1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

ST920217AS - jak przywrócić do pracy z konsolą

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez graffitikomp, Maj 25, 2012.

1. graffitikomp

graffitikomp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dostałem dysk 20GB, niestety okazuje się, że konsola go nie widzi. Dysk jest sprawny, po podłączeniu przez USB do komputera można było przeglądać jego zawartość przez Party Buffalo. Sektory 16-22 były puste czyli ktoś go formatował poza konsolą. W komputerze daje się formatować i działa. Podłączony przez USB do konsoli daje się sformatować jako zewnętrza pamięć 16GB.

Pomimo zerowania całego dysku i zapisania sektorów 16-22 plikiem hddss.bin pochodzącym od tego modelu dysku, konsola dalej go nie widzi.
    Od razu dodam, że konsola sprawdzona z innym dyskiem i działa, podmieniany również dysk w tej kieszeni więc tu też nie ma problemu, problem dotyczy tylko i wyłącznie dysku.
    Czy ktoś doradzi co mogę jeszcze zrobić?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Killjoy

Killjoy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Może trochę głupie zapytanie, ale po flashowaniu dysku plikiem hdds.bin, wszedłeś w ustawienia i próbowałeś go sformatować ? :)

4. graffitikomp

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Fakt, trochę głupie :) Konsola nie widzi dysku czyli nie pokazuje mi go w urządzeniach pamięci masowej - nie ma urządzenia, nie ma formatowania.

5. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    trzeba by w takim razie spróbować z innym plikiem fw do tego dysku, problemem jest to że jest trudno dostępny :/

e nie, to na nic - hddhackr działa tylko z dyskami WD w sensie że można nim sflashować tylko dyski WD, na innych stworzy partycje i zapisze SS ale nie będzie to działać później w Xboxie.

Generalnie żeby go postawić na nogi musisz mieć coś takiego:

http://www.commfront.com/usb-serial-adapters-converters/USB-TTL-Converter-Adapter.htm

A tu jest to opisane:

http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=690435

6. graffitikomp

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    byle tylko plik się znalazł, wgrać to ja to mogę edytorem dyskowym, żaden problem.

7. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    nie zadziała i tak, seagate'y się flas***e wyjątkowo inaczej i jest z tym trochę roboty...

wygląda to mniej więcej tak:

Hacking a Seagate hard disk Ť jdsn::blog

bez linuxa chyba też się nie obejdzie...

8. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Jeżeli dysk był widoczny w systemie jako dysk twardy, to wystarczyło wtedy uruchomić hddhackr i utworzyć partycje poprzez komendę hddhackr -c z odpowiednimi parametrami. Ja tak przywróciłem dysk Samsunga 20GB po formacie w windowsie.

9. graffitikomp

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Mam TTL converter, zastanawiam się tylko co mają na celu kombinacje z tym urządzeniem skoro sektory 16-22 zapisują mi się bez problemów.

10. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    To że się zapisują to jedno, ale mogą się nie zgadzać z fw dysku.

Jednak komuś coś się udało niby w tym hddhackerze zrobić:

1- use hddhacker to make hddss.bin file

2- make low level format 4 u'r hdd (i use HDDGURU LLF Tool)

3- flash u'r hdd with hddss.bin that u make b4

4- connect u'r hdd to x360 then make format within the x360

i used these steps with segate hdd only and it worked 100% . it won't work on other brands i tested sammsung fujitsu no go

11. graffitikomp

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    1. hddhacker może wyciągnąć hddss.bin z dysku, pod warunkiem, że sektory 16-22 są zapisane. Dysk, który ja mam miał te sektory wyzerowane. Low level format ani wgrywanie hddss.bin nie pomaga. Konsola dalej nie widzi dysku.

12. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
  13. graffitikomp

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ale mi nie chodzi o to, że szkoda mi na dysk 120GB, na podstawienie mam nawet 250GB BEVS, który można łatwo przerobić a chodzi mi przede wszystkim o sam fakt naprawy takiego stanu rzeczy. Ktoś namieszał na konsoli JTAG/RGH a ja próbuję to odkręcić. Teraz jest 20GB i nie wiem a kiedyś może się trafić 120 czy 250 i dalej nie będę wiedział? Dlatego nie odpuszczam :)

ps. za ile masz ten adapter?

14. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    próbowałeś utworzyć partycje przez hddhackr z lini poleceń? (parametr -c)

15. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    No to jeśli mam być szczery to wydaję mi się że bez oryginalnego pliku hdds.bin nie za wiele zdziałasz, przypuszczam że w seagateach jest taka sama opcja jak z napędami optycznymi, czyli że ten plik jest unikatowy dla każdego dysku tak jak w nagrywarce eeprom jeden do drugiej pasował nie będzie. Pisałem Ci wcześniej o tll converter i linuxie i komendach seagate'a do hackowania i flashowania, to chyba jedyny sposób żeby coś zdziałać o ile nie uśmiercisz dysku przy pierwszej próbie ;)

Wczytywanie...

Poleć forum