1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Star Ocean The Last Hope

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez Darth Dragon, Maj 30, 2009.

1. Darth Dragon

Darth Dragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    taak już jest! wielu na nią czekało! piszcie opinie i wrażenie z gry, sam napisze swoją jak mi się ściągnie te 20 giga :]

2. Lotnik421 Xbox One

3. heragreg

heragreg Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

a skad sciagasz??

4. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    no tutaj to akurat jeszcze jej nie ma :p

5. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    jest juz prawie wszedzie (no moze poza rs'em) ale na razie nie mam 3 płytek. tez mam na to chrapke czekam na wasze opinie

6. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Mowicie o amerykanskiej wersji , czy to juz europejska miala premiere?

7. vaster669

vaster669 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Silent Hill
    europejska PAL-na torrentach orgach jest,na mininovie

8. Darth Dragon

Darth Dragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    dokładnie na torrentach już się wstawka pojawiła :) a premierę według gry-online to miała 28 maja :)

9. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    No to sciagam..))) Dziwne , ze za noc mi sie tylko 62% pierwszej plyty sciagnelo :p

10. jakp

jakp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Opole
    dawaj opinie mowcie jak gra a nie tu o tym gdzie mozna sciagnac piszecie .

11. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Pogralem , i powiem , ze gra mnie pozytywnie zaskoczyla)) Grafika miodzio , muzyka znajoma , przypomina muzyke z innych produkcji square-enix , system walki swietny , bardzo mi przypadl do gustu , chociaz z poczatku wydaje sie troche dziwny , co do fabuly to chyba jeszcze za wczesnie , aby mowic o jakims glebszym watku fabularnym , narazie eksploruje obca planete :p. Minusem jest dla mnie narazie jedynie kamera , ktora nie potrafi sie sama ustawic w wygodnym dla gracza miejscu. Polecam wszystkim fanom gatunku jrpg. ;)

Swoja droga , to przydalo by sie zmienic nazwe tematu na Star Ocean The Last Hope - Opinie ;)

12. kaku

kaku Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Hmm poczekam jescze na opinie wiekszej ilosci osob. Bo jak na 20 Gb grafika ktora jest na screenach na golu nie powala ;)

13. jakp

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Opole
    a co to sciagasz tylko gre dla grafiki? ja juz jestem pewien ze sciagne bow rpg/jrpg mam gdzies grafike! fabula z czytanych opisow wynika fajna, a system walki jak kolega na pierwszej stronie napisal jest bardzo fajny!

14. kaku

kaku Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    nei sciagam gier dla grafiki .
    Najwazniejsza jest fabula ale mowie ze grafika w tej grze na screenach to az odstrasza w niektorych momentach. I jescze chcialem zaznaczyc ze nie jeste fanem jRPG ale mam ochote sobie w jakas taka gre zagrac :)

15. jakp

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Opole
    ANDRYUSH prosil bym ze wzgledu na to ze pewnie juz troche pograles w SO abys nam jeszcze bardziej opisal gierke :) innych ktorzy grali rowniez prosze, ja dopiero jutro pogram bo net wolny i idzie z rapida slabiutko:/

16. tijs18

tijs18 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Panowie nie wiecie jak można włączyć org. jap. głosy? W recencji na gametrailers autor mówi o dostępności takowej opcji w wersji PAL. W ustawieniach nie widzę niczego co mogłoby być z tym związane?

Ktoś poprosił o bardziej konkretne wrażenia z gry. Grałem 2 godzinki i muszę powiedzieć, że gra wypada całkiem nieźle. Nie rozpracowałem jeszcze dokładnie systemu walki (Battle Guage) ale do rzeczy. Jeśli chodzi o gampeplay to Star Ocean jest chyba najbardziej rozbudowanym jrpg/rpg na X360. Już na samym początku czeka na nas cała masa roznego rodzaju statystyki. Ze swoistych nowości (przynajmniej ja mogę tak powiedzieć) mozna zaliczy tzw. burst skill. To cos w rodzaju stylu walki naszego bohatera. I tak mamy do wyboru styl normalny, który równomiernie rozwija staty wybranej postaci. Styl Strike, który jak sama nazwa wskazuję nastawiony jest przede wszystkim na uszkodzenia, co niesie za sobą mniejszą ilość maksymalnego HP. Ostatni ukierunkowuje naszego boahatera na critical hit w tzw. Rush Mode. Rush mode to swoisty power up, którego możemy użyć w trakcie każdej walki, po uprzednim napełnieniu wskaźnika zwiazanego z ta wlasnie opcja. Jak możemy to zrobić? Wygląda to mniej wiecej tak: wskaźnik rośnie bardzo szybko, kiedy nasza drużyna obrywa i odwrotnie w sytuacji, kiedy to szala zwycięstwa leży po naszej stronie. Co daje ten power-up? Postacie poruszają się z dużo większą szybkośycią, zadają większe obrażenia itp. To wszystko jest jeszcze zaleæne od wspomnianych nieco wcześniej stylów walki. W starciu z wrogiem mamy również do dyspozycji coś w rodzaju zagrywki od tyłu. Polega to na tym, że nasz bohater dość efektownym ruchem zachodzi wybranego przeciwnika od tyłu i zadaje cos w rodzaju critical hit. W czasie przemieżania terenu mozna zauważyc dość prymitywną interakcje bohatera z otoczeniem. Chodzi mi tutaj np. o kopanie w poszukiwaniu itemów. I to by bylo na tyle w kwestii gameplay'ú :) . Przejdżmy do grafiki. Byłaby cudowna, gdyby nie słaby AA, choć muszę przyznać, że u mnie wygląda to duzo lepiej niæ w recenzjach zamieszczonych w serwisie gametrailers. Krajobrazy są przepiekne, a woda zapiera dech w piersiach :) Niestety całość psują bardzo słabe cienie obiektów i postaci. Ostatnio większość nowych gier nie widzieć czemu ma z tym problem. Cała rozgrywkę umili nam dobrze dobrana muzyka. Tak więc z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że żaden sympatyk gier typu jrpg nie powinien być rozczarowany :)

17. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Kolega wyzej swietnie opisal gre , ja dodam jeszcze ,ze grajac w Star Ocean spotkamy sie rowniez z systemem tworzenia przedmiotow , ktory pozwala zaoszczedzic zebrana walute ))) Do tworzenia przedmiotow potrzebne sa specjalne punkty , ktore zdobywamy eksplorujac swiat i walczac z ronego rodzaju wrogami.

Wspoltowazyszom boju mozemy przypisac okreslona taktyke walki , oczywiscie podczas starcia mozemy dowolnie przelaczac sie miedzy czlonkami druzyny.System ataku od tylu ktory opisal tijs18 nazywa sie BLINDSIDE , i jest to swietna sprawa , bo pozwala w latwy sposob pozbyc sie slabszych przeciwnikow. Polega on na uniknieciu ciosu wroga i zaatakowaniu go z zaskoczenia seria kombosow badz uzywajac ktoregos z specjalnych uderzen , ktore mamy pod LT i RT. Same ataki wygladaja dosc nietypowo , bo nie jest to rozgrywka turowa , w SO mozemy dowolnie poruszac sie po placu boju i wykonywac kombosy nieco w stylu popularnych slasherow.

Minusem sa dla mnie jak pisalem wczesniej slaba praca kamery , nieco denny voice-acting i czasami brak jakiejkolwiek muzyki w cut-scenkach , jakby zabraklo na nia miejsca na DVD...

18. tijs18

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    andryush mam pewne pytanie. odnoszące się do mechanizmu tworzenia przedmiotów. Rozwijam cały czas tą zdolność, a mimo to nigdzie nie widzę opcji wykorzystania tego bajeru. Zaznaczam, ze pokonałem dopiero 1szego boss'a :) No i ostatnie pyt. związane z Battle Gauge: masz jakiś sposób na szybkie nabicie wskaźnika odpowiadającego za to. Voice acting w wersji PAL miał być lepszy ze względu na obecność org. jap. głosy. Skoro żaden z nas nie widzi takiej opcji, to mamy do czynienia z "drobnym" kłamstewkiem ze strony twórców :)

19. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Przedmioty tworzy sie na statku , w specjalnym pomieszczeniu (class room bodajze) ale na poczatku i tak za bardzo nic nie zdzialasz , bo nie masz czlonka druzyny ktory ma umiejetnosc "mining" do wydobywania kruszcow :p No chyba ze chcesz sobie cos ugotowac.. :D

A Battle Gauge? Cos nie kojarze co to takiego jest , ostatnio nie gralem , czekam do jutra na premiere , zeby klopotow nie miec , bo mam konsole podpieta do neta :p

20. tijs18

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Co racja to racja a Batle Gauge to ten duzy pasek po prawej stronie:) oczywiscie nie daję głowy za poprawność nazwy, której użyłem.

edit

Mam jeszcze jedno malutkie pyt. otóż czy mógłbyś mi powiedzieć jak grasz w Star Ocean. Chodzi mi o to czy gra leci z plytki czy z hdd. Sam z lenistwa włączyłem gre na początku z płytki - niesamowita płynność. Dziś zainstalowałem na dyski i zauważyłem ze po załadowaniu save czy niemal każdym loadingu przeżywa ultra krótki spadek fps po okolo 0.5sek od momentu załadowania, a trwa również jakieś 0.5sek. Dziwna i dość irytująca sprawa

21. serok

serok Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sochaczew
    hehe mam to samo ale to niewielki problem. Gra jest napewno warta zagrania:)

Wczytywanie...

Poleć forum