1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sprzedaż gier spada przez... tryb multiplayer

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Nikolai, Wrzesień 9, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Nikolai

Nikolai Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Michael Pachter, branżowy analityk z agencji Wedbush Morgan, twierdzi, że w najbliższym czasie sprzedaż gier nadal będzie spadać.

Powodem takiego stanu rzeczy ma być... tryb multiplayer, z którego korzysta obecnie 25 milionów graczy i będzie korzystało prawdopodobnie coraz więcej. Z tego powodu nie planują oni kupować aż tylu nowych gier, bo te, które już mają, wystarczą im jeszcze na długi czas. Wychodzi więc na to, że producenci i wydawcy sami strzelili sobie w stopy.

- Wciąż wierzymy, że główną przyczyną spadku sprzedaży w ciągu ostatnich 18 miesięcy była funkcjonalność sieciowych trybów multiplayer, z których korzysta około 25 milionów użytkowników, bawiąc się przy różnych tytułach przez wiele godzin - stwierdził Pachter.

Producenci i wydawcy gier powoli zaczynają zastanawiać się nad tym, jak to zjawisko ukrócić. Oczywiście najpopularniejszym pomysłem jest uczynienie opłat za rozgrywkę w trybach multiplayer czymś powszechnym (teraz abonament musimy płacić za zabawę tylko w niektóre sieciowe produkcje). Prawdopodobnie już niebawem zostaną one wprowadzone w wielu tytułach, które do tej pory były bezpłatne, np. "Call of Duty".

źródło: onet.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    No w sumie to racja :) Już od ładnych kilku lat gram w Counter Strike'a 1.6 i nie mam zamiaru zmieniać go na inny tytuł :DD Inna sprawa że i komp już stary... ehhh

4. Daniello09

Daniello09 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    Taak, ale osoby które nie chcą grać na multi ściągają pirackie wersje gier ;P
    W sumie racja, bo cały czas gram w multi mw2 :D

5. neo-kce

neo-kce Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    Ja za multi nie przepadam ... pogram raz na jakiś czas ale bez jakiegoś zamiłowania, i mam oryginalne gry :)

6. Panicz

Panicz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Sam po sobie moge to stwierdzic bo jak soul Calibur wciagnal Mnie w multi to przez 3 miechy zadnej innej gry nie odpalilem ;]

7. Vassi

Vassi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    W sumie prawda jeżeli jakaś gra ma dobre multi to wciąga na miesiące i gracze nie myślą o nabyciu nowej gry.

8. Mattios123

Mattios123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Uwaga na źródło. Co do tematu gram w multi jak mam golda a wtedy praktycznie te same tytuły ( MW2 RDR FIFA Battlefield BC2),a na kompie CS i tylko CS.

9. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Szczera prawda, BC2 multi i nic więcej do szczęścia nie trzeba :p
    A grę bez multi to tylko przejść i sprzedać/wymienić bo tylko będzie zalegać na półce :)

10. Moriu

Moriu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ja gram battlefielda bc 2 żadnej innej gry mi nie trzeba :D.

11. Nikolai

Nikolai Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja kupuje gry z długą fabułą, które dają nam jakieś dodatkowe opcje, a nie tylko że PRZEJDŹ GRE i graj w multi. Jedynie do Multi mam COD:MW2 i to mi do szczęścia wystarczy. Za multi za bardzo nieprzepadam, no chyba, że bardzo dynamiczne(patrz MW2) A tak to poluje na gry, które - Rozbudowany, dynamiczny Single, tryb ss albo COOP, dodatkowe tryby po przejściu gry i mam zabawe :)

12. Prz3mo

Prz3mo Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kłodzko
    W sumie to racja. Lecz to problem który dotyka małe studia bądź nowe/średnie marki, lub kompletne nowości.
    Co jak co ale EA wraz z DICE oraz Activision nie mają kompletnie sie o co bać. Bo ich multi o ile niszczy nieco rynek gier to powoli robi im monopol.
    Popatrzcie z tej strony... Ktoś kupić MW2 wciągnie go single i kupi poprzednie części jeżeli nie grał, a później przerzuci sie na multi... kupi wszystkie zestawy map i dodatków żeby umilić sobie jeszcze bardziej te godziny gry... Gdy wyjdzie nowa gra z pod skrzydła tej samej ekipy to ta osoba, która ciupała non stop na multiku i nie kupiła innych gier bądź kupiła ich mało, napewno kupi kolejny tytuł dla singla i multika który napewno ma troche nowości i to przyciągnie.
    Tak jak teraz rzeszy fanów MW2 kupi BO, tak jak wielu po BC2 kupi kolejną odsłone serii bądź MoH... Dzięki Multi rynek zaczyna się kręcić wokół danej ekipy i tyle. Nie tyczy sie to tylko Shooterów ale chociażby gier sportowych, wyścigowych czy innych lecz tu multi nie jest tak ważne.

13. Nikelski

Nikelski Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    No i twórcy gier mają problemy :/, ja osobiście częściej gram na singlu, niż na multi, co prawda są tytuły które mają świetnie opracowaną rozgrywkę sieciową, ale wcześniej czy później to się nudzi.

14. Tallkido

Tallkido Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    New York City
    zagdzam sie odkad wyszedl mw2 to moze kupilem 1-2 gry po przecenie bo w mw2 mozna grac grac i grac
    teraz jak moh bedzie na tyle dobry zeby dozatrzymac to moh/cod przez nastepny rok .

15. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Też jakoś na multi nie gram za często, mam MW 1 na PC i CS'a ale jakoś tak...

16. Bazajaytee

Bazajaytee V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    się znamy?
    To chyba pierwsza wypowiedz tego jakże zawsze trafnego z przewidywaniami analityka, z którą się zgadzam :DD. Oby tylko nie spełniła się jej 2 cześć i wprowadzą abonament za multi. Nie po to sprzedałem Xboxa, żeby na PS3 też płacić za multi... :/

17. Mich

Mich Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    W sumie jeśli bym się nastawił na multi to z pewnością wystarczyło by mi jedynie kilka tytułów ;) FIFA COD i jeszcze kilka tytułów...

18. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    Wiecie co to znaczy? kolejny hajs poszedł się walić :( mam nadzieje że ps3 będzie tylko płaciło bo my gracze xboxa kupujemy golda więc nam się należy coś!!!!!!!!!!!!

19. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Pierwszy raz się zgodzę z Patcherem.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.