1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

"Stacjonarne konsole czeka zagłada"

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez DJDIDO88, Listopad 30, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
    To słowa Richarda Garriotta, legendy tego biznesu i twórcy Ultimy. A wszystko przez rosnące koszta produkcji kolejnych gier oraz coraz większą konkurencję w postaci smartfonów i tabletów. Ile generacji klasycznych konsol przed nami? Mniej niż byśmy chcieli?

"Myślę, że czeka nas może jeszcze jedna generacji klasycznych konsol stacjonarnych. Jednak ostatecznie czeka je zagłada. Moc jaką oferują urządzenia przenośne stale rośnie. Ostatecznie to one pozostaną na placu boju."

Jest to kolejny głos wieszczący koniec znanych nam konsol. A w międzyczasie Nintendo dopieszcza swoje WiiU, a plotki o nadchodzących następcach PS3 i Xboksa 360 są coraz częstsze.

Osobiście nie mam jeszcze opinii w tej kwestii, jednak wydaje mi się, że Lord British uderza w dobre struny.

źródło: "Stacjonarne konsole czeka zagłada" | PPE.PL - Portal PSX Extreme

PS: jak by mi ta osoba powiedziała te słowa "Stacjonarne konsole czeka zagłada" to bym mu rykną śmiechem prosto w twarz i powiedział mu żeby poszedł do psychiatry. Mówcie co chcecie ale ja nie mam zamiaru rezygnować z konsoli typu Xbox, Playstation, żeby grać na np smartfonie.

2. Lotnik421 Xbox One

3. mario1500

mario1500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polska
    Zgadzam się. Konsola stacjonarna nie odejdzie w zapomnienie, będzie modernizowana, udoskonalana i może w przyszłości technologicznie bardzo rozwinięta ale na pewno nie zniknie z naszych domów. To tak jak z komputerami. Kiedyś zajmowały całe budynki a teraz mieszczą się w dłoni.

4. rdkrdk

rdkrdk Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    lepiej grac na dotykowym małym ekranie czy na 32 calowym tv z padem który świetnie pasuje do dłoni? to tak jakby powiedzieć że juz niedługo znikna komputery bo telefony komórkowe dorównują im mocą...

5. Vegeto

Vegeto Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    AyuCity
    Jakis smieszny ten gosciu, jak znikna konsole stacjonarne na rzecz jakis gownianych tabletow czy telefonow przeciez to smieszne... Nie wiem w jakim on swiecie zyje ale tablety to gowno nikomu nie potrzebne i badziewne a telefony nigdy nie beda tak dobre jak konsole pod wzgledem graficznym (HD, 42", obsluga 3D itp). Niektorzy takie fleki wypowiadaja, ze nie wiadomo czy sie smiac czy plakac z nich...

6. woueK

woueK Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    gość podniecony ajfonami ****fonami zagral w angrybirds i już wieści upadek konsol, litości

7. Arek0402

Arek0402 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    A mnie się wydaje że on ma rację ponieważ gry rozwijają się coraz wolniej a technologia cyfrowa wręcz przeciwnie. Gry na początku XXI wieku miały coraz lepszą grafikę i coraz lepsze wymagania z roku na rok a teraz ? teraz gry z 2006-2007r nie wiele się różnią od gier z 2011r zarówno wymaganiami jak i grafiką. Nie wiem czy widzieliście prezentację nowej PSP ale ona ma grafikę ja PS3 myślę że za kilka lat konsole przenośne będą w stanie spokojnie odtwarzać wszystkie gry na full detalach i to w HD 1080p, więc będzie można grać pod TV 42' jak i w tramwaju w drodze do pracy czy szkoły i dlatego konsole stacjonarne czeka zagłada.

8. marcin1408

marcin1408 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6

Oczywiście że tak będzie, wystarczy że konsolka będzie miała wyjście HD i bezprzewodowego pada w zestawie. Za 2 lub 3 lata małe konsolki będą miały moc obliczeniową kilku xboxów 360.

9. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Powiedział inteligent którego nie stać na tablet, a w kieszeni nosi 10 letnią cegłę... Rynek gier casualowych (przeglądarki, smarty, tablety) już dawno przebił stacjonarne konsole. Jedynie czego tam brakuje to poważne produkcje, ale z uwagi na moc obliczeniową przenośnych urządzeń i gigantyczny rynek idący w setki milionów klientów zmieni to się w przyszłości.

Kolejny taki post a otrzymasz troszkę punktów, obrażanie użytkowników nie jest tolerowane... /Azura

10. borysziom

borysziom Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Pewnie, że nie, na smartfonie owszem pogram w autobusie jak nie ma co robić. Ale konsola to konsola, wygoda grania się liczy a nie, że mogę zabrać gdzie chce 2 godziny i po baterii...

11. KuBaNPL

KuBaNPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    poniemieckiej kamienicy
    Ja i tak zostanę przy PC bądź stacjonarnej konsoli. Jakoś mnie nie bawią smartfony i tym podobne bzdury, nadal korzystam z zabytkowego już Samsunga Avila, gdyż IMO telefon ma służyć do dzwonienia, a jak chcę sobie pograć to PC/XBOX. Jeżeli według tego "Pana" konsole stacjonarne mają wyginąć, to co ma on do powiedzenia na temat PC, he? Poczciwy blaszak nigdy nie wyginie.

