1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sprawa pełnoletności na XBL

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez ArturSworski, Wrzesień 24, 2010.

1. ArturSworski

ArturSworski Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam.
    Mam takie pytanie. Otóż od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Xbox'a 360 Slim 250GB i do teraz grałem, razem z bratem, na 2 profilach offline. Teraz chcę zrobić od nowa 2 konta silver dla mnie i brata (ponieważ podłączyłem neta do konsoli). Migracja będzie możliwa, więc na razie na UK, reszta danych będzie prawdziwa. Ja mam 15 lat, a on 11. Nie będę kupował golda dla siebie i brata oddzielnie, dlatego 'zgodziliśmy się' że goldem zasilane będzie tylko moje konto i będzie on grał online na moim profilu. I tu moje pytanie. Jeśli w moim profilu mam podaną prawdziwą datę urodzenia (1995r.), to czy będę mógł ściągać dodatki do gier, demka, itd. w kategoriach wiekowych 16+ albo 18+? I czy będę mógł w nie grać?
    Jeśli tak to nie ma sprawy. Jeśli jednak nie to co mam zrobić?
    Tak myślałem, że 2 profile prawdziwe Silver, a 3 konto zrobić na fałszywe dane i goldem zasilane będzie to trzecie konto oraz z tego konta pobierane będą dlc. Jednak tutaj kolejne pytanie. Czy jeśli pobiorę dlc 18+ z 3 konta, to będę mógł odpalić ten dodatek na moim profilu? Czy gra możliwa będzie tylko na trzecim koncie?
    Za pomoc oczywiście dziękuję.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Piotrek ELO

Piotrek ELO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Stary nie wiem ale wpisz ze masz 18 lat i będzie gites.

tak

A i jeszcze jedno odradzam zrobić wam 2 konta silver a jedno gold zrób tak żeby brat grał na koncie offline a ty zrób sobie konto gold i daj mu pograć albo zrób 2 konta gold

4. Mikolak

Mikolak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
    Podając prawdziwą datę urodzenia będą wam kazali założyć konto rodzicielskie.
    Potem wystarczy w ustawieniach Family Settings ustawić wszystkie limity 'dozwolone, bez limitu' itp.

5. ArturSworski

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ok mogę sobie doładowywać gold'a, ale dlaczego brat nie może mieć silver? To chyba nie będzie w niczym przeszkadzało.

6. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Nie będzie przeszkadzać a w niektóre gry np. L4D albo Gears of War możecie grać wspólnie online. Po prostu drugi pad logujesz jako gość i brat gra z tobą na podzielonym ekranie.

7. ArturSworski

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Zrobiłem konto na PC podając moją datę urodzenia i musiałem założyć konto rodzicom. W family settings wszystko odblokowałem jednak nie znalazłem opcji dotyczącej ściągania i grania w gry 16+ i 18+ itd.

Na stronie microsoft.com znalazłem coś takiego:
    Tak więc niezależnie czy konto rodzicielskie umożliwi granie we wszystkie gry, konsola i tak zablokuje te, które nie są dla mojej kategorii wiekowej?
    Więc pozostaje zrobienie konta jako osoby pełnoletniej?
    Czyli konta moje i brata robię jako pełnoletnie silver, i swoje będę doładowywał goldem. Innego wyjścia nie ma?

8. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Powiem szczerze że nie dokońca jestem pewny tego konta rodzicielskiego, wydaje mi się że mogą być problemy z odpaleniem niektórych dodatków/gier. Ja bym nie ryzykował i podał 18 lat. Nic nie tracisz a na pewno będziesz miał pełny dostęp do usług.

9. Mikolak

Mikolak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
    Rocznik 95 się kłania ;)
    Też zakładałem konto rodzicielskie, i ustawienia ściągania gier itp jest pod Family Settings -> Xbox Live -> Content -> Downloadable Content.
    A limity wiekowe gier można zmienić pod Family Settings -> Console Controls -> Game Rating (ustaw sobie All Games)

10. Rzepa

Rzepa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Siedlisko Bezprawia
    a czy mogę zmienić datę i usunąć konto rodzicielskie ?

11. Konrad Mrok PL

Konrad Mrok PL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Solec Kujawski
    a po co babrasz się w konta rodzicielskie, załóż od razu konto na 18 lat i masz problem z głowy, rodzice chyba konsoli ci sprawdzać nie będą.

12. Rzepa

Rzepa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Siedlisko Bezprawia
    no tak ale ja wtedy tego nie wiedziałem i nie dałem 18+ da się to zmienić ??

13. Konrad Mrok PL

Konrad Mrok PL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Solec Kujawski
    niestety nie da się zmienić daty urodzenia, pozostaje założenie nowego konta

14. ArturSworski

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dobra to założę 2 konta silver 18+ i będę sobie grał. A później wykorzystam darmowego golda i następnie doładowywać będę moje konto. Brat będzie grał ze mną na moim koncie najwyżej, bo nie będę 2x kupował golda ;D A w listopadzie wyemigruje się konta do Polski.
    Kto wie może razem z emigracją dodadzą możliwość edycji takich danych jak data urodzenia itp.
    Tak więc temat do zamknięcia.

Wczytywanie...

Poleć forum