1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Staż

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez Samuraiser, Luty 15, 2015.

1. Samuraiser

Samuraiser Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zielona Góra
    Z powodu braku kwalfikacji do wykonywania pewnego zawodu bylem zmuszony do uzyskania stazu. Udalem się do UP aby dowiedziec sie jak bedzie wyglądac cala procedura. Wybralem opcje zalatwienia stazu osobiscie i odrazu po rozmowie z "przemila" pania z biura UP udalem się do Stazodawcy. Wypelnilismy kilka papierkow (PESEL, Data ur itd..). Po znaniesieniu wszystkich swistkow tamta bardzo mila kobieta powiedziala, ze teraz musze czekac na werdykt komisji. I o to wlasnie chcialem sie zapytac. Ile tak mniej/wiecej musze czekac na werdykt komisji i czy wgl taki dostane. Chodzi mi o to czy nawet jak oleją moje podanie o staz to dostane jakies informacje?. Dodam, ze czekam juz prawie 2tygodnie.

2. Lotnik421 Xbox One

3. zibi_07

zibi_07 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Oni mają to generalnie w d. Nie ma żadnej komisji. Raz na jakiś czas wyznaczony pracownik robi selekcję wg swojego widzimisię i zanosi listę do podpisu szefowi. Oni za staż dopłacają i maja ograniczoną kwotę na dany m-c/rok. To nie znaczy, że nie dostaniesz, ale jak wyczerpali pulę albo trzeba dać komuś ze znajomych, to szanse masz marne. Pierwszeństwo (w teorii) maja ci zarejestrowani od dawna, pozostający długi czas bez pracy i w trudnej sytuacji materialnej. Przejdź się do nich (nie dzwoń) i dowiedz się co się dzieje w Twojej sprawie. Czasem takie przypomnienie się daje pozytywny skutek. Moja znajoma od wielu lat pracuje w jednym ze śląskich UP i znam to z licznych opowieści. W każdym razie życzę powodzenia.

4. Samuraiser

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zielona Góra
    Jestem zarejestrowany od wrzesnia ale pracowalem na czarno do stycznia ;). Mam ogromne szanse uzyskania stazu. iz jestem w Grupie 2. Baby pracujące tam to wredne sciery. Na chama wciskali staz na stacji paliw gdzie wgl mnie to nie interesowalo a jak juz jej powiedzialem ze mam mozliwosc wyjazdu za granice to mi odpyskowala, ze ją to nie obchodzi. Poczekam do wtorku i bede dzwonic.

5. zibi_07

zibi_07 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nie dzwoń. Idź osobiście. Przez telefon Cię zleją albo odpowiedzą coś na odczep.
    Jeśli jednak nie masz możliwości osobistego stawiennictwa, to poproś osobę udzielającą Ci informacji o nazwisko i stanowisko.

Co do wciskania staży w określonych firmach na siłę, to normalna praktyka.
    Brat/mąż/ciota/wujek/facet kogoś z UP potrzebuje taniej siły roboczej na chwilę (nie planuje zatrudniać po stażu).
    No to ma priorytet i pakuje mu się kilku bezrobotnych (najczęściej młodych, silnych i chętnych do ciężkiej pracy).

W sąsiedniej miejscowości jest firma (produkują okna), która funkcjonuje tylko dzięki stażystom. Aby ominąć limity przyjęć takowych z UP mają zarejestrowanych kilka spółek a de facto prowadzą jedną działalność. I interes się kręci.

6. Samuraiser

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zielona Góra
    Wlasnie ja musze miec pierw staz. Tak sie dogadalem z gosciem. Po pol roku normalnie mi da umowe. We wtorek sie tam przejde.

7. ernest33

ernest33 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja z doświadczenia wiem że jak samemu sobie człowiek nie załatwi żeby firma zgłosiła do urzędu pracy wniosek o konkretnego stażystę to można czekać i czekać bez końca a później wylądować w sklepie za ladą albo właśnie na stacji paliw. Ja na szczęście sam sobie znalazłam pracodawcę odbębniłem staż i później mnie zatrudnili

Prowadzisz firmę transportową? Nie wiesz jak sprawnie zaplanować transport różnych towarów z firmy i do firmy? Wejdź na http://ologistyce.blogx.pl/ i sprawdź jak możemy Ci pomóc

Ostatnia edycja: Czerwiec 25, 2015
  8. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    to nie jest tak jak uważacie... jezeli UP ma fundusze na staż to bezrobotni sa wysylani na biezaco i jezeli ktos sie zglosi to jest to kilka dni, jezeli nie ma funduszy to niekiedy trzeba czekac nawet pol roku albo i dluzej, a niekiedy sie nie doczeka wogole, wszystko zalezy od UP, jedne maja fundusze inne nie i w kazdym jest inaczej

9. czarekbibi

czarekbibi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To akurat prawda ja czekałem na staż kilka miesięcy dopiero kiedy sam znalazłem sobie pracodawce skierowano mnie na staż, ale i tak cieszę się że młodzi ludzie mogą z nich korzystać w wielu przypadkach są później zatrudniani

Nie wiesz jak się ubrać? Może to ci pomoże jestem pewna że na pewno! http://www.alicjamir.e-blogi.pl/

Ostatnia edycja: Czerwiec 6, 2015
  10. maciejka1814

maciejka1814 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A jesteś pewny, że chcesz marnować czas na stażu? Zazwyczaj szanse na zatrudnienie po stażu i tak są mizerne, a człowiek przez cały staż się stara, wykazuje i pracuje za pół darmo. Ja jednak nigdy nie zgadzałam się na stażowanie ze względu na podejście pracodawców do tematu.

Moja była ma swój blog http://modnakamila.blog4u.pl/komentarze-733930-moje-noworoczne-odkrycie.html ..Jak chcecie się pośmać to patrzcie na niego, ja do tej pory się z tego śmieję bo nie wim co ona sobie wyobrażała

Ostatnia edycja: Czerwiec 23, 2015
  11. Pupilek_administracji

Pupilek_administracji Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    290
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Hamburg
    Moim zdaniem Staż można załatwić od reki... Tylko trzeba do odpowiedniej osoby z odpowiednimi argumentami się udać.. Góra 2-3 dni i masz staż gdzie tylko chcesz... Jeden problem zawsze może wyniknąć... Jak się nie na tą osobę trafi...

Wczytywanie...