1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sprzedaż Xboxa 360 i przenoszenie licencji.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Big_Lebowski, Lipiec 20, 2015.

1. Big_Lebowski

Big_Lebowski Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam wszystkich rodaków !
    Chciałbym abyście utwierdzili mnie w przekonaniu, że trafnie rozumiem na czym owe przenoszenie licencji polega.
    Sprzedaję kumplowi swojego xboxa 360. Na dysku konsoli zainstalowane są dwie gry otrzymane przeze mnie w usłudze Games with Gold. Usuwam swoje konto, a kolega loguje się na swoje.
    Czy możliwym jest, abym w przyszłości (jak kupię sobie znowu x360) zalogował się na swoje konto i przeniósł tam licencję, znów mógł pobrać te gry ? Czy wtedy kumpel i ja możemy grać sobie na spokojnie? Czy nie będzie żadnych niespodzianek jak zagramy razem w ten sam tytuł w multi ?
    I jak wygląda to z przeniesieniem tych gier na Xboxa One ? Czy będzie to funkcjonowało na podobnej zasadzie, gdy w życie wejdzie wsteczna kompatybilność?

2. Lotnik421 Xbox One

3. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    twoj kolega nie bedzie mogl grac w te gry na swoim profilu jezeli w przyszlosci przeniesiesz licencje na nowa konsole

4. Big_Lebowski

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
  5. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    najpierw to sie zdecyduj czy pytasz sie o X360 czy o ONE... bo najpierw sie pytasz jak sprzedasz 360 a teraz wywalasz z tematem o XONE na ktorym nie ma licencji...

6. migot

migot Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    jesli chodzi ci o 360 to tak jak wytlumaczyl Ci to kolega wyzej, jesli chodzi ci o XO to sprawa polega na tym jesli masz na swoim koncie gry w dys. cyfrowej to jesli przypiszesz takie konto do XO za pomoca opcji "moja konsoloa domowa" to wszyscy uzytkownicy takie konsoli moga grac w gry bez logowania sie na konto wlasciciela takie konto mozesz nawet usunac wtedy z konsoli i tresci dalej bd dostepne. Problem polega na tym ze np Ty masz tak ustawiona konsole z kontem X a potem podasz te konto X koledze i on przypisze te konto do swojej konsoli jako domowa to ty tracisz wszsytkie te gry i aby w nie grac musisz miec chociaz zalogowane te konto X w tle by moc je uruchomic.

7. Big_Lebowski

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Najpierw to się naucz czytać... Pytałem jak to funkcjonuje z przeniesieniem gier na innego x360 albo w analogicznej sytuacji na xone.
    Jak sprawa ma się z Xone kolega wyżej wytłumaczył.
    Niemniej jednak mam wątpliwości, co do tezy że kolega na moim xboxie 360 i ja na nowym xboxie 360 nie będziemy mogli grać w te gry.
    Jeden z użytkowników forum pisał kiedyś jak z bratem kupują cyfrowe gry:

"Ja z bratem stosuję taką metodykę. Oboje mamy dostęp do swoich profilów (ja jego, on mojego) i jak ja coś kupuję na swoim profilu, to on to kupuje moim profilem na swojej konsoli, a jak on coś kupuje, to ja robię ten zakup jego profilem na mojej konsoli. W ten sposób jego gry kupione na mojej konsoli maja licencję związaną z moją konsolą, a moje gry kupione na jego konsoli mają licencję związane z jego konsolą. W ten sposób jak ja chcę grać w gry kupione na moim koncie to korzystam z licencji związanej z profilem, a mój brat może grać równolegle w ten sam tytuł korzystając z licencji związanej z konsolą. I vice versa"

Czyli jednak się da? Istotne tylko, abym nie przenosił licencji (na nowego x360) i grał w gry korzystając ze swojego profilu?

Wczytywanie...