1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Square Enix zamierza skupić się na PC, smartfonach i tabletach

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez NikoBellic91, Maj 13, 2013.

1. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo

Jeden z użytkowników forum NeoGAF ujawnił raport finansowy Square Enix z zakończonego 31 marca roku fiskalnego. Firma zaliczyła straty rzędu 13,7 mln jenów, czego powodem jest gruntowna reorganizacja i konkurencyjny rynek gier konsolowych.

Wedle przedstawionych danych słabo spisał się segment odpowiedzialny za cyfrową rozrywkę, nie będąc w stanie sprzedać zadowalającej ilości gier na europejskim i północnoamerykańskim rynku. SE już wcześniej dawało znać, iż nie jest zadowolone z ilości opchniętych egzemplarzy Tomb Raider, Sleeping Dogs i Hitman: Rozgrzeszenie. Swoje dołożyły też koszty reorganizacji zasad, jakimi dotychczas rządziła się firma.

Pieniążki posypały się za to z gier przeglądarkowych i produkcji na smartfony/tablety. Dobrze radzi sobie też Dragon Quest X. W związku z powyższym Square Enix w przyszłości zamierza zintensyfikować swoje działania na rynku urządzeń mobilnych i gier wyświetlanych w okienku przeglądarki.

Źródło: Square Enix zamierza skupić się na pecetach, smartfonach i tabletach - Aktualności - PPE.pl - Portal PSX Extreme

2. Lotnik421 Xbox One

3. ad1

ad1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    147
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Śląsk
    Sam to chciałem napisać :D

Dla mnie lipa, najnowszy TR wywołał otwarcie japy podczas gry, Hitman także wciągnął mnie niemiłosiernie, a SD muszę nadrobić :(
    Smuta wiadomość, oby się rozmyślili.

4. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Ostatnie gry spod szyldu Square Enix faktycznie były dobre.

5. Rei 02

Rei 02 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Kurde, szkoda że bieda dopadła również ich. SE darze wielkim szacunkiem za m. in. serię FF, a jeśli w najbliższym czasie znów ma się okazać że pojawi się w firmie redukcja etatów to będzie dopiero lipa.

1 osoba to lubi.
  6. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Kurdee, przecież Tomb Raider nie był zły.
    No ale jak tak chcą to ok. Oby zrobili jakąś fajna gierek na smartphone

7. xBox.Rlz.

xBox.Rlz. Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mam nadzieję że odstawią ten pomysł bo ostatnio zrobili naprawdę parę niezłych gier i osobiście czekam na Just Cause 3, więc oby tak się stało...

8. cptMichaaX

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Nad Just Cause 3 pracują już podobno od dawna z myślą o nowych konsolach więc wydaje mi się, że nie masz co się bać.
    Ja sam wyczekuje tej gierki

9. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Dobry wydawca wydający dobre gry, ich problemem jest ich ego bądź zawyżona ambicja. Przecież TR, Hitman, SD były bardzo dobrymi grami, a każda z nich sprzedała się w kilku milionach egzemplarzy. Przecież to są świetne wyniki jak na gry wideo. Oni chyba uważają się za równymi EA czy Ubisoft i ich gry muszą się sprzedawać po 10mln kopii.

10. cptMichaaX

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Widać, że zależy im teraz chyba na ilości sprzedanych kopii by potem robić jak to ludzie mówią odgrzewane kotlety które będą im dostarczać masę pieniędzy.
    Przykładem tego jest AC który według mnie skończył się na Brotherhood.
    Każdy z wydawców chce wynaleźć taką maszynkę do robienia pieniędzy jak Ubisoft czy EA nie mówiąc już o Activision

11. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    @adikx, koniecznie! Dla mnie Sleeping Dogs okazało się grą nawet lepszą od samego GTA 4.

Paradoksem jest natomiast fakt, że pomimo bardzo dobrych ocen w branży zupełnie mnie ten tytuł nie ruszal (co dziwne, bo lubię otwarty świat w grach akcji). Zapoznalem się z nim w zasadzie tylko dlatego, ze mialem wybitnie zbyt dużo wolnego czasu, a zalegał mi klucz, ktory otrzymałem jako jeden z bonusow do karty graficznej (wersja PC). Bo gdyby właśnie nie fakt, że Sleeping Dogs dostalem "za darmo", to prawdopodobnie nigdy nawet bym na ten produkt nie spojrzał. Błąd. Gra od samego początku pochłonęła mnie bowiem bez reszty. I jest to zdecydowanie jedna z najlepszych pozycji, w jakie grałem na przestrzeni ostatnich miesięcy (albo i lat).

Niecierpliwie czekam więc na kontynuację z nadzieją, ze SE nie skasuje nagle tej marki z powodu poszukiwania maksymalnych oszczędności. Bo jedyne czego zabrakło Sleeping Dogs do odniesienia marketingowego sukcesu, to chyba porządnej reklamy...

/Wysłane z telefonu/

12. Kryniuk

Kryniuk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Skierniewice
    Zaczną robic gry na ios i androida i wszyscy o nich zapomną :)

Wysłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2

13. cptMichaaX

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    nie chce mi się wierzyć w to wszystko

14. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    Z planow wydawniczych widzialem final fantasy jakos pod koniec roku tego 13 jakas edycje . To cos tu sie nie zgadza edycja xbox 360 i ps3

15. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1698
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    SE i słabe gry? WTF?! Wg. mnie robią bardzo dobre gry. I oczywiście każde jrpg i ogólnie rpg od nich były kozackie na całej linii :)

1 osoba to lubi.
  16. Kryniuk

Kryniuk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Skierniewice
    No tak robią dobre gry, ale zastanow sie przez chwile ilu znasz producentów gier na smartfony a ile na konsole i PC? Jest roznica hmm?

Wysłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2

17. slimak_110

slimak_110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Nowe Miasteczko
    Jak napisał ktoś wyżej. SE słabo się reklamuje, dlatego nie osiąga dobrego komercyjnego sukcesu. Bo gry faktycznie dobre. Deus Ex do dzisiaj siedzi mi w głowie jako jedna z lepszych gier ostatnich lat.

18. cptMichaaX

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Chcą więcej niż mogą

19. fanXboxa360

fanXboxa360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    zgadzam się z tym co kolega napisał wyżej. Sleeping Dogs jest to naprawdę świetna gra, wciągająca fabuła itd. a mało kto o tej grze słyszał. Chciałbym zagrać w następną część SD.

20. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    Tez nie wiem co by mialy za gry na androida i tyle co z konsol i pc nie zarobia. Jak ktos chce grac kolejne czesci gier czas o orginalach pomyslec.

21. cptMichaaX

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Może im się wydaje, że postraszą ludzi i zaczną bardziej kupować ich gry? hehehe

Wczytywanie...

Poleć forum