1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Świątynia światła - Fable 2... Pomoc

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez Xborix, Sierpień 6, 2010.

1. Xborix

Xborix Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Siemka. Jak w świątyni światła składa się te datki daje je jakiemuś mnichowi tylko (byle jakiemu, który stoi w świątyni) ? Bo chcę ten ten tasak słońce dostać :D Jak zdobyć tą najlepszą broń Daichi jakoś tak ? Poydrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. Ancient296

Ancient296 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Świątynia światła:
    Gdy wchodzisz do świątyni (musisz najpierw ukończyć zadanie związane z fabułą "Bohater Siły") to po prawo w głębi stoi mnich, a obok niego jest taka mała zabawka (statua, piedestał ? whatever). Podchodzisz do niej, naciskasz A i dajesz jakieś 5-10 tysięcy. Wtedy mnich do Ciebie przemówi mówiąc o dożynkowym święcie czy czymś w podobie. Chodzi o to, żebyś w godzinach 12.00-13.00 złożył datek w wysokości 10 tysięcy sztuk złota (10k złota jak kto woli) i otrzymasz swój "tasak".
    Daichi:
    Po dotarciu do Bloodstone (zadanie dotyczące Bohatera Umiejętności "Łupieżcy") wyrusz do Wieży w Brightwood (możesz ją kupić, ale to nie jest konieczne. Dostaniesz questa, żeby się w niej przespać i przeżyjesz dość ciekawy sen). Niedaleko miejsca, gdzie były Wrota Teleportu zobaczysz przestrzeń pomiędzy dwoma barierkami, co umożliwi Ci zeskoczyć do "Węzła Archonta". Po wejściu z tyłu masz od razu gargulec do zestrzelenia (tak, 1 z 50) i czeka Cię kilka zagadek (nie są na tyle trudne, żeby tej broni nie zdobyć). Po otworzeniu skrzyni w tej samej lokacji dostaniesz jedno z usprawnień, a po wyjściu na powierzchnię pies wywęszy kolejną skrzynię zawierającą broń Daichi. Jest to najlepsza broń w grze, nie biorąc pod uwagę, że Mistrzowski Topór + własne usprawnienia z dodatku Knothole Island robią większe wrażenie :D

4. Xborix

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Co do świątyni to w końcu sam na to wpadłem że na ten "whatever" (.) trzeba rzucać monetkami. Ta broń ma właśnie słaby dmg, dlaczego jest uważana za "najlepszą" ? I wiesz może gdzie są jakieś fajne usprawnienia do broni ? I jeszcze jedno, w jaki czar najlepiej inwestować ? I w co się kierować DOBRO czy ZŁO ? Dzięki za rozpiskę :p Pozdrawiam i klikam "dziękuje" .

5. Ancient296

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ta broń (jako katana) jest najszybszym rodzajem broni w grze. Przy użyciu tych "niebieskich ataków" (ataki seryjne ? 3-ci poziom w sile) obrażenia są o wiele wyższe, dlatego jest uważana za "najlepszą" chociaż jak już wspomniałem - Mistrzowski Topór + usprawnienia z Knothole Island :D Jeśli nie masz tego DLC to po prostu polataj po krainie, otwieraj skrzynki, słuchaj psa, zwiedzaj różne ciekawe miejsca a natrafisz na ciekawe usprawnienia. Możesz zawitać do kamieniarza w Bowerstone i zapytać o coś, co dopakuje Twoją broń w niesamowity sposób.
    Co do czarów, to zależy. Ja uwielbiam patrzeć jak działa Chaos na 5 poziomie, ale to raczej mało skuteczne. Ostrza mają najwyższe obrażenia ukierunkowane, a wstrząs (jeśli dobrze pamiętam lub inferno, ale to mała różnica w obrażeniach) globalne. Wstrząs dodatkowo ogłusza przeciwników na pewien krótki czas w zależności od poziomu.
    Warto pamiętać, że po uzyskaniu 2-go poziomu czaru, ten 1-szy także jest mocniejszy :)
    Good or Evil ?
    To jest kwestia, w której nikt Ci nie pomoże, bo po to jest ta gra, żeby samemu wybrać. Warto przejść grę 3 razy (w sumie to 2, a 3 achievementy zrobić za 1 przejściem za pomocą "tricku z save'm przed wyborem karty") i przechodzić ją na różne sposoby :) Jako dobry nie opędzisz się od fanów, jako zły wręcz przeciwnie.
    Jeśli posiadasz wersję GOTY to masz oba dodatki co znaczy, że masz "odblokowany" achievement do zdobycia pod nazwą "The.. (daj mi chwilę, sprawdzę :D) Completionist".
    Aby go wykonać, trzeba nauczyć się wszystkich gestów, psich sztuczek itd. Jak pewnie przyuważyłeś jako dobry nie otrzymasz gestu "Odbierz Siłą" i innych :) W związku z tym trzeba być złym/dobrym przez całą grę i wybrać przeciwne do charakteru Twojej postaci zakończenie.
    Optimus jest chyba na tej samej zasadzie, aby pozbierać wszystkie takie rzeczy typu gesty. Szczerze, to warto uzbierać wszystkie klucze, pootwierać demoniczne wrota, zestrzelić wszystkie gargulce i zebrać wszystkie gesty, i masz calaka :D

P.S.
    Jak wrócę z wakacji (za tydzień) to możemy coś razem zdziałać w świecie Fable'a :) Jakieś gargulce, kluczyki, służę pomocą i wydrukowaną kartką A4 w ręku (No bo jak inaczej szukać tych kluczyków .).

6. Xborix

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Spoko można pograć bo bardzo chętnie przetestuje Co-op'a. Szukam kluczy, gargulców i skrzyń z mapką:D Mam trochę ograniczenie bo nie byłem jeszcze w bloodstone i wraithmarsh ale popchnę trochę fabułę żeby je odblokować. Co do osiągnięć to szczerze przydałaby Mi się pomoc, bo w niektórych wgl nie wiem o co chodzi np. "Swingers" - "Weź udział w rozpustnej imprezie sypialnej z kilkoma osobami" Dobra wiem co mam zrobić, ale jak to wykonać ? Tak samo jak "Prowokator" daje podczas walki różne gesty i nic. Co do "Wróg społeczny" to nawet Mi wskoczyć nie chce, popełniłem już tyle przestępstw i zabójstw itd. i nie usłyszałem przyjemnego dźwięku z napisem "Odblokowano Osiągnięcie". Przez to nie będę Miał calaka... Nie mam dodatków ale mam pokazane osiągnięcia od nich. Pozdrawiam

7. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Zły dział.
    Przenoszę.

8. Ancient296

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Swingers - jeśli pamiętam wystarczy (najlepiej w bloodstone) zabrać ze sobą 2 prostytutki i iść do łóżka - achiv wpada.

Prowokator był kiedyś opisany na jednej stronie. Po zakończeniu gry gdy kupisz Zamek Fairfax i prześpisz się w łożu będziesz miał quest na obronę zamku. W sali tronowej pojawią się bandyci. Z tronem jest błąd - bandyci nie podejdą jeśli schowasz się za nim i zaczniesz używać gestów ze wszystkich kategorii (przerażenie, zabawa itd).

Wróg społeczny - rozbierz się i użyj gestu "wulgarne ... coś" (nie pamiętam) w centrum miasta kilka razy.

Wczytywanie...

Poleć forum