1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Streaming gier na windows 10

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez aussie, Czerwiec 10, 2016.

1. aussie

aussie Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Warszawa
    Hej,
    Od wczoraj męczę się z konfiguracją streamingu gier z xbox one na mojego laptopa z windows 10.
    Windows 10 jest świeży postawiony na osobnym dysku specjalnie do celów przesyłania gier z xbox. Dodatkowo posiada pakiet aktualizacji Media Feature Pack dla Windows N oraz najnowsze sterowniki grafiki.
    Konfiguracja laptopa to thinkpad t430 i3-3320m + HD4000, 8GB ram, Windows 10 N.

Konsola jest zalogowana na mój profil i jest on identyczny z profilem w aplikaxji xbox (oraz xbox beta) w windows 10. Mogę podłączyć się do konsoli, widzę informację o ostatnio otwartej aplikacji, mogę konsolę wyłączyć zdalnie.
    Po wciśnięciu przycisku streamingu gry z xbox one i odczekaniu chwili otrzymuję komunikat, że nie mam włączonego streamingu gier w konsoli w sekcji ustawienia -> preferencje co oczywiście jest nieprawdą.

Dla testów wykonałem czynności:
    Restart laptopa, instalacja aplikacji beta,
    Twardy restart (10s trzymania przycisku power) konsoli + odłączenie zasilania
    Odznaczenie opcji streamingu + restart z ustawień
    Zaznaczenie ponowne opcji streamingu + restart z ustawień
    Wymiana routera Vectra na router Netgar z systemem TomatoUSB, przywrócenie ustawień fabrycznych na routerze, utworzenie routingu na kolejnej podsieci względem routera vectry
    Podłączenie się bezpośrednio kablem do konsoli - tutaj nie mogłem się podłączyć do konsoli z innym komunikatem - konieczność zalogowania się na profil, byłem jednak zalogowany lecz przez brak internetu na konsoli profil pewnie nie był w pełni funkcjonalny dla windows 10

Czy ktoś ma pomysł co można jeszcze zrobić? Nie chcę resetować konsoli do ustawień fabrycznych ze względu na ~600GB zajętości dysku grami.

Pozdrawiam, Konrad

2. Lotnik421 Xbox One

3. Gumis_sx

Gumis_sx Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Próbowałeś wyłączać firewalla/antywirusa?

4. aussie

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Warszawa
    Nie, nie wpadłem na to, a faktycznie, czysty windows 10 powinien mieć coś pokroju Windows Defendera.
    Co ciekawe, wcześniej, na windows 10 dziewczyny (aktualnie downgrade na 8) wszystko działało bez problemu bez żadnego grzebania w firewallach.

klubax321 lubi to.
  5. aussie

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Warszawa
    Sprawdziłem na drugim laptopie, świeży upgrade z 8.1 do 10. Stream działa. U mnie - nie działa.
    Ja mam win 10 pro N, na drugim laptopie Windows 10 Home.
    Ja mam aplikację wer. 15, na drugim 9...

6. aussie

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Warszawa
    Hej,
    próbowałem wrzucić wersję 9.9 aplikacji xbox na windows 10 jednak po edycji rejestrów, zmianie uprawnień do WindowsApps, wgraniu starszej wersji i wywaleniu nowej wersji 15 aplikacja xbox przestała się uruchamiać :> Tzn mrugnęło zielonym ekranem i tyle.

Rozwiązaniem było wgranie na nowo windows 10 pro (bez N) w wersji 32 bity. W nim była wersja 9.9 i wszystko działa jak trzeba.

Temat myślę do zamknięcia.

edit: Aha, systemy oryginalne z DreamSparka :)

Wczytywanie...

Poleć forum