1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Subkultury Młodzieżowe

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez xRazor, Kwiecień 13, 2010.

1. xRazor

xRazor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łomża
    Temat o subkulturach, które najczęściej towarzyszą ludziom młodym. Do jakiejś nalezycie? Chcielibyście należeć? Mi najbliżej do metalowca, (hoduję włosy, ubieram się na czarno i słucham metalu) no ale nie noszę glanów, plecaka kostki. Ogólnie to na wsi subkultury nie są znane. Gdybym wyglądał jak prawdziwy metal to duzo osób by mnie wyśmiało. A gdzie tolerancja?
    Niedawno z WOSu był sprawdzian o subkulturach. Nie uczyłem się, ale miałem 100% :p Dziwi mnie fakt, że w podręczniku anarchiści zaliczani są do subkultur alternatywnych :confused:
    Spotkaliście kiedykolwiek jakiegoś punka, metala? Macie takich znajomych? Czekam na dyskusje.

2. Lotnik421 Xbox One

3. OmnfG

OmnfG Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    **** na subkultury, gdzie wcielo normalnych ludzi ? Przejdz sie po centrum warszawy to na kazdej lawce masz inna subkulture -,-

4. zonk31

zonk31 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    nie wiem czy to jest przynaleznosc ale mozna to nazwac drum and bassiarz albo Rave'r. lubie piercing, mam kolczyki w uszach, w brodzie, ubieram sie raczej w bluzy typu zipped (rozne pumy, adidasa) oldschool. jakies halowki na stopach, krotkie szorty, czesto spodnie bojówki. wzielo sie to od muzyki drum and bass (chociaz nie wiem czy slowo drum and bassiarz jest dobrze dobranym) polaczenie szybkiego elektrycznego bitu z perkusja i przejmujacym bassem w tempie ok 180b/s. w dawnych czasach muzyka da znana byla bardziej jako RAVE ale bardzo szybko ewoluowala i porobily sie rozne odszczepy. muzyka oldschool, happy hardcore oraz drum and bass to dominujace gatunki muzyczne ludzi z ktorymi sie bujam, chociaz gatunkow jest tak wiele ze ciezko by wymienic wszystkie.
    a propo ludzi z innych subkultur to znam kilku punk'ow, metali, skate'ow i naprawde uwazam ze to naprawde w porzadku ludzie

5. Loord

Loord Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Świętokrzyskie...
    Sam jestem takim Oldschool'owym Metalopunkiem :D ( koszulki Różnych zespołów , koszule flanelowe , bluzy Adidas , buty za kostke )
    Uwielbiam lata 80 :*
    Na wsiach nie ma subkultur ? Są ... najczęściej tkz wieśniacy , Hip-hopowcy , "skate" ? :D Przynajmniej u mnie . hehe
    Znam kilkanaście osób z różnych subkultur i to czy są z takiej czy z takiej nie zmienia faktu że są *********mi ludźmi ;)
    Osobiście nie lubie Raperów , a uwielbiam Metali ( takich TRU :D )

6. xRazor

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łomża
    to raczej stan umysłu ;)
    glupia cenzura, przez to nie wiem co napisałeś (pojechanymi czy zaje2bistymi)
    rap sam w sobie nie jest zły, gorzej z dziecmi pokolenia JP 50%

7. livingfear

livingfear Guest

Ja w metalu siedzę ok. 10 lat.Do tej pory byłem na dziesiątkach koncertów i przesłuchałem
    kilka tysięcy płyt(to wiem ale dokładnej liczby nie podam ,bo nie liczę:))
    Nie mam długich włosów(bo mi nie leżą),wygolony też nie jestem:)
    Nie ważne czy się ubierasz w skórę, przykładowo,...
    ważne co Ci w sercu gra i kim się czujesz,(pozory mylą).
    Osobiście nie lubie wielu ludzi,ale nie ze wzgledu na subkulturę a osobowość.Pozdro dla prawdziwych Metali,dla których muzyka jest wszystkim.

Co do waszych wypowiedzi ,to mają być bez przekleństw,Jeżeli tego nie będziecie przestrzegać i nie Edytujecie tego typu zdań ,nie którzy, to polecą warny!

