1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sprzedaż X360, jak przygotować konsolę

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Haldop, Styczeń 16, 2014.

1. Haldop

Haldop Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Witam.

Dziś postanowiłem sprzedać iXa. Wszystko ok, ale mam konto LIVE, kupionych kilka gierek i dodatków. Jak to wszystko usunąć z konsoli z głową? Jest coś takiego jak przywrócenie ustawień fabrycznych i z czym to się wiąże?

I najważniejsze - czy zakupione gry i dodatki są przypisane do konsoli, czy do konta? A jeśli do konsoli, to czy mogę usunąć swoje konto, nie usuwając gier i czy nowy użytkownik, zakładając nowe konto będzie miał do nich dostęp? A jeśli do konta, to znaczy, że jak kiedyś się na nie zaloguję na jakiejś konsoli, to będę miał znów do nich dostęp?

Próbowałem znaleźć coś na forum, ale jest tak obszerne, że nie mam po prostu na to chęci, mam nadzieję, że nikt nie ucierpi z tego powodu.

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. Bil0n

Bil0n Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Żyrardów
    Sprzedaj xboxa z kontem swoim jak kupiec będzie chciał mieć twoje gry niech przeniesie sobie licencje można tego dokonać w ustawieniach jak chcesz możesz zmienić maila i hasło na inne.

1 osoba to lubi.
  4. Pixel

Pixel Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jeżeli chcesz usunąć wszystko to wystarczy, że usuniesz całą zawartość z dysku (Menu pamięć masowa), następnie w ustawieniach wybierzesz "konfiguracja początkowa" czy coś takiego i na konsoli nie powinno być niczego.
    Do konta, ale jeżeli gry są pobrane na konsoli to po usunięciu swojego konta nowy użytkownik będzie mógł w nie grać. Jeżeli je usunie z dysku to po prostu już nie będzie miał możliwości ponownego pobrania.

1 osoba to lubi.
  5. Haldop

Haldop Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Szkoda, że info o odpowiedzi trafia do spamu gmaila... No nic, dzięki za odpowiedzi, ale:

Ale ja własnie chcę sprzedać gołego iXa, bez żadnych gier, więc rozumiem, że sprawę rozwiąże ta "konfiguracja początkowa"?

A co z tymi grami na moim koncie? Czy jak kiedyś zaloguję się na nie na jakimś iXie, to będę je miał do pobrania?

6. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    tak, beda do pobrania po przeniesieniu licencji na nowa konsole, a jak chcesz sprzedac bez zadnych gier to sformatuj dysk i po problemie

1 osoba to lubi.
  7. yago13

yago13 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Ale lepiej zostawić gry na dysku dodatkowy atut przy sprzedaży będą mu działały jak założy sobie nowe konto. A swoje konto skasować zostawiając zawartość

Wysłane z mojego GT-S6500D

1 osoba to lubi.
  8. Haldop

Haldop Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Hmm, no może nawet tak zrobię, ale wtedy nasuwają mi się jeszcze pytania.

1. Jeśli usunę samo konto, bez formatu (gry oczywiście wcześniej ściągnę na hdd), to rozumiem, że potem, po zalogowaniu na innej konsoli te gry będą dla mnie niedostępne, czy muszę je jeszcze jakoś "odłączyć" od konta? Pytam, bo chciałbym, żeby to wszystko było jakoś na legalu, żeby ani mi ani nowemu użytkownikowi nie groziły jakieś konsekwencje.
    2. Gdzie jest lista posiadanych gier na XBL, bo nie pamiętam wszystkich jakie kupiłem.
    3. Co z savami i achiv? One są na koncie i po zalogowaniu będą znów dostępne?

Dzięki z góry i sory za takie błahe pytania, ale nie chcę czegoś spieprzyć przy tej sprzedaży.

9. Pixel

Pixel Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
  10. maxankazuya

maxankazuya Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    1. Pobierzesz profil na nowej konsoli, przeniesiesz licencje i bedziesz mógł je pobrać na nowa konsole ( nie ma znaczenia czy na poprzedniej zrobisz 'format' czy nie)
    2. przechodzisz na konsoli do ustawien/konto/historia pobieranych plików na xbox.com tez jest cos podobnego
    kupujacemu konsole nic nie grozi mozesz pozostawić mu te kilka gier
    3.achivementy sa przypisane do konta :0 a savy możesz przeslać w chmure.

1 osoba to lubi.
  11. w00t123

w00t123 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    lepiej zostawic zalogowane swoje konto ;)

12. Haldop

Haldop Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    No i o to chodziło! Dzięki!

Wczytywanie...

Poleć forum