1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Surround w Xbox One

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Armin, Październik 12, 2015.

1. Armin

Armin Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam serdecznie
    Moje pytanie wygląda następująco. W związku z nadchodzącą premierą Black Ops III mam zamiar zainwestować w headset z dźwiękiem przestrzennym do mojego Xboxa One. Do pada możemy podłączyć adapter do swoich słuchawek, ale ten konwertuje dźwięk tylko do stereo, więc odpada. Z tego co mi wiadomo, to One puszcza dźwięk przestrzenny przez HDMI.
    Zatem kwestia numer 1: czy jak mam konsolę podłączoną przez HDMI do monitora, a z monitora puszczone słuchawki wyjściem audio, to uzyskam dźwięk przestrzenny?
    Kwestia 2: Podobno dźwięk przestrzenny można uzyskać także przez wyjście optyczne dźwięku w konsoli. Zainteresowałem się w związku z tym tymi oto słuchaweczkami - http://allegro.pl/mad-catz-tritton-720-7-1-sluchawki-xbox-ps3-pc-i5714523499.html. Uzyskują one dźwięk przestrzenny 7.1 poprzez zewnętrzny dekoder, który ma optyczne wyjście audio. Czy zatem, jeżeli podłączę w/w dekoder do konsoli poprzez wyjście optyczne, a słuchawki do dekodera to uzyskam dźwięk przestrzenny?
    Z góry dziękuję za pomoc ;)

Ostatnia edycja: Październik 12, 2015
  2. Lotnik421 Xbox One

3. lordrayden

lordrayden Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Witam
    Dźwięk 5.1 na XONE uzyskasz tylko przez Hdmi lub przez optyka.
    Każdy Headset obsługujący dźwięk przestrzenny ma swój własny dekoder.
    Aby uzyskać z konsoli dźwięk surround:

1) podpinasz kablem optycznym konsole z dekoderem od headsetu

2) podpinasz do telewizora po Hdmi a z telewizora optykiem do dekodera.
    Ale tutaj uwaga: należy się upewnić ze tv przepuszcza 5.1 z Hdmi na optyczne.
    Wiele tv niestety okraja do 2.0.

Armin lubi to.
  4. Armin

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    @UP
    Czyli mając przykładowo te słuchawki co podałem wyżej, wtsraczy podpiąć dekoder przez wejście optyczne do konsoli i zmienić w konsoli ustawienia dźwięku na Surround sound?

5. lordrayden

lordrayden Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
  6. slonik

slonik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    polecam osobiscie sluchawki ASTRO A40 z wlasnym wzmacniaczem lub jezeli Cie nie ogranicza budzet to A50 . Osobiscie posiadam A50 i dziewk surround jest dosyc czysty i naprawde daje fajny efekt a sluchawki mega wygodne nawet jak masz duza lepetynke jak ja ; ) Pasuja rowniez do PC i PS4 ; )

7. Armin

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    @UP
    Nie no, aż takiego budżetu to ja nie mam. Słyszałem, że te Trittony 720+ grają fajnie, tylko wejście od słuchawek nie pasuje, więc trzeba będzie albo przerobić headset z zestawu Microsoftu albo zainwestować w ten adapter.

Wczytywanie...

Poleć forum