1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sposób na odbanowanie?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez LenoXPL, Maj 17, 2012.

1. LenoXPL

LenoXPL Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witajcie!
    Dałem się wciągnąć w wir pirackich łatwo dostępnych gier. Jakoś dwa lata temu moja konsola została zbanowana i od tego czasu jej nie używałem. Gdzieś kiedyś przeczytałem, że ban na konsole jest nakładany na jakiś numer bodajże któregoś z chipsetów wewnątrz konsoli. Czy możliwe byłoby odnalezienie tego miejsca, wylutowanie tego i owego i wlutowanie tych samych podzespołów z innej płyty głównej xboxa? To tak jakbym miał nową konsolę. Pytanie do specjalistów. Czy mój tok myślenia jest dobry i czy można to wykonać? Wiem, że może okazać się to za zbyt niekorzystne z powodu ceny nowej płyty głównej, ale pewnie mógłbym dostać od znajomego znajomego używaną niepotrzebną nikomu płytę główną. Więc cena nie gra roli. Czekam na odpowiedź :)
    Pozdrawiam serdecznie :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. TheOFF

TheOFF V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    341
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    UK
    Z tego co się orientuje, musiałbyś mieć NAND konsoli przez zbanowaniem.
    Gdybyś go miał, mógłbyś go wgrać w miejsce obecnego, z informacją o banie.

Czyli? Niewykonalne.

Jeśli się myle, niech mnie ktoś poprawi.

4. Jax9000

Jax9000 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zielona Góra
    @up twoim sposobem faktycznie da się pozbyć flagi offline ale na pewno nie bana heh. ban jest w bazie m$ więc nic nie da "naprawa" NAND. co do lutowania podzespołów, myślę że jest to możliwe ale czy opłacalne? myślę że lepiej sprzedać tą konsole i kupić nową. Ew poczytaj o Xlink kai (sieć prywatnych serwerów do xboxa).

5. LenoXPL

LenoXPL Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak na razie nie pozostaje mi nic innego tylko kupno innej konsoli. Wypatrzyłem na 'alledrogo' używana konsolę premium falcon z hdmi za 250zł. Kupie ją. Z mojej konsoli (elite) wymontuje płytę główną. To samo zrobie z tej nowo kupionej (premium). Zamienie je miejscami, zebym w obudowie elite miał płytę z premium i na odwrót. Starą płytę umieszczoną teraz w obudowie premium sprzedam. Koszty niejako się powinny zwrócić. Wiem, że to takie lekko pokręcone, ale bardziej podoba mi się czarna wersja :p

6. TheOFF

TheOFF V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    341
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    UK
    Lepiej sobie kup Jaspera. Dołożysz 50 - 100zł więcej i masz pewność, że konsolka nie siądzie.

7. LenoXPL

LenoXPL Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No właśnie myślałem o tym, że Jasper lepszy będzie. Chociaż w opisie aukcji znalazłem "FALCON (RÓWNIE DOBRY JAK JASPER) (...) SĄ TO WERSJE Z POPRAWIONYM CHŁODZENIEM", czyli jest to po prostu chwyt sprzedawcy aby lepiej się towar sprzedawał, czy jednak jest to możliwe, że trafiłem na wersję poprawioną?

8. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    jak ma date produkcji > 06.2008 to możesz brać. Te falcony nie padają, natomiast wcześniejsze to loteria. Najlepiej kupić jaspera i na pewno Ci nie padnie.

Co do samego odbanowania potrzebujesz wymienić CPU i zawartość pamięci NAND.

9. LenoXPL

LenoXPL Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czyli mogę dać gościowi moją konsolę i nowy CPU i że tak powiem odbanuje konsolę?
    A co to jest dokładnie ta pamięć NAND? Jest to coś namacalnego co można wymienić?

Wczytywanie...

Poleć forum