1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sprzedaż konsoli a gry

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez SzczurekSX, Styczeń 3, 2016.

1. SzczurekSX

SzczurekSX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, planuję sprzedać x360 i za jakiś czas kupić one. Mam konto z goldem i spora ilością gier a w związku z tym kilka pytań żeby czegoś nie stracić.

1. Czy jeśli usunę konto z konsoli to kupujący będzie mógł grać w gry które były pobrane, zazwyczaj z golda, przez moje konto i zostaną na konsoli, czy może do tego muszę przenieść licencję każdej z nich na konsolę? Nie chciałbym też zostawiać swojego konta na konsoli.

2. Zawsze grając zapisywalem postępy na dysku, czy można jakoś wszystko to przenieść na chmurę?

3. Mam golda wykupionego jeszcze na pół roku, czy będę mógł w jakiś sposób przypisywać sobie nowe gry z golda online żeby móc je kiedyś pobrać czy niezbędna jest do tego konsola?

4. Czy gdzieś może znajdę spis posiadanych/pobranych gier na koncie żeby w przyszłości sobie je pobrać czy muszę je spisać żeby nie zapomnieć jakie to były?

Z góry dziękuję za pomoc,
    Pozdrawiam Sebastian

2. Lotnik421 Xbox One

3. imvho

imvho Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    1. Nie. Czyścisz konsolę i po problemie.
    2. tutaj obszerny FAQ a tutaj znajdziesz sam opis ustawienia
    3. możesz przez stronę xbox.com - nie wymagana konsola i wystarczy aktywna subskrybcja
    4. zapewne posiadana większość z x360 i tak na xone nie podejdą chyba że są we wstecznej kompatybilności. Listę gier znajdziesz tutaj

4. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    1. Po co w ogóle dawać gry ze swojego konta? Sprzedaj bez tego i nie masz żadnego problemu. Potem Ci sprzedający zarzuci, że sprzedajesz z grami, a tu się okazuje, że jak grę z dysku usunie "to już mo po ptokach".
    2. Jak masz aktywnego golda co najmniej miesięcznego to wchodzisz na dysk, gry i w daną grę i tam będzie Twój zapis, daj sobie na nim kopiuj, wróć do urządzeń pamięci masowej i będziesz tam miał chmurę Microsoftu i tam te zapisy wklej. Ja tak zrobiłam sobie z zapisem z Assassina i zapis sam mi się na XO odnalazł i działa.
    3. Możesz sobie przez www przypisywać gry z x360 jak i z XO. W sumie już to możesz robić. Jedynie jak opchniesz 360tkę to nie przypiszesz sobie gry z golda na 360 jeżeli nie masz podpiętej karty do konta. Jedynie przypisywanie przez 360tkę nie woła o kartę.
    4. Tutaj masz pełną listę gier przypisanych z x360: https://live.xbox.com/pl-PL/download/history
    Gry z XO zobaczysz, ale niepełne na tym linku, który podał Ci Imvho, bo ja np nie widzę na tej liście gier, które kupiłam jako kod na allegro. Nawet pracownik MS ich nie widział, co było dla mnie śmieszne, a gry normalnie mam na liście do pobrania itd ;) Po prostu MS jeszcze nie wpadł na pomysł, żeby widzieć taką listę przez www jak w przypadku gier z 360tki, bo pisałam kiedyś specjalnie na support z tym. Ale ogólnie wszystkie swoje gry do instalacji jakie masz na XO zobaczysz w samej konsoli w Gry i aplikacje -> Przejechać całą bibliotekę zainstalowanych gier i na końcu jest lista gier, które masz na XO, a nie są zainstalowane oraz gry, które są we wstecznej kompatybilności jeżeli jakieś z nich posiadasz przypisane na koncie. Obecna lista gier na wk jest tutaj: http://www.xbox.com/pl-PL/xbox-one/backward-compatibility/available-games

5. SzczurekSX

SzczurekSX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ok dzięki za odpowiedzi, teraz wszystko jasne. A z grami na dysku to jest tak ze jak usunę swoje konto nie robiąc nic więcej to kupujący będzie mógł grać o ile ich nie wykasuje, dobrze rozumiem?

6. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Chyba tak, nie testowałam tego :) Zrób tak i spróbuj zagrać na nowo stworzonym profilu. Zawsze możesz pobrać swój profil raz jeszcze i kombinować z licencjami. Ja w życiu tego nie robiłam, więc Ci nie pomogę.

Wczytywanie...

Poleć forum