1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Square Enix podało natywne rozdzielczości Thief na PS4 i XOne

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Luty 18, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Zgadliście, Thief na PlayStation 4 hulał będzie w 1080p, a na Xbokie One nie. Square Enix poinformowało, że rozdzielczość w przypadku konsoli Microsoftu to 900p. Wspólnym mianownikiem dla obu wersji jest animacja na poziomie 30 klatek na sekundę.

Granda i kolejna łopata piachu spadająca na spoczywającego już w grobie One'a? A gdzie tam. Reżyser gry, Nicolas Cantin, jednoznacznie stwierdził w rozmowie z serwisem Eurogamer, że obie wersje są tak samo dobre, a różnica w natywnej rozdzielczości wcale nie rzuca się w oczy, z miejsca wskazując na konsolę Microsoftu jako te brzydkie kaczątko o nieprzyczesanych piórkach, zdeformowanym dziobie i wrodzonej wadzie serca.

Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę, to gra na wszystkich platformach docelowych oferuje identyczne doświadczenie. Nowe konsole pozwoliły twórcom upchać w Thief więcej szczegółów i efektów specjalnych i to by było na tyle. Standardowo Xbox One czekając na udostępnienie nieskończonej mocy chmury nieco rozminął się w całej operacji z rozdzielczością Full HD. Tylko albo aż o "180p".​

2. Lotnik421 Xbox One

3. skyDragon

skyDragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kęty
    O fanboye znów mają powód do kłótni. Ale przynajmniej mamy 900p na xo a nie jak w innych grach, jest postęp.

Wysłane z mojego Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

4. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Teraz chyba przy każdej grze obowiązkowo będzie news o "najważniejszym" aspekcie gry - Rozdzielczość o_O

5. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    90procent i tak by nie zauważyła różnicy.

6. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1655
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Czemu kłótnia? Jest czarno na białym (zależy od kolorystki forum) napisane :D.

Ciekawe jak tam ze stabilnością FPS.

7. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    ŁAŁ POS...RA.....ŁEM się ze szczęścia że udało się coś więcej wycisnąć niż 720p !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :livid:
    Więcej nie będę komentował, bo to XXI wiek chyba, więc dalszy komentarz zbędny....

8. Onicniepytaj

Polubienia:
    1655
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    @UP
    To jest raczej tak..

Macie 900p więc------> Cieszcie się chociaż z tego .

Jak ktoś ma wypasiony duży telewizor (bądź wysokiej klasy monitor) to uwierz zobaczy różnice.

1 osoba to lubi.
  9. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jakieś 5procent :) na pewno.
    Jak jest 900 to może poprawia 1080p co prawda będzie te 30klatek:)

10. blueup

blueup Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Aachen
    no no chyba w MENU wylapiesz te brakujace 180 pikseli, a nie w trakcie gry z akcja na ekranie o_O

11. #PCMR

#PCMR Ryżownik V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    167
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Opole
    Niech sobie gdzieś wsadzą te rozdzielczości.
    Zawsze byłem i wciąż jestem zdania, że najważniejsza w grach jest płynność i wg mnie powinni bardziej dążyć do 60fps niż pięknej grafiki w maksymalnie 30 klatkach.

12. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Tak tylko że nie dość że na XONE jest 900p to jeszcze w 30 klatkach.... a co by było gdyby gra miała śmigać tak jak mówisz w 60 klatkach na sekundę = w porywach 720p, a może 480p bo więcej nie dał by rady XONE.
    Zresztą ja osobiście wolę 1080p w stabilnych 30fps niż 900p/720p w 60fps.
    Dla mnie obraz PŁYNNY jest już w 30 klatkach (dalej to benchmark którym mogę sobie rozum pobrandzlować np. Battlefield4 mam na swoim kompie na ULTRA w rozdziałce 1080p. w 160/170fps i co z tego) i nie widzę potrzeby ich zwiększania, chyba że są spadki wtedy te 30 jest mało....

