1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sprzedaż używanych gier gorsza od piractwa

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez arkadiusz_89, Maj 13, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. arkadiusz_89

arkadiusz_89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Czy sprzedawanie i wymienianie się używanymi grami wideo jest czynem haniebnym? Według współzałożyciela Blitz Games Andrew Olivera największym problemem rynku konsol jest dziś właśnie taki "proceder" obrotu tytułami z drugiej ręki.

"Dzisiaj większym problemem na konsolach od piractwa jest wymiana i sprzedaż używanych gier. Rozumiem dlaczego gracze to robią - gry są drogie, a po kilku tygodniach grania albo przeszedłeś daną pozycję, albo się nią znudziłeś. Dlatego odsprzedaż lub wymiana w takiej sytuacji wydaje się być rozsądnym wyborem, kiedy ludzie nie mają pieniędzy".

Oliver twierdzi, że nowe gry zmieniają właściciela aż czterokrotnie w krótkim czasie i że ta cyrkulacja sprawia, że wydawcy i deweloperzy tracą wielkie pieniądze. Za niektóre tytuły wpływa do nich zaledwie 1/4 planowanych przychodów, w związku z obrotem używanymi, legalnymi kopiami.

Źródło = "Sprzedaż używanych gier gorsza od piractwa" | PPE.PL - Portal PSX Extreme

Na usta ciśnie się jedno... WTF?!

2. Lotnik421 Xbox One

3. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    no tak - bo trzeba nas złupić do ostatniej złotówki - ciekawe jakby tak samochody zaczęto sprzedawać dla jednego kierowcy - oczywiście podnosząc cenę w górę

to są złodziejskie nieuczciwe praktyki producentów gier - mam nadzieję że ktoś im za to dowali - i z dużą przykrością muszę powiedzieć - w przypadku gier czy to konsole czy pc - uczciwość nie popłaca :(

4. HakuinPl

HakuinPl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Ja odkrywczy nie bede ale moim zdaniem sprzedaz gier uzywanych lub ich wymiana jest zdecydowanie leprza od piractwa, biorac pod uwage zarobki statystycznego polaka to niewiele osub jest stac na gre za 200 zl. Jesli producenci twierdza ze traca na tym procedeze to moze i maja racje ale nie traca tak jak w przypadku piractwa. Aby sprzedac bac wymienic oryginalna gre trzeba najpierw ja kupic, a oczywiste jest to ze nie kupuje jej jeden uzytkownik a reszta czeka az mu sie znudzi i bedzie miec mozliwosc odkupienia bac wymiany, czyli producent gry zarabia, a w przypadku piractwa ktos ma 1 gre (jest robiony z niej pirat) a sciaga ja 100-tka osob. Czyli rachunek moim zdaniem jest prosty

5. Kuzarek

Kuzarek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrów wlkp.
    -Jakie ma pan gry piraty czy używki?
    -Piraty
    -To dobrze już się balem ze kupuje pan używki

Tak wiec ja dla dobra firmy żeby nie traciła tak dużo pieniędzy zacznę piracić:D

6. thomasho

thomasho Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Zdziwiłbym się gdyby takie słowa padły w Polsce... a że padły w US, to normalne

Śmiechu warte

7. meczek

meczek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    wlkp
    Haha "po kilku tygodniach grania" Za te parę godzin gry co nam producenci dostarczają, to tylko używki/kopie zapasowe powinny być w naszych napędach.

8. Łukasz1988POLAK

Łukasz1988POLAK Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Rzyki
    Co za baran. Jak gra jest dobra i ma niezły multiplayer to jej nie sprzedaje lub wymieniam. Takie gry jak Bad Company2 Gears of War 1 i 2, Assassin's Creed II czy BioShock (gra na jeden raz lub dwa, ale tak wspaniała i dała mi tyle radochy i niezapomnianych chwil, ze zawsze będzie mieć honorowe miejsce na mojej półce z grami) są bardzo dobre i napewno pozostaną w mojej kolekcji. No ale jak twórcy gier robią sobie z nas jaja wydając denne gry lub absurdalnie krótkie to poco mam taki tytuł trzymać. Przykładem jest Army of Two: the 40th Day gra dość taka ale tylko w trybie kooperacji, gdybym nie miał ją z kim przejść tobym się nawet za nią nie brał. Przeszedłem i bez skrupułów wymieniłem na inną, bo poco mi gra która chodź fajna to nie zapadła mi w pamięci, nie chce mi się w nią grać przez sieć, przejść ją drugi raz nie widzę sensu.

9. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Może więc lepiej przejść na ,,Ciemną stronę mocy'', skoro producenci wolą piratów od używek? Nie rozumiem gościa, wypił za dużo ...

10. maroko freestyle

maroko freestyle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    36
    Miasto:
    Złote Przedmieście
    EA już z rynkiem używek walczy, dla mnie jest to absurd bo gdyby każda gra była by na prawdę dobra to ludzie niechętnie by się wymieniali ale jak mamy w większości do czynienia z produktami słabymi bądź miernymi to przy małych zarobkach jest to idealne rozwiązanie

11. mlodypy

mlodypy Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Prabuty
    kiedyś na forum byl jakiś temat o ustawie w PL ,która mialby zakazywać wymianie rożnego rodzaju plyt... czego to nie wynyślą;/

12. Ojciec69

Ojciec69 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warsaw, Poland, Poland
    OT: panu proponuje wiecej czasu posiedziec nad ksiazkami lub pisac ze slownikiem, niz grac calymi dniami bo z ortografią troche kulawo, az oczy bola jak sie czyta pewne slowa. :ban :ban :ban :ban :ban :ban :ban

co do samego tematu to moim zdaniem robią oni " z igly - widły" czepiając sie juz wszystkiego, zeby tylko miec pretekst do zwalenia winy na graczy/uzytkownikow. sa gry do ktorych po przejsciu jej raz, po prostu sie nie wraca, sa tez takie tytuly, ze nie wypada ich nie miec dla samego faktu posiadania wspanialej gry.

13. krosfajer

krosfajer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    No to niech sprzedają Xboxa 360 z wifi i dyskiem 1TB w standardzie, XBL na całym świecie, dogodne metody płatności i gry tylko przez Games on demand (czy jakoś tak). Nie masz internetu - nie grasz. Całkowita rezygnacja z nośników typu DVD, blu-ray i nie będzie sprzedawania używek.
    Mam przerobioną konsolę i jest dobrze, ale... kiedyś kupiłem używaną grę i sprzedałem ją jeszcze raz! Powinienem spalić, ale nie chcę zatruwać środowiska, a teraz nie używam pudełek tylko mam piórnik na same płyty i nie wykorzystuję plastiku i papieru potrzebnego na pudełko i instrukcję.

14. TomalasPL

TomalasPL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    wwa
    Wszystkiego będą sie kurde czepiać...

15. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Faktycznie dziwnie się zachowują producenci...
    Chcą wpuścić w obie grę i najlepiej żeby zszedł każdy egzemplarz tej gry...
    Dziwne zasady...

16. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Heh a jeszcze nie dawniej jak parę dni temu (2-3?) pisałem o tym w temacie o piractwie i zostałem trochę ostro potraktowany. Teraz sami widzicie jaka jest prawda :)

17. 5HOOGUN

5HOOGUN Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Krakowiaczek
    Weźmy tym bardziej pod uwagę że większość graczy to dzieci/uczniowie więc tu nie ma mowy o pracy. (ew w weekendy) ale i tutaj ciężko jest kupić grę za 200 zł.

18. dawajrowa

dawajrowa Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    No , ale to prawda i nie ma co sie bulwersować , piraci to segment stracony i nie ma w ogóle sensu rozpaczać i czegolowiek z tym robić bo piractwo było , jest i będzie , a gry "z drugiej ręki" to faktycznie zmora wydawców ale gdyby nie to , to nadal byśmy płacili za kilkuletnią gre np PGR tyle ile kosztowała w dzień premiery , gdyby obniżali ceny straszych gier do normalnego poziomu to pewnie proceder ten odgrywał by o wiele mniejszą rolę na rynku konsolowym :)

19. MM314

MM314 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Legnica
    Ale kto każe kupować grę w dniu premiery? są wersje classic i platnium,

20. bobovita1984

bobovita1984 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź
    niech beda gry w cenie gier na PC nawet nowki ta 100 za nowosc dobra cena na PC na konsole jeszcze raz tyle przesada za co za ta sama gre głupota dlatego ludzie wolą przejsc gre odsprzedac zamienic sie CENA GIER NA KONSOLE JEST ZA WYSOKA

21. patryk878

patryk878 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Piracę - źle
    Kupuję oryginalne, używane gry - źle

Już sami nie widzą o co im chodzi. Ja np teraz będę wymieniał Bad Company 2 bo nie chcę na razie kupować Golda i gra się tylko kurzy. A teraz nie będzie Xboks Live w Polsce bo wymieniamy się grami i kupujemy używane a nie nówki ;)

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum