Sprzedaż konsol w Europie wg VGChartz - PlayStation 4 ze znaczną przewagą

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl




Serwis VGChartz, gromadzący informacje na temat sprzedaży konsol oraz software'u, przygotował zestawienie wyników sprzedaży PlayStation 4, Wii U oraz Xbox One w Europie.

Portal VGChartz rusza z serią krótkich artykułów podejmujących temat sprzedaży konsol niedawno wprowadzonych na rynek. Pomimo faktu, że Wii U wystartowało ze sprzedażą 30 listopada 2012 roku konsola zostaje w tyle za PS4. Wg danych VGChartz w Europie sprzedało się dotychczas 1,1 mln egzemplarzy konsoli Nintendo. Hardware Microsoftu sprzedał się w ilości prawie 800 tysięcy sztuk, a PlayStation 4 w ilości 1,64 mln. Warto przy okazji przypomnieć, że Xbox One jest aktualnie dostępny oficjalnie tylko w kilku państwach europejskich.

Dotychczasowa sprzedaż nowych konsol w Europie:

  • PlayStation 4 - 1,64 mln
  • Wii U - 1,1 mln
  • Xbox One - 800 tys.


Dane dotyczące pierwszego tygodnia sprzedaży konsol w Europie wyglądają następująco:

  • PlayStation 4 - 681 tys.
  • Xbox One - 337 tys.
  • Wii U - 184 tys.

 

Famous

Użytkownik
Użytkownik
ja tam na to nie patrze bo kupię to co mi się podoba a nie to co większość kupuje
 

Krzychu1987

Banned
Masz racje, ale gdy dany sprzęt jest bardziej popularny to jest łatwiej dostępny oraz jest więcej używek i można go dostać za mniejszą cenę. Teraz jest łatwiej ściągnąć coś z zagranicy 3 kliknięcia na serwisie aukcyjnym/sklepie i leci paczka, w przypadku XOryginal i Ps2 było licho, w sklepie z konsolami gdzie uczęszczałem dosc często przewijały się może z 3/4 XO a Ps2 codziennie ktoś sprzedawał/ kupował.

Druga sprawa to znajomi, chcesz pograć a tu zonk, ja tak mam bo posiadam xbox a większość znajomych ma Ps3 i kiszka.
 

Famous

Użytkownik
Użytkownik
no u mnie z listy znajomych tylko jeden typ poszedł na ps4, dużo osób ma ONE więc ja już wybrałem ;p teraz tylko czekam na lepszą cenę
 

Cronos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
W Europie Sony zawsze miało wielu zwolenników a druga sprawa, że MS trochę położył tą premierę, ponieważ XO nie jest wszędzie dostępny...
Osobiście czekam na rozwój wydarzeń, jakie będzie nowe Halo i inne tytuły...
Xbox One podoba mi się, ale wstrzymuję się jeszcze, choćby ze względu na Live'a PL i brak dostępności oficjalnie konsoli w naszym kraju.
 

Coller22

Użytkownik
Użytkownik
Masz racje, ale gdy dany sprzęt jest bardziej popularny to jest łatwiej dostępny oraz jest więcej używek i można go dostać za mniejszą cenę. Teraz jest łatwiej ściągnąć coś z zagranicy 3 kliknięcia na serwisie aukcyjnym/sklepie i leci paczka, w przypadku XOryginal i Ps2 było licho, w sklepie z konsolami gdzie uczęszczałem dosc często przewijały się może z 3/4 XO a Ps2 codziennie ktoś sprzedawał/ kupował.

Druga sprawa to znajomi, chcesz pograć a tu zonk, ja tak mam bo posiadam xbox a większość znajomych ma Ps3 i kiszka.
Czy ja wiem czy popularność dużo robi, tak naprawdę teraz w internecie jest pełno serwisów, gdzie zawsze są jakieś konsole i gry na daną platformę ;d wystarczy poszukać :p
 

xcorsten

Banned
ja tam na to nie patrze bo kupię to co mi się podoba a nie to co większość kupuje
no u mnie z listy znajomych tylko jeden typ poszedł na ps4, dużo osób ma ONE więc ja już wybrałem ;p teraz tylko czekam na lepszą cenę
Hehe. Niby nie kupi tego co większość ale jednak kupi bo znajomi kupili. Piekny przykład zaprzeczenia samemu sobie.
 

Do góry Bottom