8. xRazor

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łomża
    Zapomniałem dodać, że nienawidzę anarchistów, przepraszam za zbędny offtop ;)

9. Yetan

Yetan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Widziałem kiedyś punka 100% (różowo-biały irokez, wszędzie kolczyki, tatuaże), znam 3-ech prawdziwych metalowców i od groma skate'ów - u mnie na wsi ta subkultura owni cyce. ;D

10. Piri

Piri V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włoszczowa :)
    Loord, u ciebie na wsi? boje sie tam teraz jechac

Ja tam mam dlugie wlochy(scinam bo mnie wkur*iaja), nosze bluzy z kapturem i slucham metalu. A reszta mnie jeb*e, chociaz nie powiem, bo pokolenie(subkultura?) JP mnie juz denerwuje

11. spike200

spike200 Memento Mori V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    80
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krk
    Czy należę? Nie. Chcę należeć? Nie. Należałem? Tak, ale to była już raczej poważniejsza sprawa, aniżeli tylko ubieranie się w sposób dla niej charakterystyczny, czy słuchanie tylko jednej muzyki. Szczęście, że byłem młody i miałem szanse się z tego wyrwać i zdążyć zmądrzeć zanim było za późno. Poznałem wtedy ludzi bardzo związanych z tą, dość kontrowersyjną "subkulturą" i zdecydowanie nie boję się powiedzieć, że to, co widzimy na ulicach (panki, metale, emo etc.), to tylko zwykłe dzieciaki i/lub brudne, bezrobotne lumpy.

Według mnie dzieciaki pragną przynależności do grupy(młodzież JP), bycia oryginalnym(młode panki etc.), upodobnienia się do swoich idoli(gimnazjalni metale, panki), wzbudzania strachu i szacunku (młodzież JP), czy też zwrócenia na siebie uwagi(emo etc.).

Niektóre grupy, poza swoim oryginalnym wyglądem, mają też swoje idee. To głównie one kształtują daną subkulturę, a nie tylko wysokie glany. Biorąc za przykład choćby panków, których to nowe pokolenie zwyczajnie nie ma za co "***** systemu", bo urodzili się w sielankowych czasach i zazwyczaj nadal utrzymywani są przez rodziców.

Miałem jeszcze pisać o ideach innych subkultur i co o tym myślę, ale może zostawię to dla siebie. Za to mam pytanie do młodych przedstawicieli niektórych subkultur. Odpowiedzcie sobie dlaczego: *****cie system/nieubicie policji/nieubicie żydów/jesteście ciągle smutni.

12. neCro

neCro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Wrocław/ LA
    Ja nie mam nic do Policji ale wkurzaja mnie to ze nie moge przez nich jarac trawki :D (legalnie)
    Pozdrawiam

13. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    A ja wam dam dobry cytat który kiedyś znalazłem na pewnym forum nieważne jakim :D

''Jestem punkiem z łysą głową lub skinheadem z irokezem,
    Ty i tak nigdy nie pojmiesz, co ja czuje i w co wierzę!
    Jestem dzieckiem tej ulicy i przemoc mam we krwi,
    zejdź mi z drogi póki możesz, póki nie dostałeś w ryj!!!''

14. livingfear

livingfear Guest

Spike,Ja miałem na myśli prawdziwych fanów muzyki,w moim przypadku metal,Nie jakaś tam dziecinna subkultura,tylko to co w duszy gra ,a nie to co na pozór jest,
    czyli w ***** mam jakieś tam religie,walki, spory,ludzi,którzy sami nie wiedzą kim są.
    Ja,mogę być w garniaku na ulicy,(w zależności od sytuacji i okazji)
    To nie znaczy ,że jestem jakimś sztywniakiem i biznesmenem,
    bo w rzeczywistości jestem Metalem,który nie jest na pokaz tylko na prawdę.
    I pozory mogą Cię zmylić.

Ps.może dlatego nie należę do tego typu pseudo subkultur,co wymienił spike,
    gdyż już nie jestem ''młodzikiem''.

Ta odpowiedź nie jest tylko do Ciebie spike skierowana ale i ogólnie do wszystkich.:)
    Pozdro.

15. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop
    Subkultury,dla mnie to zabawa z której się po prostu wyrasta.Ileż to ja widziałem punków,skinów,hip-hopow którzy byli wręcz ortodoksyjni w swych poglądach...

Do czasu.Do czasu kiedy pojawiła się żona,dziecko...rachunki za gaz,prąd,czynsz .Kiedy zaczęło się poważne życie,skończyła się zabawa w walkę z systemem i ideologie nie mające zastosowania w codziennym życiu.

