1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sprzedałem xboxa i pojawił się problem

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez minek95, Styczeń 8, 2014.

1. minek95

minek95 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Siema.
    Ostatnio sprzedałem swojego xboxa falcona nigdy nie miałem z nim żadnych problemów a nic w tym stylu. Sprawdzałem go nawet przed wysyłką. Zapakowałem go bardzo dobrze nic w środku pudełku nie latało a konsola była w foli bombelkowej w pudełku. Dziś kupujący napisał mi że mu czerwona diota wyskoczyła i błąd Error 74 nie wiem co mam o tym myśleć bo u mnie normalnie a u niego nagle za pierwszym razem takie coś. Nie wiem czy podać mu adres do odesłania ? Może specjalnie ją rozwalił?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Boll

Boll Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zduńska Wola
    Hmm, no te falcony są nieprzewidywalne, nigdy nie wiadmo kedy wyskoczy nikczemny RROD. A trak na serio wymiana pasty pomoże na troche albo rebal. Jeżeli mu wsyłałeś to i tak widac twoje dane. Ale jeżlei mu nie dawałeś gwarancji to nie przyjmuj zwrotu.

4. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jeżeli na aukcji nie napisałeś o braku zwrotu a koleś kupił konsole, podłączył i ma na dzień dobry ROD to może oczekiwać zwrotu $, jeżeli będzie nie ugięty to pójdzie na smerfy, wypiszą papier i może założyć spraw w sądzie.

Takie sytuacje są trudne i nie do przewidzenia, dlatego zawsze pisz "nie przyjmuje zwrotu: nie pasuje to nie licytuj". wtedy problemu niema.

5. The mistic40

The mistic40 Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jak ci przyjdzie sprawdź czy to twoja konsola przyszła po numerach seryjnych dacie produkcji o ile masz. Mógł obudowę zamienić na na płyte rrodowaną.

6. minek95

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Konsola raczej moja. Nie wyskakuje rrod tylko jedna lampka czerwona. Kazałem wysłać mu filmik i tak naprawdę jest. Sprzedałem to na tablicy kasa nawet jeszcze do mnie nie doszla bo za pobraniem wysłałem. Tablica nie ma zabezpieczeń żadnych chyba, a ja jako że nie jestem firmą mogę chyba tego nie przyjąć? Tym bardziej że nie zna moje adresu. Co myślicie?

7. minek95

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nie wiem. Może głupi jest bo mnie prosił o jego podanie :D

8. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Zrobisz jak zechcesz to zależy od twojej uczciwości, na allegro trzeba było kiedyś potwierdzić swoje dane a tablica to tylko adres email i nr. konta bankowego.

9. minek95

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ja bym najchętniej tego nie zwrotu nie przyjął, wszystko śmigało jak nowe przed wysyłką. Nie jest to rrod tylko jedna czerwona lampka więdz pewnie cos rozwalił. Wie ktoś jak wygląda sprawa ze strony prawnej? Bo ja jedynie wyczytałem że jeśli nie jestem firmą to nie muszę przyjmować zwrotów ale to było z tego co pamiętam w kodeksie allegro.

10. suhacz1989

suhacz1989 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ostatnio ? czyli jaki czas minął od wręczenia przesyłki do wystąpienia usterki ? o ile się nie mylę Twoje dane są na liście przewozowym przyklejonym do paczki.

rozwiązaniem też jest sprzedaż konsoli na części np pad,dysk,napęd,zasilacz,gry osobno. Może się okazać że wcale stratny nie będziesz. Tylko trochę zachodu z wystawianiem i wysyłką, ale za to będziesz spac spokojnie.

11. ZiP

ZiP Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Co do prawa, faktycznie może nie obowiązywać w tym momencie prawo sprzedaży na odległość w którym jest mowa o możliwości zwórcenia towaru do określonego czasu (chyba 14 dni). Tutaj gość może powołać się na niezgodność towaru z umową. Miał być sprawny x360, dostał uszkodzony. A co mogło wpłynąć na RROD`a ? Zmiany temperatury podczas transportu. Kuleczki pod układami miały swój wiek, swoje przeżyły, więc mogły oderwać się od płyty/procesora podczas transportu.

12. TheOFF

TheOFF V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    341
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    UK
    minek95 - gdybym był w Twojej sytuacji, sam zaproponowałbym kupującemu zwrot gotówki i przyjęcie konsoli spowrotem.
    Rozbierz ją i sprzedaj na części. Myślę, że tak będzie lepiej.

BTW. Ile Tobie za nią dał?

13. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    Kolego nawet jakby napisal to nie istnieje cos takiego....masz prawo na zwrot i koniec

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

14. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0

Falcony padały od tak beż przyczyny, mój padł podczas oglądaniu teledysku wiec nie był jakoś mocno obciążony tak jak podczas grania.
    Kupujący mógł także uruchomić konsole od razu po wyjęciu z pudełka bez odczekania aż odparuje wilgoć.
    Jeszcze mi przychodzi do głowy złe traktowania paczki przez przewoźnika, rzucił paczką i się coś uszkodziło. 1 lampka może być od i nawet strzelanie ścieżki na pcb.

15. minek95

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Sprzedałem mu za 440 zl z padem i jakas stara gra. Najchętniej bym mu napisał że mnie pewnie on popsuł bo na 100% gdy ją pakowalem była sprawna

16. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    No to mu tak napisz, Twoja decyzja jak postąpisz.
    Najwyżej wyrzuty sumienia nie dadzą Ci spać

17. minek95

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Chodzi mi o to tylko żeby do mnie pewnego pięknego dnia jakies pismo nie przyszło. Bo ja jestem w trakcie jednej sprawy zgłosiłem na policję babkę u której kupiłem perfumy a ona mi ich nie wysłała i dzwonili do mnie ostatnio ze sa w trakcie jej namierzania wiec tutaj nie ma żartów.

18. TheOFF

TheOFF V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    341
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    UK
    Być może jest tak jak piszą przedmówcy, że po odpakowaniu konsoli od razu podłączył ją do prądu, przez co coś się uwaliło.
    Z resztą to jest Falcon... co tu dużo mówić, te rewizje działają jak kobieta w trakcie okresu, być może strzelił focha i pokazał RRoD.

Zrób jak uważasz, jednak żeby mieć czyste sumienie, najlepiej przyjmij zwrot.

Konsole sprzedaj na części. Zawsze będziesz miał z tego jakąś kase.

1 osoba to lubi.
  19. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    to ja Cie nie rozumiem... boisz sie jakiegos wezwania ale chcesz sie zachowac po chamsku i nie przyjac zwrotu, gosciu dostal towar uszkodzony bo Xbox nie dziala, nie udowodnisz mu ze ona dzialala przy wysylce lub ze on ja zepsul bo jest to niemozliwe chyba ze masz nagranie jak ja pakujesz, to jest sprzet, do tego leciwy wiec trzeba sie wiazac z takimi rzeczami ze moze sie posypac podczas transportu wiec skoro boisz sie wezwania to oddaj mu kase, bo on ma prawo dochodzic swoich praw skoro bylo napisane ze konsola sprawna a okazuje sie ze nie dziala, a w takich sytuacjach kupujacy jest zawsze w lepszej sytuacji niz sprzedajacy, ma wiecej argumentow po swojej stronie

20. Angel_

Angel_ Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bristol
    Barman ma racje. Sprawa jest dosc sliska, bo na allegro to sa juz powiazania prawne, regulamin allegro i takie sprawy latwiej wyegzekwowac. Natomiast tablica pl to rozumiem taki tylko portal ogloszeniowy jak gumtree? To juz gorzej bo tranzakcja nie zostala potwierdzona przez kupno czy licytacje. Mimo wszystko jak koles ma zapisana aukcje, rozmowy z toba, potwierdzenie wplaty kasy za pobraniem i niedzialajacy sprzet ktory w opisie powinien dzialac...to prawo jest po jego stronie. Jesli to dzieciak ktory poplacze chwile ale nic z tym nie zrobi to moze Ci sie udac z nie przyjeciem zwrotu. Jesli jednak wezmie wszystko do kupy i pojdzie sie sadzic, wkoncu ramie sprawiedliwosci Cie dosiegnie :p Sam mowisz, ze sadzisz sie z jakas nie uczciwa kobieta od perfum, to chyba wiesz jak to jest poczuc sie zrobionym w wala? Co z tego, ze wyslales sprzet sprawny, on otrzymal niesprawny wiec wina niestety jest po twojej stronie.
    Tez nienawidze wysylac sprzetow elektronicznych poczta. Raz sprzedalam w dobrym stanie galaxy s2, poczym wiadomosc, ze cos nie trybi.. ale facet do dogadania byl okazalo sie, ze jeszcze na gwarancji wyslalam mu papiery i skubaniec nowego dostal na wymiane bo wada fabryczna, farciarz ;) Teraz sprzedawalam galaxy s3 i mial cos z guzikiem to w dusze odrazu wystawilam jako uszkodzony zeby sie nie stresowac potem.

21. minek95

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dopiero teraz się dowiedziałem że wysłałem mu ja za darmo. Nie wiem o co chodzi ale wydaję mi się ze poprawnie wypełniłem druk. Napisałem na nim wartość. Trzeba dawać jakieś dodatkowe druki przy paczce pobraniowej? Zapłaciłem 30 zl za wysyłkę więc musiało być policzone jako pobraniowa. I jeszcze mi pisze że kurier przywiózł ją jak ja wysyłałem na poczcie.

Wczytywanie...

Poleć forum