1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

sposob na odoflagowanie....-- jest juz cos ??

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez BioPower, Styczeń 4, 2011.

1. BioPower

BioPower Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    CoD MW 2
    siema
    juz troche minelo od startu flagi ktora niestety dostalem :/
    z tego co wiem ten badziew dziala podobnie jak ban tylko ze mozna go dostac offline tak jak np. ja dostalem

sposob na odblokowanie konsoli bo zbanowaniu wyszedl i tak chcialem zapytac czy jest juz jakis sposob na "odoflagowanie" konsoli ???????
    bo to gow*** przeszkadza mi w 1 rzeczy i uszkadza mi profil :/

2. Lotnik421 Xbox One

3. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Co ?????? jaki sposób na odbanowanie dam ci 100 zł jak odbanujesz mi konsolę nie ma możliwości odbanowania ani odflagowania konsoli jedyny sposób to kupno nowej , poza tym oflagowanie to wczesna waza bana tzn MS oznaczył twoją konsolę do bana tak jak oznacza się konsolę do ścinki w lesie flaga w niczym nie przeszkadza no jedynie że jak podepniesz się do neta to dostaniesz bana ale tego już nie unikniesz jedyny sposób to kupno nowej konsoli .

4. bercik121

bercik121 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Przepraszam... konsolę rosną w lesie i się je ścina?

5. BioPower

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    CoD MW 2
    noto tu sie mylisz bo chyba nie dostales flagi...
    flaga dziala podobnie jak ban wiem bo dostalem juz bana.. i niedawno dostalem flage i widze podobienstwo np. niemoge przenosic profilu z przerobionej konsoli na oryginalna ( to jest glowny moj problem :/ )
    poza tym jesli chodzi o odblokowanie to tak na to mowi wielu ludzi miedzy innymi ci ktorzy mi odblokowywali konsole ! niewiem na czym to polega ale po odebraniu od nich konsoli to co chcialem dzialalo jak powinno
    i to nie byla zwykla aktualizacja!! bo aktu.. sam robilem i nie pomoglo
    dopiero koles na forum mi pomogl bo sam przywrocil konsole do stanu z przed bana jego nick "Petroz" gosciu sie zna i zawsze mi pomaga

6. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    To była metafora w szkole nie uczyli ?? Bercik121 myślałem że chodzi ci o odblokowanie XBL tzn granie online a jak chodzi o przenoszenie plików to nie mam pojęcia bana dostałem rok temu i mogę normalnie przenosić więc może coś się zmieniło sry za wprowadzenie w błąd.

7. bercik121

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nie chce się sprzeczać ale uczyli mnie w szkole bardzo starannie i wiem, że to jest błąd frazeologiczny, który zainteresował mnie wyłącznie tym, że brzmi całkiem zabawnie.
    Poza tym nie musisz przepraszać mnie za wprowadzenie w błąd, bo w swojej wypowiedzi zwracasz się niefortunnie do mnie.

Zwrócę się jeszcze do BioPower, żeby nie generować samego off-topicu: przeglądając fora nie natrafiłem na żaden news o skutecznej metodzie odflagowania i pewnie taka się rychło nie pojawi.
    Żeby takiej sytuacji unikać nie należy korzystać z płyt zabezpieczanych AP 2.5, jeśli nie posiada się oprogramowania LT Plus. W przeciwnym razie zachodzi tzw. Failed Ap 2.5 Challenge i Microsoft już jest przygotowany do zbanowania Ciebie mimo, że nawet nie logowałem się jeszcze do XBL.

W każdym razie pytaj speców o odzyskanie konta, bo to będzie na pewno łatwiejsze niż "odflagowanie".

8. BioPower

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    CoD MW 2
    ale ja mam w du... xbl na tej konsoli czytaj uwaznie!
    mam 2 konsole oflagowana juz byla kiedys zbanowana i byla w xbl. od kiedy ja przywrucilem do stanu z przed bana nie podlaczam jej do neta bo mam druga konsole oryginalna
    na przerobionej gram offline BEZ xbl ! i dostalem jeb** flage przypadkiem z mojej winy ... mniejsza z tym...

szukam, pytam ludzi itd.. bo moze pojawil sie sposob na flage a jesli nie to moze ktos to przeczyta kto ma podobny problem i wie co zrobic...
    moze trzeba jeszcze raz przywrocic konsole do stanu z przed bana blblbla... i wtedy profil znowu bedzie ok! ale niewiem tego
    dlateeego szukammmm i pyyytammmm :p:p:p:p:p !

9. bercik121

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Wydaje mi się, że zrozumiałem i odpisałem dostatecznie wyraźnie.
    Kończę temat.

10. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    sposób na odflagowanie jest hehe

masz tu opis po angielsku.................

The simple guide on how to unflag your Xbox 360! (So that you don't get banned from being flagged)

Things to note:
    Using this tutorial will not work if:

1. Your console has already been banned
    2. You have already been online with your flagged Xbox360!
    3. READ THESE TWO POINTS AGAIN AND DON'T ASK DUMBASS QUESTIONS LIKE "WILL THIS WORK IF I HAVE CONNECTED TO LIVE AFTER I'VE BEEN FLAGGED" - OK ???

Purpose of this tutorial:
    Suppose that because of a mistake e.g a failed AP2.5 challenge, your Xbox360 gets flagged for a ban. This flag in its current state is an Offline flag and will cause a ban when you connect to XBL. But, if you haven't connected to XBL yet, then you have the ability to remove this flag so that you don't get banned when you log onto XBL.

So, this tutorial tells you how to do this.

Now, first things first. You have to confirm whether your Xbox360 has been flagged or not. Although you might already know it since you would have actually caused the flag, but its better to check it using another method i.e. by using Xval. You can get Xval HERE. Follow the instructions included to check whether your Xbox360 has been flagged or not.

If you are sure that it has been flagged, then follow the tutorial:

Requirements:
    ===========

Hardware:

- Nand-X

- Things required to apply the Nand-X to the Xbox360 motherboard:
    i. A 15W to 40W Soldering Iron. 15W is recommended, although it is safe to use one upto 40W.

ii. Rosin Core/Flux Core Solder. Preferably 60/40 Rosin-Core Solder with 0.32" Diameter.

iii. Torx 8 and Torx 10 screwdrivers

- A PC with Windows installed and a working USB port

Software:

- Jtag Tool from HERE

- NandPro 2.0d

- FindSecData

- Windows PC with Command Prompt

NOTE: All the required programs can be downloaded from Xbins.

Actual Work:
    ============

Hardware:

1. First you will have to open your Xbox360 (and may also want to take the motherboard out of the metal case as it makes the soldering process easier). Refer to this tutorial if want to know how to do it: How to Disassemble the Xbox 360

2. Now follow the original Nand-X installation instructions present HERE. You only have to follow the tutorial upto the end of the installation of the NAND part of the Nand-X and leave the JTAG part. Then continue on from the next step.

Software:

Now, Remember that I am presuming that you know how to use Command Prompt, but I will still try to make it as clear as I can.

Remember, you don't have to follow this part of the tutorial per word (like naming the folders etc). I only wrote it like this so that everyone may be able to use this tutorial without any problem.

Also, before we continue on with this part, remember to unhide the file extensions of different files on your PC so that there is no complication with name of the files including their extensions. Refer here if you want to know ho to do it: http://www.fileinfo.com/help/windows...xtensions.html

1. Connect your Nand-X to your PC. Once its recognized, move to the next step. Make sure your Xbox360 is connected to the Power Supply but not turned on i.e. it should be on Standby. The PSU light should be orange.

2. Now, install Jtag Tool. Run it. Select the "Device Type" as "USB". Then select your Console type. Then press "Read Nand" and wait for Jtag Tool to dump your NAND. Its best to make atleast three dumps of your NAND before messing with it. Name the dumps as nand1.bin, nand2.bin etc.