Sam jestem konserwatywnym metalowcem o pogladach nacjonalistyczno-radykalnych ,a wyglądam na codzien jak nieprzymierzający lektor w kościele.Tak sie u mnie po prostu w pracy wszyscy noszą.Zresztą nigdy nie miałem aspiracji do uzewnętrzniania swych preferencji muzycznych/światopoglądowych przez ubiór.

Choć wracając z pracy mam często ubaw kiedy widzę "tró metalowców" z naszywkami np. Behemoth i Nightwish.(żaden szanujący się fan Behemotha nie słucha pop muzyki spod znaku Nightwish)

16. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Więc tak... jestem 'skatem', ale nie do końca. Sam nie wiem, jak to opisać. Nie noszę spodni po kolana, noszę je niżej niż normalnie, czemu ? Bo mi tak wygodniej. Nie nosze łańcuchów, jak 50 Cent, noszę nieśmiertelnik. Lubię ubrać koszulę, krawat, staram się tworzyć własną modę. Jestem trochę kujonem, czerwony pasek od zawsze. Z muzyką też jestem nieogarnięty, słucham rapu, hh, rocka, wszystkiego po trochu. Ale to chwilowe, uwierzcie, dojrzewam ;) to minie.

Także nie mniej, nie więcej... nie mogę się dołączyć do żadnej subkultury, staram się być sobą i nie udawać/nie naśladować nikogo.

17. Baldek

Baldek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    K-g
    "Czy należę? Nie. Chcę należeć? Nie." - podpinam się pod tą wypowiedzią, z ktorą zgadzam się w 100 %. Należałem ? NIE.
    Pewnie dużo osób będzie tu się śmiać, z tego względu, że jestem młody, nie znam życia bla bla bla, ale cóż. Tak czy siak wypowiem się w tym temacie :).
    Z tego co wyczytałem, większość osób słucha rocku i te klimaty. To zupełnie inacze jak ja. Muzyką, którą słucham od zawsze, i która zawsze mnie w jakiś sposób interesowała jest House/Trance. Rock i te sprawy nigdy mnie nie "wciągały" i nie mogłem jej zrozumieć.
    (Pewnie zaraz ktoś mi odpowie to samo, tylko że do mojego gatunku muzyki, więc nie będę się w to wgłębiał)
    Powiem krótko. Osobiście, jak widzę na mieście, lub w szkole "ziomów JP elo firma" to ręce mi opadają. Nie mam słów do takich ludzi. Próbuję jakoś "zostawić" to bez słowa, ale nie daję rady. Dziwi mnie to, że można być tak pustym, ale jakby to powiedzieć "taki lajf".
    Do innych subkultur nie mam nic. Generalnie zasada jest prosta. Człowiek jest mądry, rozsądny, świadomy tego, co robi, mówi - od razu z takim lepiej nawiązać znajomość, albo nawet przyjaźń.
    Pozdro.

18. Archont666

Archont666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory
    Nie należę do żadnej subkultury.Ubieram się normalnie:Bluzy z kapturem lub bez,golfy,jeansy ciemno niebieskie lub czarne z szerokimi nogawkami i buty z płaską podeszwą.Miałem długie włosy lecz ściąłem.Słucham muzyki różnych typów:Techno,Klasyki,Hip-Hopu,Rapu,Gotyku,Różnych odmian Metalu i Rocka.Po prostu co mi wpadnie w ucho lecz i tak kumple skaty uważają,że słucham tylko muzyki w stylu "DARCIE KOTA ZA OGON i WALENIE PO GARACH" Jestem takim mieszańcem :D Lecz nie lubię zbytnio POLICJI.Zawsze czepiają się o byle głupotę i spoglądają na nas jak na kryminalistów.

19. xRazor

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łomża
    o jakiej subkulturze mówisz, drogi adminie?

20. zonk31

zonk31 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    jestem chyba tutaj jedynym odmieńcem ::D

21. moon

moon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    z przestrzeni kosmicznej :D
    No wlasnei Spike ? do jakiej.? :)

- Ja nie przynaleze do zadnej subkultury, ubieram sie w kolorowe ciuchy, mialem dlugie wlosy niegdys (kolczyk w jezyku...) - Slucham Rock'a, Metalu - wiec jak to juz wczsniej ktos napisal pozory myla :p / Liczy sie to co w duszy gra. ;)

Poleć forum