1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Strategy Analytics: Przewaga PlayStation 4 nad Xboksem One w 2018 roku wyniesie 40%

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Luty 18, 2015.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3211
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Analitycy z Strategy Analytics opublikowali najnowszy raport, według którego sprzęt Sony będzie powiększał swoją przewagę nad urządzeniem Microsoftu przez kilka najbliższych lat. Według pracowników firmy badawczej – „PlayStation 4 jest na dobrej drodze do odtworzenia sukcesu PlayStation 2 i Nintendo Wii.”.

Firma Strategy Analytics opublikowała raport, według którego do końca 2018 roku Sony sprzeda 80 mln sztuk PlayStation 4, a Microsoft będzie mógł w tym samym czasie pochwalić się wynikiem rzędu 57 mln sprzedanych Xboksów One.

W raporcie pojawia się informacja, że w starciu aktualnej generacji bez jakichkolwiek przeszkód zwycięży PlayStation 4 – Japończycy, w przypadku liczby sprzedanych urządzeń pod koniec 2018 roku, mają osiągnąć przewagę na poziomie 40% nad konkurencyjnym urządzeniem Amerykanów.

Tak dobry wynik jest podobno możliwy dzięki bardzo dobrej premierze urządzenia – analitycy porównali liczby wysłanych konsol do sklepów w przeciągu pierwszych 12 miesięcy:

• PlayStation 2 – 20,1 mln
    • PlayStation 3 – 10,5 mln
    • PlayStation 4 – 18,5 mln
    Dla porównania w przypadku konsol Microsoftu tak prezentuje się ta sytuacja:

• Xbox 360 – 10,4 mln
    • Xbox One – 12,4 mln
    Przedstawiciele firmy uważają, że „PlayStation 4 jest na dobrej drodze do odtworzenia sukcesu PlayStation 2 i Nintendo Wii.”.

Eric Smith z Strategia Analytics stwierdził, że pomimo złej opinii, rynek konsol ma się bardzo dobrze i nie jest martwy.

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Jak tyle osób kupi ps4 to multi juz zupelnie padnie.

barman_2000 lubi to.
  4. bololabich

bololabich Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Niech kupują ps4 nie wiedzą co tracą :D Ja jeszcze czekam aż stanieje albo będzie hack to też kupię XO, a na ten moment i tak mam PC mocniejszy od konsoli.

5. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    A co niby tracą ??? - tuner TV bo nie bardzo rozumiem...

6. bololabich

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Exclusivy dla których warto kupić XO nie to co na PS4 :> Jak dla mnie już nawet samo halo jest wystarczajacym powodem do kupna XO mając PC nie wspominając już o innych świetnych tytułach.

7. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Dla mnie Halo to shooter, jakich wiele. Wiec żadna strata. Bądźmy poważni: sensownych exclusive'ow jest jak na lekarstwo - i to się tyczy obydwu konsol. Gorzej, że te xboksowe i tak często trafiają po czasie na pecety (mimo że gram na PC uważam, że zbyt często!)

Jedyne dwa exy, które bym chętnie ograł to Forza Horizon 2 oraz The Last of Us, ale to nie jest dla mnie powód do wydawania grubej kasy na nową konsole. Zresztą odkąd zacząłem ponownie kupować gry na pieca, zdałem sobie sprawę, jaka to różnica w kosztach - o ile tylko nie ślinię się przesadne na jakąś premierę.

Braku konsoli pozaluje pewnie dopiero, jak Rockstar wypuści nowe GTA albo Red Dead, bo nie sądzę, aby zmieniali swoją dotychczasowa politykę, pomijania pecetów (chyba ze będzie im zależało na pokazaniu możliwości silnika graficznego od razu, w co jednak watpie). Ale prędzej pożycze wtedy konsole od któregoś znajomego, dając mu odpowiednio zarobić, niż kupie swoją.

Czekam na nextgeny ;)

Ostatnia edycja: Luty 19, 2015
  8. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Na tę chwilę nie ma exa który przekonuje do zakupu konsoli. Halo mcc to remaster a więc stara gra z poprawioną grafiką. Kto chcial to już pewnie ograł dawno temu. Tlou to na chwilę obecną najlepszy ex ale to również remaster więc śmiało można ograć na poprzedniej generacji. Na tę chwilę zakup konsoli opłaci się tylko osobom nie mającym do czynienia z konsolami i nie majacym kasy na pc.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

9. bololabich

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Fakt jeszcze nie ma halo 5 to też ja jeszcze nie mam XO :) Ale prędzej czy później będzie halo 5, po nim pewnie 6.... Poza tym na PC nie ma żadnej ścigałki pokroju gran turismo i forzy.

Nie żebym się czepiał ale w ogólnym rozrachunku PC wychodzi znacznie taniej bo:
    -za 1.5-2k był by juz ten wystarczający PC
    -nie ma abonamentu na multi
    -gry na konsole kosztują po 2 stówki gdy wersje na PC ok 5 dyszek (pomijam już temat gier z neta)
    -raczej każdy powinien mieć PC, a taki lite tylko do neta to już jest 5 stówek najmniej wiec warto dać 2k i za tyle na 100% będzie co najmniej tak mocny jak konsola :)

Chciał bym zeby tak było ale tak nie jest :p
    Na PC masz jedy nie pierwsze gearsy pewnie po to żeby narobić większego apetytu na reszte na konsoli i to samo z halo 1/2....

Wczytywanie...

Poleć forum