1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sprzedaż Max Payne 3 w Stanach nie jest rewelacyjna

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Rafau666, Czerwiec 16, 2012.

1. Rafau666

Rafau666 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    465
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Stary Sacz
    Jak wynika z raportu NPD Group, ostatnia gra Rockstar Games nie może pochwalić się sprzedażą na miarę bestsellera – przynajmniej w Stanach Zjednoczonych.

Max Payne 3 uznany został przez głos recenzencki za grę wartą uwagi - średnia ocen w serwisie Metacritic oscylująca wokół 90 punktów na sto możliwych do zdobycia mówi sama za siebie ale - jak się okazuje - gracze amerykańscy nie podzielają tego entuzjazmu, bo sprzedaż za wielką wodą jest zaskakująco niska.

Przez miesiąc od premiery w samych Stanach Zjednoczonych w ręce graczy trafiło 440 tysięcy kopii gry. Słabo, zwłaszcza że łączne wyniki sprzedaży po pierwszym tygodniu przyniosły rewelacyjny wynik 3 milionów sprzedanych egzemplarzy. To z pewnością rezultat nieco poniżej oczekiwań Take-Two i Rockstar Games. Warto jednak zaznaczyć, że premiera pecetowa nastąpiła w Stanach dopiero 29 maja oraz to, że zeszły miesiąc przyniósł także kilka innych mocno oczekiwanych produkcji - Ghost Recon: Future Soldier i - przede wszystkim - Diablo III. Mogło to w wielu przypadkach zmienić priorytety graczy, którzy z trzecią odsłoną przygód Maxa postanowili zaznajomić się w późniejszym terminie.

Analitycy już przeszło miesiąc temu wróżyli grze sprzedaż na poziomie 4 milionów kopii przez cały okres dystrybucji - nie da się ukryć, że trzeci Max, choć pod wieloma względami urzeka nie był tytułem oczekiwanym tak mocno, jak Call of Duty, czy GTA V. Dziwi jednak dysproporcja pomiędzy Ameryką, a resztą świata. Pożyjemy, zobaczymy - na razie Rockstar może mieć mieszane uczucia.

2. Lotnik421 Xbox One

3. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Sprzedaje się słabo, bo i gra jest dość słaba. W 'tych czasach' coraz trudniej kontynuować świetną kiedyś serię. Ciekawe, jak będzie z GTAV?

4. Simo

Simo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Tak też myślałem bo grając multi liczba graczy nie jest wogóle zadowalająca. Chociaż Max mi się podoba jak na ten czas przed BO2.

Co do GTAV to jak dla mnie grafika może być jak i w czwórce, bo bardzo mi się podobała szczególnie na tym skrzyżowaniu w NEW YORKU wieczorem te nony i reklamy naprawdę imponująco to wyglądało. Mam nadzieje, że z grafiką nie pójdą w ślady Saint Row The Third, bo tam była za bardzo cukierkowa i nie zbyt realistyczna.

5. piaskun

piaskun Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gliwice
    A może problem leży w gustach hamburgerów? Może gra jest dla nich za trudna i nie ma super-hiper wybuchów jak w BF3 / CoD? ;)
    Niech się dalej cieszą Guitar Hero, Sims'ami czy innymi wynalazkami - wg mnie trzeci Max jest dobry i basta!
    Ciekawy jestem jak Europa przyjęła Max'a?

3 użytkowników lubi ten post.
  6. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Jak w GTAV też się cofną pozmieniają to co było dobre we czwórce i dodają inne rzeczy lecz nie ulepszą tych co były i spisywały się dobrze.. To raczej wielkim bum nie będzie.. Lecz GTA ma otwarty świat i możesz misje przechodzić jak chcesz.. A tutaj raz przejdziesz grę i idzie w odstawkę jak multi cię nie interesuje..

Wg mnie potencjał Maxa nie został wyczerpany całkowicie, a bardzo dużo można było jeszcze wyciągnąć..

7. Lusus

Lusus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Od kiedy sprzedaż w US and A świadczy o jakości produktu?

Max Payne 2 miał premierę 9 lat temu. Większość dzisiejszej młodzieży pewnie nawet nie miała styczności z tą serią. W tym czasie uczyli się korzystać z kibla, a potem pochłonęło ich Halo i CoDy. Do tego nie ma chyba większej konkurencji na rynku, niż w gatunku action TPP. Jak na takie warunki, 3 miliony w miesiąc to chyba niezły wynik.

