z Alanem .
    Niektórzy będą grali 2x żeby się tego dowiedzieć ... może za drugim razem się coś rozjaśni.
    Dla mnie gra , fabułą zmiażdżyła wszystkie inne gry . MISTRZOSTWO ŚWIATA!!
    DLC będa , ale wydaje mi się , że Alan Wake może doczekać się kontynuacji .
    Słowa "to nie jezioro , to ocean" rozumię tak , że to co wydarzyło się w miasteczku to wierzchołek góry lodowej i wszędzie czai się zło.
    Chociażby agent FBI w oknie , jest napewo opętany . A kelnerka trzyma lapę naftową więc pewnie teraz ona będzie pilnowała "światła/dobra"

To własnie w tej grze jest piękne , zakończenie .
    Daje nam do myślenia... każdy może je inaczej interpretować .
    Hehe a Barry widzę stał się jedną z ulubionych postaci w grze:)

13. SNR

SNR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lubelszczyzna
    Alan oddał życie, aby jego żona mogła istnieć na świecie (jest tu zachowana równowaga dobra i zła), słowa na końcu, Alan obudź wymawiane zapewne przez Alice są kierowane do Pana Zgrzyta, o którym mówił Zane,że zastąpi Alana jak już go nie będzie... i tyle.

14. dawajrowa

dawajrowa Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    O tym jak Zane zachwiał równowagę było , poszedł na skróty przy pisaniu powieści , a Alan tego nie zrobił tylko normalnie zakończył ;)

Hmm pominołem napisy i widzę że źle zrobiłem ;p

15. michaelzen

michaelzen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kamień .W
    Fabuła naprawdę miodna , najbardziej porył mnie ten agent FBI który stał za oknem na końcu bo wygląda to tak jak by to nie był koniec :).
    Chetnie bym przeczytał książkę na podstawie gry ale zeby było wszystko do końca wyjaśnione , bo moi zdaniem w grze mało wiadomo na koniec ...

16. hehe925

hehe925 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    100 procent że będzie druga część

17. Sblade86

Sblade86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sosnowiec
    Każdy inaczej interpretuje zakończenie gry. Ja tam prosto z mostu powiem Alan Wake up ;) dziękuje

18. Becuś

Becuś Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Moim zdaniem będą DLC, ale nie druga cześć. Co niby miało by być w drugiej części? znowu walka z mrokiem tylko, że teraz były w postaci tego agenta FBI? to by było nudne. Znając dzisiejsza politykę producentów gier to dołożą DLC żeby więcej zarobić. Zakończenie jest nie jasne i pewnie DLC to wyjaśni. Mogli chociaż pokazać czy Alan przeżył i co z tą wariatką, Barrym i Sarrą. Fabuła jest super, ale mogli chociaż część tak ogólnie wyjaśnić.

EDIT: Mógłby ktoś napisać czy coś było po napisach końcowych bo je wyłączyłem? Był jakiś napis, czy coś?

19. hehe925

hehe925 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    dlc mają być jako zamknięcie nie wyjaśnionych wątków a nie zastępować drugiej części

20. SweetSmoq :>

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Leszno/Słubice
    Ale zakończenie jest łatwe..
    Tylko potrzeba przejść gre zobaczyć konówke i włonczyć gre od nowa i wszystko wiadomo..Na końcówce dziewczyna mówi : Alan obudź się i na początku tak samo a więc myśl nachodzi ze to alanowi się wszystko śniło ..

21. GieeRBe

GieeRBe Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A co z wątkiem Zgrzyta ? Zupelnie mnie to zbilo z tropu i nie zostalo wyjasnione do konca.

Co do zakonczenia to tak na goraco, ja rozkminiam to tak, ze ten Alan, ktorym gralismy byl tylko fikcyjnym bohaterem maszynopisu, musial wiec zginac w zakonczeniu. Łączy mi sie to z tym wątkiem Zgrzyta wlasnie ["spotka sie z twoimi przyjaciolmi, kiedy ciebie juz nie bedzie" czy cos w tym stylu] jak i epizodami Night Springs, gdzie byly poruszane tematy alternatywnych rzeczywistosci, spotkania ze swoim "lustrem", i zycia wykreowanych postaci.

Wczytywanie...

Poleć forum