1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Śruby od x-clamp (te które są wkręcone w radiator) - mogą się poluzować?

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez promi, Czerwiec 3, 2012.

1. promi

promi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Witam
    Zabrałem się dziś za czyszczenie xboxa z kurzu. Rozebrałem go na części pierwsze (nie ruszałem x-clampów) i wszytko odkurzyłem.
    Włożyłem płytę w metalową obudowę i przykręciłem ją wszystkimi śrubkami. Po włączeniu bardzo szybko wentylatory zaczęły pracować z zwiększą prędkością niż normalnie (nawet podczas gry nigdy tak nie chodziły). Szybko xboxa wyłączyłem i sprawdziłem czy dobrze przykręciłem radiatory do płyty (te czarne śrubki od spodu)., Okazało się iż radiator od gpu nie był do końca przykręcony. Przykręciłem i przyjrzałem się dokładniej radiatorom. Zauważyłem że jedna śrubka która jest wkręcona w radiator od gpu jakby nie była wkręcona do końca. Przez to radiator od gpu nie jest idealnie równoległy z płytą. I tu pytanie czy podczas wykręcania czarnych śrubek, tych trzymających radiatory z metalową puszką, możliwe jest aby te śrubki się poluzowały? Czy te śrubki wkręcone w radiator powinny być wkręcone do końca?
    Po dokręceniu czarnych śrubek wentylatory chodzą poprawnie, ale martwi mnie trochę ten "krzywy" radiator od gpu.

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1060
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Radiator krzywo nie moze być, srubki maa byc dokreconę

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

4. adam34689

adam34689 V.I.P V.I.P Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    504
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ustaw równo radiator i przykręcaj.

5. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    świetny sposób ,żeby ręke przyłożyć do uwalenia płyty głównej.

6. promi

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    No właśnie, nie jestem fanem zdejmowania x-clampów, bo to się bardzo ciężko ściąga. Z drugiej strony martwi mnie temperatura gpu 64 st. i temp pamięci 62 st. w stanie spoczynku.

7. kmes.serwis

kmes.serwis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Odkręcając czarne śrubki jest możliwe poluzowanie śrub wkręconych w radiator. Jest na to mała szansa ale zawsze. Raz mi się tak zdarzyło.
    Rozkręć wszystko następnie po dokręcaj jak być powinno i skręć z powrotem. Jak już ściągniesz radiatory to wymień pastę na nową. Tylko nie sylikonową (białą) - to jest szajs. Starą pastę możesz zmyć Acetonem (dostępny w markecie narzędziowym). Tylko pamiętaj nie zalewaj całej płyty tym płynem tylko na patyczku z wacikiem ostrożnie przecieraj. Jeśli wpadniesz na pomysł zdrapania pozostałości pasty szpachelką (metalową) to od razu możesz o tym zapomnieć. Jakikolwiek kontakt metalu z krzemem procesora, w niesprawnych paluszkach, kończy się odkruszeniem. Proponuję zapałkę. Większe zgrubienia pasty powinna zabrać. Resztę wacikiem na patyczku. Dobrze by było gdybyś posiadał rękawiczki ESD, ewentualnie opaskę ESD. Zmniejszysz tym samym szanse na uszkodzenie płyty.
    Jeśli masz jakieś pytania to wal śmiało. Ewentualnie dzwoń: 515342799 dostaniesz instrukcję jak zdjąć xclampy bez uszkadzania konsoli.

8. promi

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dzięki ze cenne wskazówki. Jedno pytanie jest jakiś prosty sposób aby powtórnie założyć te xclampy ?

9. kmes.serwis

kmes.serwis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
  10. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113