12. Kuzarek

Kuzarek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrów wlkp.
    koleś może mieć racje na moim przykładzie.jestem hardcorowym graczem (raczej) zwykle przchodzilem masę tytułów i grałem po 3-6h dziennie ale teraz jakoś tak przestało mi się chcieć odpalać w ogóle konsole,biorę smartfona i gram w gierki dla casuali.ja sam mam nadzieje ze mi to przejdzie ale narazie jego słowa pokrywają się z moimi czynami :p

13. boxer

boxer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Płock
    To zabłysnął, pewnie jest z siebie dumny że jego wypowiedz trafiła na xboxforum. Jak sprzęt przenośny będzie miał moc taką jak konsolę najnowszej generacji i będzie można podpiąć go pod tv a do niego pada od xboxa to czemu nie :)

14. elpabel84

elpabel84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    oczywiście że gość ma racje, autor nie mial na myśli grania palcami po ekranie smartfona ale o podłączenie go być może nawet bezprzewodowo do TV oraz do pada....w tedy to ma sens! gry w dystrybucji cyfrowej i po sprawie....nie wiemy jaka bedzie technologia za 10 lat

15. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Myślę , że gość ma rację . Przed nami napewno ostatnia generacja takich konsol jakie znamy , czyli pudło na nośniki opyczne podłączane pod tv.
    Dajcie spokój , chyba nie myślicie , że za 10 lat konsola będzie takich rozmiarów jak dzisiejsze. Nadejdzie era miniaturyzacji to i sprzęt duuużo mocniejszy od dzisiejszych currentgenów upchnie się w pudełku od zapałek.
    Według mnie w przyszłości nie będzie czegoś takiego jak wyspecjalizowana z myślą o grach konsola , kupimy sobie coś wielkości komórki i jeśli akurat zapragniemy pograć to bezprzewodowo wyślemy obraz do dużego tv , podczepimy dowolny kontroler .... takie rzeczy za 10 lat wcale sci-fi nie są.

16. arkadiusz_89

arkadiusz_89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Bzdura. Tak samo jak powtarzanie od kilku lat że PC umarł, durne wymysły znudzonych ludzi. O tym ze konsole stacjonarne umrą słyszę od 4 lat a tu się okazuje, że ostatnio podczas czarnego piątku xbox sprzedał się w około milionie egzemplarzy.

Nie zamienię mojego TV na jakiś mały tablet, litości ludzie.

17. trykosz

trykosz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Białystok
    Facet chyba sobie jaja robi. W czaszach gdy MW3 czy BF3 i inne gry sprzedają się w milionach kopii, a ilość sprzedanych konsol co roku nie spada po niżej miliona, mówić coś takiego to po prostu głupota. Owszem, jest ogromny rynek casuali, ale to nie sprawi, że upadną zaraz konsole stacjonarne.

18. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Jeśli cena gier na konsole nie spadnie to rzeczywiście może do tego dojść.

Prosty przykład:

- gra Saints Row 3 wersja PC - 89 zł,wersja na konsole - 184,90.
    - gra Battlefield 3 PC - 109,konsola 179.
    - gra Need For Speed The Run PC - 99,99,konsola - 194,90.

Więcej nie chce wymieniać,bo aż przykro się robi :(

Co to kurna ma być ?!

19. Lucky Luke

Lucky Luke V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    125
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Wroclaw
    Ja mam starą Nokię. Stać mnie na lepszy model ale mi jest kompletnie nieprzydatny bo do czego? Mając nowy telefon 4G będziesz się uważał za lepszego? Opanuj się trochę. To jest forum a nie czat na interii że możesz sobie kogoś obrażać i nazywać biedakiem. Vegeto wyraził swoje zdanie do czego ma prawo a Ty jako kontargument użyłeś obrażania- to jest naprawdę inteligentne i na wysokim poziomie.

A ode mnie. Rynek konsolowy nie upadnie. Minimalizacja to była przyszłość 10 lat temu. Ktoś wspomniał o komputerach na cały pokój. wtedy było normalne że bardziej użyteczne będzie dla konsumenta cos mniejszego i poręczniejszego. Obecnie stawia się na wygodę i użyteczność a konsola stacjonarna zawsze będzie bardziej użyteczna od minimultimediów. To że w takim telefonie zostala użyta wysoka technologia świadczy o tym że w większym urządzeniu ta technologia może być jeszcze lepsza.

20. Frezer

Frezer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    tu nie chodzi o moc, gry na telefony tablety całe te casualowe badziewie nie mogą przekraczać ceny 5$ a za taka cene to gra nigdy nie zadowoli wszyskich a jedynie casuali, tablet może miec i 10 rdzeni 10gb ramu a niczego to nie zmieni bo gry muszą byc tanie szybkie i prostackie, porównani tego do konsol i gier z trybem multi i singlem czasem nawet na 100h wzykle RPG to kpina, jak juz to znikną konsole a pojawia sie małe pudełka pod TV coś jak ON-LIVE i gry będa leciały z zerwera M$, Sony czy innego dostawcy ale to dopiero za 10 lat pewnie jak bedzie szybszy net dla wszystkich

21. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Te Laki88 obrońco uciśnionych, bo Ci żyłka pęknie... Vegeto wyraził swoje zdanie i ok, jednak pisząc, że tablety to gówno i nic nie warte urządzenia udowodnił tylko, że widział je przez szybę w sklepie. Najwięcej krzykaczy jest wśród tych co nie mieli, nie widzieli, a najwięcej mają o czymś do powiedzenia. Tacy powinni mieć permanentny zakaz mądrowania się na tematy, na które nie mają pojęcia. Vegeto nie ma tabletu, podejrzewam, że nawet nie miał go w rękach więc niech swoje zdanie zachowa dla siebie, a publicznie zamilknie.

Kiedy Vegeto będzie miał już okazję zapoznać się osobiście z urządzeniem jaki jakim jest tablet, wtedy będzie miał prawo do wypowiadania się na jego temat. Rośnie pokolenie ćwierćinteligentów, którzy swoje opinie opierają na obrazkach i youtube. Nie jeździłem Ferrari, więc się o nim nie wypowiadam. Dotarło?

+2. Dotarło?

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum