Strumieniowanie z XO do Windows 10

Artemis147

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cześć,

Jak zapewne wiecie wraz z debiutem Windows 10 na pc (to dziś), a dla testerów od jakiegoś czasu, pojawiła się możliwość strumieniowania gier z XO do urządzeń działających pod kontrolą Windows 10 dzięki aplikacji Xbox. Rozwiązanie wygodne bo nie wymagające dodatkowych urządzeń (np. PS TV), jednak posiadające swoje ograniczenia i wymagania. Dodatkowa zaleta to fakt iż narzeczona/żona/dziecko może oglądać na tv :cool:

Korzystam z testowej wersji Windows 10 na maszynie wirtualnej odpalanej z dysku ssd, pad podłączony kablem do aktywnego hub USB 3.0. Z XO łączę się przy użyciu WiFi 5Ghz (2,4 Ghz zajęte maksymalnie). Niestety aby korzystać z tego rozwiązania trzeba korzystać z Vmware/Vmware Player gdyż VirtualBox nie obsługuje pada.

Jak to działa? Otóż jak na maszynę wirtualną działa naprawdę dobrze, płynność nie jest tak dobra jak w przypadku grania bezpośrednio na XO, jednak do obsługi konsoli, gry w proste, niezbyt szybkie gry w zupełności wystarcza. Ostatnio nawet grywam w FH2, jednak tam widoczne są dość znaczne opóźnienia i nie polecam nikomu grać on-line, wystarczy do swobodnej przejażdżki w trybie offline. Według wykresu transferu z aplikacji, średni transfer wynosi około 8 mbps, w szczycie miałem 17 mbps. Brakuje mi pomiaru opóźnienia i tego czy występują straty pakietów. Jedno co przeszkadza to konieczność zalogowania do konsoli zanim zacznę korzystać z tej możliwości. Aplikacja Xbox powinna automatycznie logować użytkownika na konsoli.

Ogólne wrażenia są dobre, rozwiązanie jest obiecujące, wymagające dopracowania. Dużo zależy od przepływności WiFi, jeżeli jest możliwość to lepiej podłączyć kabel.

Jakie są wasze wrażenia? W jakiej konfiguracji korzystacie z tego rozwiązania?
SStreamXO.jpg
 
Ostatnia edycja:

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Gdy testowałem FH2 na streamie to średni transfer był 13 mbps, u mnie na wi-fi były straszne lagi i zrywało połączenie ale po spięciu kablem konsola + PC było idealnie nie licząc pogorszonej jakości obrazu.
 
Ostatnia edycja:

KubaFreeStyle

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
U mnie zero lagów, obraz w świetnej jakości - oczywiście bezprzewodowo.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ile cali ma ten ekran i jaka rozdzielczość ?
 

Artemis147

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
U mnie też występuje pogorszony obraz, ale nie wiem na ile wpływ na to miał stream a ile fakt maszyny wirtualnej.
 

KubaFreeStyle

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ile cali ma ten ekran i jaka rozdzielczość ?
Hej, 15,6" rozdzielczość 1920x1080 FHD


Wysłane z mojego iPhone 5s przez Tapatalk
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Odpaliłem godzinę temu ten strim na lapku. Ogólnie to lapki się do tego nie nadają... małe ekrany, lepiej na PC.
 

FifaMaster

Banned
Użytkownik
Świeżak
U mnie śmiga super. Przez wifi do laptopa. Kawał dobrej roboty zrobili.
 

KubaFreeStyle

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Odpaliłem godzinę temu ten strim na lapku. Ogólnie to lapki się do tego nie nadają... małe ekrany, lepiej na PC.
Seth, dla mnie idealnie. Siadam w moim fotelu, stawiam laptopa na podłokietniku i cisnę :)
 

FifaMaster

Banned
Użytkownik
Świeżak
Dokładnie, mam 15ke laptopa i w nocy sobie grałem w Horizon 2, coś pięknego :)
 

fcbmatti

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Miał ktoś z forumowiczów bądź ma problem z połączeniem Xbox-a do PC? Ja w żaden sposób nie mogę się połączyć, wyskakuje mi komunikat "Nie udało nam się połączyć z twoją konsolą. Upewnij się, że twoja konsola jest nadal włączona i podłączona do tej samej sieci, do której jest podłączone twoje urządzenie" Oczywiście PC i XONE są w tej samej sieci, konsola włączona, w ustawianiach aktywowałem streaming, apka w windows aktualna. Wyłączałem zaporę i antywirus, grzebałem w ustawieniach sieciowych o nic. Jakieś sugestie?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
W routerze włączyłeś UPnP oraz ALG i co tam jeszcze masz ?
 

fcbmatti

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak, UPnp włączona, natomiast ALG nie mogę w ogóle znaleźć w moim routerze (Sagemcom 2704). A i łączę się z komputerem kartę bezprzewodową Wi-Fi.
 

Artemis147

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sprawdzałeś działanie aplikacji Xbox SmartGass?
 

fcbmatti

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sprawdzałem i jest to samo tylko że jeszcze pokazuje się kod błędu 0x8000001F. Szukałem info ta temat tego błędu, robiłem co było zalecane i nadal nic. Już nie mam pomysłu.
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
testowałem przed chwila u siebie, zadnych problemów, plynna rozgrywka bez zadnych opoznien, naprawdę fajna sprawa z ta funkcja, ciekawe czy można nagrywać te rozgrywke :)
 

norbw74

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Oczywiście że można
klawisz Win+G
 

Qkisek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
I ja w koncu przetestowalem streemowanie :) na prawde jestem zadowolony z uslugi. Sa chwile ze kobitka chce jakis film obejrzec a wtedy odpalam streem i ona zadowolona i ja zadowolony

Co do samej uslugi sziala bardzo dobrze i to przez wifi :)

Microsoft - duzy plus :)
 

Stawski TM

Świeżak
Świeżak
Miał ktoś z forumowiczów bądź ma problem z połączeniem Xbox-a do PC? Ja w żaden sposób nie mogę się połączyć, wyskakuje mi komunikat "Nie udało nam się połączyć z twoją konsolą. Upewnij się, że twoja konsola jest nadal włączona i podłączona do tej samej sieci, do której jest podłączone twoje urządzenie" Oczywiście PC i XONE są w tej samej sieci, konsola włączona, w ustawianiach aktywowałem streaming, apka w windows aktualna. Wyłączałem zaporę i antywirus, grzebałem w ustawieniach sieciowych o nic. Jakieś sugestie?
Cześć,
Udało się komuś rozwiązać ten problem? Mam to samo
Sprawdzałem na 2 komputerach. To samo.
Mam router liveboxa (może tu jest jakiś problem?)
 

Blest

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Może wam blokuje właśnie router

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

Do góry Bottom