1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sprawdzanie kompatybilności płyty DVD z firmware nagrywarki

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez tinOFbeer, Lipiec 2, 2009.

1. tinOFbeer

tinOFbeer Banned Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Breslau
    W związku z pojawiającymi się często pytaniami typu: "Czy moja nagrywarka nagra grę na Xbox 360?" lub: "Czy trzeba wgrać nowy firmware aby nagrywać gry?" postanowiłem napisać ten poradnik aby każdy sam mógł to łatwo sprawdzić.

Aby dowiedzieć się czy nasza nagrywarka, a raczej jej wewnętrzne oprogramowanie, obsługuje zapis naszej konkretnej płyty potrzebujemy na początek informacji o wersji firmware naszej nagrywarki oraz o tzw "MID" naszej płyty (Manufacturer ID, Media ID) czyli ID nośnika.

Aby sprawdzić jaki mamy firmware nagrywarki oraz jaki MID posiada płyta wystarczy posłużyć się bardzo prostym i darmowym programem -> DVD Identifier <- lub po prostu zwykłym Nero ( Nero Test Drive )

Zaczynamy:

Wkładamy płytę do napędu i uruchamiamy jeden z programów. W przypadku DVD Identifer-a musimy kliknąć w ikonkę "Identify" (zaznaczoną na screene), zaś Nero automatycznie wyświetli info o płycie.

Tak będzie to wyglądało w DVD Identifier:

A tak w Nero Test Drive:

Następnym krokiem jest ściągnięcie np. -> STĄD <-, lub ze strony producenta, takiego samego firmware jaki mamy w nagrywarce - jak mamy 1.04 to pobieramy 1.04.
    Na powyższej stronie wystarczy wpisać w ramkę swój model nagrywarki, np. nd-3540a i kliknąć szukaj.

Po wybraniu, z tabeli, naszego modelu pojawi nam się jej specyfikacja a pod nią w rubryce Biosy dostępne FW

Po zapisniu na dysk i ew. wypakowaniu pliku FW pobieramy bezinstalacyjny program -> MediaCodeSpeedEdit <- i otwieramy nim nasz firmware za pomocą opcji Load

Może się zdarzyć w niektórych przypadkach, że pojawi nam się poniższy komunikat - wtedy należy wybrać opcję "NIE" a w następnym wyświetlonym oknie "TAK"

Po załadowaniu firmware pojawią nam się wszystkie obsługiwane nośniki oraz dostępne dla nich prędkości zapisu

Pozostało nam tylko sprawdzić czy MID naszego nośnika jest wymieniony na liście.

2. Lotnik421 Xbox One

3. obcy33

obcy33 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Grudziądz/Świecie
    nie otwierają się obrazki i pisze się "stąd" a nie "z tąd". popraw i sie zobaczy co dalej

4. tinOFbeer

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Breslau
    błąd poprawiłem a co do obrazków to i u mnie w domu i w pracy i u kolegi jest wszystko ok ! normalnie się wyświetlają

5. Robert de Clair

Robert de Clair Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    LiteOn IHAS120 Firmware 7L0E po pobraniu FW ze strony producenta program Media Code Speed nie potrafi odczytac pliku z FW prawdopodobnie dlatego, że fw jest zintegrowany z programem patchującym.

6. HighAllTheTime

HighAllTheTime Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    sprawdziłem mida i wychodzi mi że odbsługuje Verbatimy "mkm 003-000" na prędkościach 4x 8x czyli nie mogę nagrywać na 2.4 . Mój napęd to nieco starszy LG z wgranym nowszym FW DL05. Moje pytanie brzmii: czy jeżeli mam tylko 4x8x dostępne to wypalać gry na 4x ?

dop.
    IMG burn na moim modelu wypala plytki 2.4x bez problemowo... dodatkowo nie mają żadnych błędów :)

7. tinOFbeer

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Breslau
    verbatimy o predkosciach nagrywania x8 lepiej jest nagrywac x4 niz x2.4

8. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    No no ciekawy 'poradnik' :) Nawet nie wiedzialem ze nagrywarka moze nie odczytac danej MARKI :)

9. tinOFbeer

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Breslau
    Prosilbym o nie przekrecanie moich slow.
    W ktorym miejscu napisalem, ze moze nie odczytac?!

i nie chodzi o marke ale o MID danej plyty, wychodza nowe plyty i stare nagrywarki moga miec problemy z poprawnym zapisem takiej plytki lub nie obsluza jej wszystkich predkosci (w gore) i dlatego tez aktualizuje sie FW nagrywarki.

10. lukeskajloker

lukeskajloker Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bydgoszcz
    mi pokazuje MKD 001-000 to mogę nagrywać mam soft A103 a płyta ma MKD 003-000

11. Mordziak123

Mordziak123 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    witam a mi wyskoczylo takie cos jakies znaczki zamiast pelnych nazw i mid
    [​IMG][/URL][/IMG]

moj naped to Sony Optiarc AD-7560S ale przy instalacji nowego fw nieoczekiwanie konczy i lipa pomocy

Wczytywanie...

Poleć forum