1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Streaming Xbox one - PC

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez gooliver, Styczeń 10, 2016.

1. gooliver

gooliver Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam

Orientujecie się czy ruszyło coś w temacie streamowania gier z PC na xboxa one? Widzę ciekawy artykuł z lipca tego roku:
    http://www.purepc.pl/rozrywka/obsluga_myszki_i_streaming_z_pc_niedlugo_w_xbox_one
    ale nie mogę znaleźć świeższych informacji na ten temat.

Kolejne pytanie bo próbowałem streamować grę z xboxa one na PC, ale obraz jest tragiczny i wszystko klatkuje - moja karta sieciowa wifi przy kompie nie wyrabia bo jest w standardzie 802.11g 2,4GHz.
    Pytanie czy jakość będzie ok jak kupię kartą sieciową w standardzie 802.11n 2,4GHz? W takim maksymalnym standardzie mam router wifi z którym łączy się mój komputer. W takim też standardzie jest karta sieciowa xboxa one. Więc wnioskuje, że jeśli 802.11n jest za słaby to w grę wchodzi tylko połączenie PC - xbox one kablem?

Mam jeszcze jedno pytanie. Próbuje streamować film z komputera na xbox. Na xboxie do odtworzenia filmu automatycznie wyskakuje mi, że chce zainstalować aplikację 'filmy i tv'. Instaluje to i jeśli chodzi o filmy np. moje prywatne kręcone kamerką chodzą, ale filmy pełnometrażowe fabularne wyskakuje mi info, że w moim regionie usługa niedostępna czy jakoś tak. Też tak macie? Można to jakoś obejść?

Ostatnia edycja: Styczeń 10, 2016
  2. Lotnik421 Xbox One

3. piotr7an

piotr7an Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Co do streamingu to mam to sprawdzone po kablu podłączony xone laptop ma karte asusa ac usb 3.0 i pomimo że mam połączenie wifi 860 Mbps to często rozłącza. A na 12 letnim kompie z W10 działa idealnie tylko że po kablu.

4. maciekww28

maciekww28 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    uruchom apkę odtwarzacz multimedialny na xo i dopiero wtedy przesyłaj film

5. ArassPL

ArassPL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Co do streamingu gier xbox -> pc to potrzeba naprawdę porządnego routera. Ja posiadam np. livebox 2.0 (niech przepadnie producent tego badziewia) to przez wifi nie ma płynności. Jednak jak puszczę przez kabel to na kilkuletnim laptopie gra jest płynna z naprawdę niewielkimi opóźnieniami. Wielki plus dla MS za takie rozwiązanie.

6. MarioOL

MarioOL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    U mnie przez wifi idzie płynnie neta mam z tepsy i funboxa

wysłane z P8 Lite

7. gooliver

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jaki masz standard wifi w routerze bo może nie wykorzystujesz tego 860 Mbps karty sieciowej? Masz wszystkie kreski zasięgu? Jak normalnie korzystasz z wifi (nie streaming) to nie rozłącza?

Dzięki spróbuję w wolnej chwili.

Funbox i livebox 2.0 mają taki sam standard wifi 802.11n (150Mb/s) więc dziwne, że na jednym jest ok na drugim już nie. ArassPL masz wszystkie kreski zasięgu wifi?

8. Kielkozaur

Kielkozaur Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja ma funbox'a 2.0 i nie mam problemów ze zrywaniem - chyba że ściągam w tym samym czasie to zdarzy się, że zerwie ale i też często laguje.
    Zatem jeśli masz możliwość podłączenia po kablu to sugeruje to. Jak tu kolega wcześniej wspomniał, po kablu na prawdę są niewielkie opóźnienia.
    Zaś jeśli chodzi o jakość szału nie ma przy max jakości, ale tragedii również. Pixeloza nie psuje oczu. :)

Co do rzutowania na XO, to robię to w ten sposób iż odpalam raz rzutowanie, potem zamykam na PC ten cały windows media center i rzutuje jeszcze raz przyczym oczywiście nic nie robie na XO i film startuje bez problemu.

Równie dobrze możesz odpalać filmy po przez DLNA - tworzysz bibliotekę multimedialną którą udostępniasz w swojej sieci domowej, wchodzisz na XO w Odtwarzacz multimedialny i wybierasz to co chcesz - muzyka, filmy czy obrazy...