Ogólnie news jak z WP. Dobrze, że nie podali sprzedaży z polski, bo pewnie w R* by rwali włosy z głowy.

8. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    W ****ch sie poprzewracało, jakieś Battlefieldy i CoDy zamiast klasyków!

1 osoba to lubi.
  9. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Przy obu pierwszych Maxach zagrywałem noce przy komputerze. Nie stwierdzam, że nowy Max jest kiepski, bo się słabo sprzedał, tylko dlatego, że FAKTYCZNIE jest słaby. Słaby to oczywiście pojęcie względne, chodzi głównie o to, że nie ma podejścia do poprzedników.

10. surferj24

surferj24 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gotham City
    moim zdaniem gra jest udana single jak najbardziej świetny na miare dobrego filmu z akcji gdzie nastepuje jej zwrot i chcesz grac dalej zeby dowiedziec sie co sie wydarzy

11. jarek9292

jarek9292 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    no gra była zwykłym średniakiem lepiej niech się skupią na GTA V

12. Kamilos100

Kamilos100 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Słabo się sprzedaje bo hamburgery wolą swoje gierki sportowe na kinecta, w końcu trzeba zacząć zrzucać kilogramy :D

13. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Mniejsza z tym jak się sprzedaje , Rockstar napewno nie zbankrutuje z tego powodu , ważne jak dobra jest gra. A MP3 napewno należy do lepszych gier na tę generację.

1 osoba to lubi.
  14. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
    ja tam jestem bardzo zadowolony z MP3 i z czystym sumieniem wystawił bym mu notę 8,5/10
    Czuć klimat z poprzednich części, bardzo fajne efekty to strzeleniu w np. tętnicę gdzie krew pryska na wszystkie strony, a w niektórych momentach widać jak kula ciężej wbija się w ciało przeciwnika. Multi bardzo słabo wypadło, ale zawsze to coś niż nic. Max 1 i 2 słyną z bardzo dobrego klimatu i gameplay'a, a 3 trzyma poziom. A że nie każdemu się podoba to normalne, jedni grają w COD a drudzy w BF czy MOH ;)

15. szymek488

szymek488 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zambrów
    to wszystko przez to, że nie dali żadnego info na temat GTA V na E3 :)

16. KwieciuJr

KwieciuJr Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
  17. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Ręce mi opadają... Nawet tego nie skomentuję.

Ciekawe, co tak naprawdę przyczyniło się do tej słabej sprzedaży, premiera Diablo III? Wątpię. Przecież to gra od Rockstar, Amerykanie nie wiedzą co dobre? A co z tymi zagorzałymi fanami, którzy pamiętają losy Maxa 1 i 2? Jest ich tak mało, sądząc po sprzedaży, czy odwrócili się od tej marki? No cóż, gra jedna z najlepszych w tym roku. MP3 było to pierwszy Max w jakiego miałem przyjemność zagrać i świetnie się odnalazłem w grze, wczułem w losy bohatera.

18. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska

Max Payne 'jeden' to majstersztyk wg. mnie. Nawet po tylu latach od premiery z tą (jak na nasze czasy) obrzydliwą grafiką, świetnie się w to gra. Klimat wylewał się po prostu z ekranu, jedna z moich ulubionych gier. Jak tylko przyjdzie okazja mam zamiar kupić Max Payne 3 i myślę że gra jest warta kupna chociażby dla samego tytułu.
    Jeśli chodzi o słabą sprzedać, to wg. mnie jest to spowodowane śmieszną wojną CoD vs Battlefield. Grubasy z U.S.A. pewnie nie wiedzą nawet że inny gry w tym czasie powstały. Jedni grają w CoD, drudzy w BF a w międzyczasie wypisują w necie (np. YT) głupie komentarze byle ośmieszyć drugą produkcje. To ich harmonogram. No ale to nie temat o CoD i BF więc koniec off-topu :) Max Payne 3 to must have i tyle.

19. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Często tak jest,że gry na,które długo się czeka słabo się sprzedają np.Mafia 2 oraz Duke Nukem Forever

20. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Nie bluźnij i już leć do sklepu po kopię dwóch pierwszych Maxów. Trójka nie ma nawet podejścia do nich.

1 osoba to lubi.
  21. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Skoro nie grałeś w Max Payne i Max Payne 2 to się nie dziwię że ci się podoba, nie powiem 3 część jest fajna ale Max Payne to nie jest, nie dziwię się że jest mała sprzedaż.

Wczytywanie...

Poleć forum