1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Świecące piksele na plaźmie w 1080P

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez conrdd, Wrzesień 7, 2011.

1. conrdd

conrdd Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam XBoxa podłączonego przez HDMI do plazmy FullHD. Na XBox ustawiłem rozdzielczość 1080p, I wszystko byłoby OK gdyby nie pojawiające się na ekranie skupiska białych pikseli znajdujące się w miejscach niektorych przejśc kolorów (np na krawędziach ciemnego z jasnym). Nie jest to raczej wina ekranu TV bo piksele pojawiają się w różnych miejscach - zależnie od tego jaki nieruchomy obraz jest na ekranie. Czy ten typ - plazma/XBoX - tak ma czy tez coś nie tak np. z kablem HDMI (ma 3m)?

Problem znika przy ustawieniu 1080i na konsoli. Wówczas jasnych pikseli brak.

Po przestudiowaniu forum - nie są to artefakty. Nie otaczają każdego obiektu i widoczne są najwyraźniej na statycznym polu np. w menu konsoli. Być może TV tak odbiera sygnał 1080p - gram na profilu GRA z wyłączonymi fabrycznie polepszaczami.

2. Lotnik421 Xbox One

3. conrdd

conrdd Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  4. Brudsien

Brudsien Pomocnik Pomocnik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Trudno dosc to co moze byc, pokombinuj z profilami wyswietlania obrazu, zmien kabel na taki z filtrami, zrobienie fotki i wstawienie tez duzo by dalo
    Plazmy maja to do siebie ze lubia sie wypalac ale to jak by dlugo byl statyczny obraz

5. conrdd

conrdd Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Kabel ma filtry na obu końcach. Mistrzostwem nie jest - kosztował poniżej 30zł. Piksele nie mają nic wspólnego w wypaleniem matrycy bo w zależności tła są w różnych miejscach - ale najczęściej blisko krawędzi TV. Na 1080i tego nie ma a strata ew. jakości w porównaniu z 1080p dla mnie niezauważalna więc albo faktycznie kabel, albo XBox albo ten typ TV tak ma (Panasonic 50S20). A pytanie zadałem dlatego iż XBox ma zszarganą reputację jeśli chodzi o niezawodność i dmucham na zimne.

6. DreamDay

DreamDay Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mogę ci napisać mniej więcej co możesz próbować zrobić, sam posiadam xa plus tv plazmowy, ale takich przypadków jak Ty nie miałem

1. Zmień kabel HDMI na 1.3( taki kabel dodają do zestawu PS3 jak kupujesz na dzień dzisiejszy, taki kabel kosztuje do 100 zł albo powyżej , nie powiem Ci dokładnie ile teraz kosztuje)
    2. W ustawieniach telewizora wyłącz oszczędzanie energii (sprawdź czy problem zniknie)
    3. w niektórych telewizorach masz takie opcje, że każdemu wyjściowi HDMI możesz przypisać odpowiedni profil, więc przy wejściu HDMI gdzie masz podłączona konsole przypisz xbox lub konsole nie wiem co masz. W moim TV są takie dostępne (PC,Dekoder,Konsola,Satelita,odbiornik kablowy,HD-DVD,Blu-ray, DVD itp itd takie są dostępne w moim modelu tv)

4. w telewizorze masz taką opcje jak autokontrola ostrości, jasności , itp itd
    przy opcjach autokontroli zazwyczaj telewizor ma małe opóźnienia, dlatego mogą się pojawiąć jakieś błędy w wyświetlaniu obrazu
    powyłączaj to i sprawdzaj czy problem zniknie :)

to chyba tyle co mi przychodzi do głowy, jak pomogła któraś z wyżej wymienionych opcji daj znać

7. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    Obstawiam mimo wszystko kabel. Nie musi mieć żadnych filtrów, bo te, w kablach no-name i tak są tylko ściemą - kawał gumy zalany na końcu kabla, jak to rozbierzesz, to nic w środku nie ma.
    Osobiście korzystam z kabli HDMI po 10 zł (hurt), które normalnie sprzedajemy po 20-30 zł, totalna chińszczyzna, z aluminiowymi/miedzianymi(a nie pozłacanymi jak to niektórzy twierdzą) końcówkami, różnej długości, max w domu mam 3 metry i z tego też na Xboxie korzystałem w 1080p i nie było zastrzeżeń.

Najprawdopodobniej Twój ma żyły z jakiejś kiepskiej miedzi lub nawet aluminiowe i nie osiąga właściwej przepustowości i stąd takie cyrki, skoro po przestawieniu na 1080i wszystko działa. No chyba, że po stronie TV jest jakieś uszkodzenie przetwornika, albo coś w tym stylu.
    Gdyby jakiś Twój znajomy miał też Xboxa, to dla Twojej pewności możesz go u siebie podłączyć, to wykluczy samą konsolę, w której to problem i tak raczej nie leży.
    Jeśli konsoli nie masz to idź do jakiegoś znajomego sklepu rtv/elektronicznego, gdzie mają kable HDMI i weź jakieś 2-3 różne na próbę, z zastrzeżeniem, że np. z tych trzech sztuk dwa oddasz, a oni ich nie nabiją na kasę od razu...

Do TV jedynie inne źródło z 1080p możesz podłączyć tym kablem a później innymi i przetestować, jak masz jakiś odtwarzacz i film Blu Ray to ten, jak nie to chociaż laptopa/stacjonarke.

Plazmy jak się wypalają, to po wyłączeniu lub na ciemnym tle zostają jasne ślady innych obrazór, lub jeśli pada matryca to lecą całe pionowe/poziome linie, lub pojawią się przejaśnienia/ściemnienia/zniekształcenia na konkretnym fragmencie ekranu i na inne przeskakiwać nie będą, a pojedyncze pixele raczej się też nie wypalą, bo to trochę inna technologia niż LCD.

Wczytywanie...

Poleć forum