13. Onicniepytaj

Polubienia:
    1655
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    W menu nie w menu ale wyłapię :) eee raczej nie wyłapię bo mam normalny Monitor na fullHD i normalny telewizor :D Nie mam żadnego super wypasionego za X tysięcy :D I kolejna sprawa nie mam zamiaru kupić XO ani PS4(jak na chwilę obecną chociaż). Raczej planuje kupno PS3 :)

14. NikoBellic91

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    maxoff, przykład Forzy 5 dowodzi, że XO da radę wyświetlić ładną grafikę w 1080p@60 FPS. To jest po prostu najzwyczajniej w świecie zależne od twórców gry i zastosowanego przez nich silnika. Poczekajmy trochę czasu (Nie tydzień lub dwa...) jak dostosują swoje silniki pod świeżą generację.

15. darudek_ek

darudek_ek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    155
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Bzdury opowiadasz. Racery i bijatyki to gry z najmniejszymi wymaganiami. Co takiego ma Forza do policzenia? Oskryptowaną fizykę kilku aut, statyczną trasę, koniec. Gra chodzi jak chodzi, bo konsola nigdy przy takim tytule się nie spoci. Niestety przy innych tytułach jest już inaczej... Wystarczy wziąć pierwszy lepszy tytuł i X1 klęka rozkładając bezradnie ręce. A takich tytułów z dnia na dzień będzie coraz więcej.

Masz złudne nadzieje. To właśnie nowe silniki będą gwoździem do trumny X1. Nowe enginy od Crytek, DICE, Epic czy Capcom będą miały jeszcze większe wymagania niż silniki obecnych gier. Jeśli konsola Microsoft nie radzi sobie już na dzień dobry, to nie poradzi sobie za miesiąc, dwa, czy pół roku.

Obudź się, zdejmij klapki z oczu i uświadom sobie, że X1 jest jest konsolą słabszą i jej wady widać każdego dnia. Lista gier w których PS4 będzie miało 1080p, a X1 wydłuża się z dnia na dzień i zapewniam Cię, że będzie bardzo długa.

Microsoft jest pod ścianą. Sony wręcz ośmiesza X1 na rynku amerykańskim i sprzedaje 2x więcej konsol. Przewaga 1 mln sprzedanych konsol przez Sony urosła już prawie do 2 mln. Ta generacja to początek końca Microsoft. Nie oszukujmy się, PS4 sprzedaje się 2x lepiej, a na 3 sprzedane konsole dwie to konsole od Sony. Od 2Q tego roku, kiedy Sony zacznie wypuszczać gry na wyłączność Microsoft będzie miał cieplutko.

Jak Microsoft nie pozwoli na złamanie konsoli, to Sony do końca tego roku uzyska taką przewagę, że X1 już jej nie odrobi.

2 użytkowników lubi ten post.
  16. NikoBellic91

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    darudek_ek, ale przecież nie jestem na tyle ułomny żeby stwierdzić, że PS4 jest lepszy hardware'owo od XO. Tylko co mnie to obchodzi? Ja i tak kupię XO, bo większość moich znajomych z którymi twardo się trzymam i gram od 2008r. też biorą XO. Mi tam na grafice w grach zależy jak Tuskowi naprawiać Polskę. Jak mnie gra nie wciągnie gameplay'em, to grafiką tego nie nadrobi.

17. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    W konsolach chodzi o dobrą grywalność i dobre tytuły. Jak ktoś chce super grafe nie gra sobie na pc bo konsole takiej nigdy nie będą mieć.

18. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Tak, tak, tak.... nagle nikomu nie zależy na grafice czy rozdzielczości ale tylko jak wychodzi jakaś nowa gra z wypasioną na maxa gafą to każdy się wtedy nią zachwyca....
    A tak to nagle nikomu na niczym nie zależy...
    Panowie chyba sami się oszukujecie ale mnie to naprawdę ni ziębi ni parzy bo ja wybrałem PC, a każdy ma prawo wybrać platformę jaką uważa dla siebie najlepszą - więc na pewno nie będę za to nikogo nękał, nakłaniał i przekonywał że źle wybrał itp. bo nie w tym rzecz.

Wczytywanie...

Poleć forum