3. Now make a new folder on your E: drive and name it "Project Unflag" and copy Nandpro(plus all the files included with it) and Findsecdata into this folder. Also copy a Nand file from the ones you dumped earlier e.g. nand1.bin into this folder.

4a. For WinXP users: Click Start-->Select Run-->Type in "CMD"-->Press Enter. You will then be opened a Command Prompt Window.

4b. For Win7/Vista users: Click Start-->Select All Programs-->Accessories--> Right-click Command Prompt--> Select Run as Administrator. You will then be opened a Command Prompt Window in Administrator Mode.

5a. Type "E:"
    5b. Type "cd Project Unflag"

6. Now run your NAND image through FindSecData by using the following command:

findsecdata.exe nand1.bin

Now FindSecData will find out the block of the NAND which contains the Flag data and extract it, then fix it. You should see something like this appear in the Command Prompt window:
    Code:

E:\Project Unflag\findsecdata.exe nand1.bin

findsecdata v0.61 2009-12-01 by boby2pc
    Controller version 1
    Last filetable change: 0x4D
    ECC change: 0x4D Filetbl: 0x01D7 Secdata: 0x01D6 Timestamp: 3D6FB8A2 2010-11-15
    ECC change: 0x4C Filetbl: 0x01D5 Secdata: 0x0226 Timestamp: 3D61A943 2010-11-01
    ECC change: 0x42 Filetbl: 0x0225 Secdata: 0x038B Timestamp: 3C8F12DD 2010-04-15

Checking secdata:
    038B containts not 0 values above offset 1024

Searching for recommended

Extracting secdata:
    secdata01D6.bin
    secdata0226.bin

Extracting filetables:
    filetable01D7.bin
    filetable01D5.bin

Creating patched secdata:
    Patchedsecdata01D6.bin
    Patchedsecdata0226.bin

Creating patched filetables:
    Patchedfiletable01D7By01D5.bin

Use:
    nandpro.exe lpt: -w16 Patchedsecdata0226.bin 1D6 1
    nandpro.exe lpt: -w16 Patchedfiletable01D7By01D5.bin 1D7 1

7. Now you will have some new files in the Project Unflag folder. All you have to do now is to type the exact commands in Command prompt as FindSecData tells you to write after performing its fixing operation. In this case, as shown above, the two commands will be:

nandpro.exe lpt: -w16 Patchedsecdata0226.bin 1D6 1

nandpro.exe lpt: -w16 Patchedfiletable01D7By01D5.bin 1D7 1

But remember, we have to change the "lpt" written in the above commands to "usb". Otherwise, the command won't work.

Therefore, the above commands will become:

nandpro.exe usb: -w16 Patchedsecdata0226.bin 1D6 1

nandpro.exe usb: -w16 Patchedfiletable01D7By01D5.bin 1D7 1

All done. Now disconnect everything from the Xbox360. Also disconnect the Power Supply for about a minute, then connect it back and turn your Xbox360 back on. Check your Xval again and you should be unflagged now.

Reassemble your Xbox360 and have fun

=====================

Tutorial written by M AzeeM K. Inspired by THIS tutorial posted by wolffboy212 on Se7ensins.

jest tylko jedno ale.................musisz kupic to

Xecuter NAND-X & JTAG Connection Kit - CK3.CO.UK

pozdrawiam

11. kufer111

kufer111 Banned

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny Śląsk
    na xboxscene pisało niedawno że podjęto próbe podmienienia nr.seryjnego pl. gł, keyvaulta i hypervisiorów w xenonach lae niestety servy mikroshitu jakos po połączeniu zapodały bana i tak

12. BioPower

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    CoD MW 2
    wielkie dzieki za tego tutka ale ja nic z tego nie czaje :p:D

i mam takie pytanko czy ktos to robil i czy dziala?????

13. Art.13

Art.13 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Miasteczko śląskie
    Jak nie rozumiesz to zrozum że nie idzie odflagować i odbanować konsoli

14. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    najsłabsze psy najgłośniej szczekają - jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to zamilcz...

Na początek:
    FLAGA - jest to "znacznik" w pamięci NAND konsoli, który jest sprawdzany przy podłączaniu do sieci. Jeżeli flaga jest ustawiona, to po podłączeniu do sieci BANHAMMER od razu wysyła was na drugą stronę XBL :p
    BAN - jest to wpisanie do bazy danych MS informacji o tym, że konsola o danym numerze seryjnym jest zbanowana.

Możliwe jest posiadanie konsoli OFLAGOWANEJ, a nie ZBANOWANEJ. Wystarczy, że konsola zostanie OFLAGOWANA offline i nie będzie już później podłączona do LIVE.
    Możliwe jest też posiadanie konsoli ZBANOWANEJ, a nie oflagowanej. Jest tak wtedy, gdy w bazie MS widniejecie jako "do zbanowania przy najbliższej fali", wtedy gdy takowa "fala" nastąpi, przy najbliższym podłączeniu do sieci konsola zostanie OFLAGOWANA i otrzymacie formalnie BANA na XBL.

O konsekwencjach bana wiedzą wszyscy (brak możliwości grania na XBL), więc nie będę się rozpisywał. Natomiast konsekwencje OFLAGOWANIA to:
    - wraz z updatem z AP2.5 check, brak możliwości uruchamiania tych gier (chyba, że posiadamy najnowszą przeróbkę)
    - wraz z updatem od NXE w górę - brak możliwości przenoszenia profilów i saveów na inne konsole (nie zbanowane). po prostu konsola uszkadza profil i można z niego korzystać jedynie na tej konsoli

Skąd to wiem? Dostałem bana po wprowadzeniu NXE i musiałem się bawić w odflagowywanie konsoli. Sporo też czytałem w tym czasie i to jest to co mi się udało dowiedzieć. Udało mi się zdjąć wtedy flagę korzystając z tematu o odblokowywaniu możliwości instalacji gier na HDD.

Teraz najważniejsze:
    BioPower - z tego co udało mi się dojrzeć, to jest to ta sama flaga, jaka jest ustawiana po otrzymaniu bana. Narzędzia do usuwania flagi (program FindSecData napisany specjalnie w tym celu) jest to samo, więc i ta flaga jest ta sama. Zaprezentowane rozwiązanie różni się jedynie tym, że dostęp do pamięci NAND odbywa się poprzez interfejs JTAG za pośrednictwem USB, a nie poprzez port LPT. Poniżej zamieszcza temat z zdejmowaniem flagi z konsoli za pośrednictwem LTP. Metoda z LPT działa, ponieważ to z niej korzystałem.

http://xboxforum.pl/sprzet-f27/przywrocenie-instalacji-gier-na-hdd-juz-mozliwe-32356.html

Mimo to nie jestem alfą i omegą i mogę się mylić. Możliwe, że MS w nowej aktualizacji w jakiś sposób zablokował dostęp do NANDu przez LPT, ale wątpię. Może być też tak, że nowe kosole mają tylko złącze JTAG, więc dlatego to uniemożliwia wykorzystanie LPT. Tak czy siak, do dalszych poszukiwań zachęcam tych, którzy potrzebują to zrobić. Jeżeli ktoś zechce na własną odpowiedzialność pobawić się z tym, to prosiłbym o info, czy wszystko poszło ok.

Pozdrawiam,
    Petroz

15. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Z kazdej konsoli odczytasz nand czy to przez usb czy lpt, nawet ze slima. Musze jakiegos klocka oflagowac i sprawdzic czy FindSecData zadziala.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

16. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Jakbyś próbował, to daj znać czy zadziałało.

Wczytywanie...

Poleć forum