9. ArassPL

ArassPL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Tak, mam wszystkie kreski, ba siedzę 1m od liveboxa. Nikomu nie polecam tego sprzętu i internetu po kablach telefonicznych od Orange. KATASTROFA. Dobrze, że w wiosce już światłowód położony :D

10. Kielkozaur

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja mam 300 mb prawie 2 lata od orange i nie narzekam. Fakt faktem siedze w w-wa to może dlatego.

11. sp7foy

sp7foy Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Skierniewice
    Ale to nie koniecznie zaleta.
    Silny sygnał to nie koniecznie sygnał dobrej jakości. Tej niestety nie zmierzysz używając kompa.
    Jedynie obserwując chwilowy transfer czegoś dużego z LAN do urządzenia mobilnego.

imvho lubi to.
  12. MarioOL

MarioOL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    Ja mam 100 mbit mieszkam na wiosce pod Olsztynem;) sa światłowody i nie narzekam na tepse

wysłane z P8 Lite

13. Kielkozaur

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    W koncu w polsce cos rusza sie pod wzgledem szerokopasmowego internetu. :)

14. gooliver

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jestem na etapie wyboru nowego routera do domu. Trochę czytam na ten temat i znalazłem takie coś:

"Warto wziąć pod uwagę fakt, że na pasmo 2,4 GHz jest obecnie dość "zapchane". Mieszkając w blokowisku można z góry założyć, że w sąsiedztwie znajdzie się jeden, a nawet kilka routerów WiFi, które będą pracować na tym samym kanale i wzajemnie się zakłócać. Na podobnych częstotliwościach nadają także m.in. urządzenia Bluetooth i radiowe myszki bezprzewodowe.
    W rezultacie jakość sygnału ulega mniejszemu lub większemu pogorszeniu, które z kolei może prowadzić do znacznego ograniczenia wydajności sieci, a nawet zrywania połączeń. Decydując się na pasmo 5 GHz, które nie jest jeszcze zbyt popularne, można tego (przynajmniej na jakiś czas) uniknąć. Trzeba jednak wiedzieć, że nie wszystkie urządzenia je obsługują. Tańsze zwykle pozwalają na komunikację jedynie na paśmie 2,4 GHz."

Może powodem problemów z wifi u Was jest właśnie zapchane pasmo 2,4GHz. W takim przypadku możecie spróbować zmienić kanał - do wyboru jest zdaje się 13.

Może wypowiedzieć się tu ktoś kto ma wifi na 5GHz? Czy też ma problemy ze streamowaniem?

15. sp7foy

sp7foy Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Skierniewice
    Fizyczne kanały są tylko cztery. Na 5 GHz jest więcej miejsca, ale częstotliwość bardziej kapryśna w bloku może być z nią jeszcze więcej problemów.
    Z tym zapchaniem też jest różnie, trzeba to u siebie sprawdzić, co w tej chwili nie stanowi żadnego problemu. Wszak każdy telefon posiada WiFi.

imvho lubi to.
  16. piotr7an

piotr7an Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja mam taką konfigurację "asus rt-ac87u + asus usb-ac56" i wydaje mi się że wykorzystuje, bo przy transferach w domowej sieci mam do 40 MB/s

17. loniexz

loniexz Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Podłączę się po temat. Mam trochę inny problem. Chodzi mi o streaming gier do laptopa. Xboxa i kompa mam podłączone do sieci bezprzewodowej do której nie mam fizycznie dostępu/routera. Internet nie jest jakiś super szybki ale do grania w sieci wystarcza. Problem jest w momencie gdy chcę pograć gdy TV jest zajęty ale przez straming straszenie laguje bez różnicy czy ustawię słabą jakość czy wysoką. Więc podłączyłem konsole z laptopem bezpośrednio kablem sieciowym. Ale i to za bardzo nie pomogło i do tego jeszcze w konsoli nie ma neta. Czy trzeba coś ustawić w konsoli lub kompie żeby to jakoś z sobą hulało?

18. imvho

imvho Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    http://bfy.tw/3sLD

sp7foy lubi to.
  19. sexyciasteczko

sexyciasteczko Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Film nagrany na szybko pokazujacy streamong z XO na win 10 router standard UPC, laptop i5 4200u nvidia 820m 4gb ramu wiec bez szalu. Opóźnień jakoś specjalnie nie ma, ale jakość jak widac kuleje. Polecam wyłączyć głos w sluchawkach/ glosnikach.

Wczytywanie...

Poleć forum