1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Świeżak jak zwykle pyta o to co już powiedziano sto razy

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez TheArt, Marzec 24, 2011.

1. TheArt

TheArt Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Hej, mam więcej lat niż Wy i nie znam się na konsolach a czytając FAQ rozumiem 1/3 tego co tam piszecie więc zaryzykuję i poproszę speców o odpowiedzenie mi którą wersję konsolki mam wybrać.

Konsolki chcę używać do gier sportowych i gier towarzyskich. Wczoraj w kilka osób graliśmy w grę Buzz i zabawa była przednia, to była chyba konsola PS3. Konsoli xBox jeszcze nie miałem, oglądałem na youtube i wydaje się być zabawniejsza niż PS3 i łatwiej chyba o gry z kopii zapasowych (sory nie stać mnie na oryginały, może czasem jakieś towarzyskie z akcesoriami jak ten Buzz z buzzerami za 199zl), wydajniej też wygląda Kinect. Ogólnie to nie mam do żadnej z tych konsol ciągotek, chcę wybrać to co będzie lepsze w moich zastosowaniach. Gier typu shootery czy inne RPG nie gram. Konsola musi mieć czujniki ruchu, więc czy to będzie Move czy Kinect to obojętne, dla mnie ma być łatwiej dostępność do gierek i jak najzabawniejsze użytkowanie, rozważałem też Wii jednak ma za słabą grafikę.

Co chciałbym wiedzieć, czy X się grzeje jak to kiedyś mówiono,
    czy warto kupować inne wersje niż Slim,
    czy warto brać Slim 4GB czy to za mały dysk,
    czy Kinect działa na każdej wersji konsolki,
    czy wersję Slim można przerobić softwareowo i od czego to zależy,
    czy do konsoli przerobionej softwareowo można wgrać oryginalny firmware i czy trzeba wcześniej zrobić obraz jej dysku,
    czy można wymienić dysk konsoli i czy są to jakieś specjalne dyski,
    czy posiada WIFI,
    czy posiada naped blueray,
    ogólnie Wasza ocena co lepsze dla moich zastosowań X z Kinect czy PS3 z Move.

Do administracji, prosze nie kasowac tematu, wiem że o tym było, jednak może ktoś będzie chętny odpowiedzieć mi i powiedzieć coś od siebie, co myśli, czy grał, dzieki

2. Lotnik421 Xbox One

3. neCro

neCro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Wrocław/ LA
    Slim to najnowsza konsola, mniejsza i cichsza - polecam tą.
    Co do dysku to 4 GB wystarczy tylko do save'ow i nic pozatym. Jesli chcesz grac w gry z dysku nie uzywaja plyty(wtedy konsola chodzi maxymalnie cicho i naped sie nie zuzywa). Do grania z dysku polecam Slim wersje z dyskiem 250 GB. W starszych wersjach konsol (Arcade,Premium,Elite - dyski 20/60/120 GB)
    Kinect dziala przy kazdej konsoli.
    Slima jeszcze nie mozna przerobic (w maju z tego co wiem ma byc dostepna przerobka LT+)
    Do konsoli przerobionej nie zaleca sie przywracania oryginalnego firmaware'u (czyli jak przerobisz to na zawsze)
    Dyski mozna wymieniac sa do kupienia na allegro i poprostu wkladzasz je do konsoli i wyjmujesz kiedy chcesz.

Dla mnie lepszy xbox bo tak jak mowiles mozna bawic sie w przerobki i sa latwiej dostepne niz do PS3 (mniej zabawy z kombinowaniem)
    Podobno Kinect jest lepszy od Move, ale tego nie jestem w stanie potwierdzic bo nie posiadam Kinecta ani PS3, co za tym idzie Move.

4. TheArt

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    To narazie gry oryginalne do Xa Slim a do innych wersji są gry ogólnodostępne w wersjach edukacyjnych. A czy te dyski są jakieś specjalne czy mogę włożyć każdy dysk 2,5 z notebooka i dlaczego nie zaleca się powrotu firmware w razie naprawy gwarancyjnej.

5. neCro

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Wrocław/ LA
    DYSK 250GB do XBOX 360 SLIM + KIESZEŃ - NOWY (1498535727) - Aukcje internetowe Allegro - tak wyglada dysk 250 GB do konsoli SLIM
    Dysk 120GB do Microsoft XBOX 360 kompletny NOWY (1518437519) - Aukcje internetowe Allegro - a tak 120 GB dla starszych wersji konsol

A co do naprawy gwarancyjnej to jesli masz dobrze zrobiana przerobke (bez naruszenia plomb i nalepek) to microsoft wykona naprawe nawet z przerobiona konsola.
    A jesli chodzi o przywrocenie firmware aby moc spowrotem legalnie grac na XBL (Xbox Live) to sie tego nie robi bo konsola i tak moze zostac zbanowana (nie musi - ale co do tego pewnosci nie ma).

edit. Zobacz PW ktore do Ciebie napisalem.

6. mixyr

mixyr Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    1. Tak grzeje się, tak samo jak grzeje sie kaloryfer - to jest naturalne, a im nowsza wersja tym lepiej, polecam slima, choć nie mam, bo tam praktycznie nie ma szans na przegrzanie czy rroda
    2. Hmm, czy warto kupowac inne wersje niż slim? ja myślę, że to zależy od indywidualnego spojrzenia na tą kwestię, ja kupiłem w październiku Arcade Jasper z 07.2009, ale to była nowka, nie uzywka i jestem zadowolony, nie chcialem wydawac za duzo kasy, a na slim 250gb wtedy trzeba bylo wydac jakies 1300zł, wiec wiesz... jednak gdy masz tyle kasy to kup slim 250gb, bo ma wifi, jest mniejszy, wydajniejszy, wygląda świetnie, malo sie grzeje
    3, Nie warto brać Slim 4gb, bo tak jak pisal kolega wyżej wystaczy ci na savy i na kilka demówek
    4. Kinect działa na kązdej wersji, na slimkach dodatkowo jest wejscie Kinect ready czyli mozesz od razu podlaczyc, ze starszymi wersjami chyba sa przejsciowki jakies ale do konca niewiem
    5. Narazie nie mozna, w przyszlosci jak najbardziej
    6. A po co chcesz przerabiać a potem przywracas firmowke, juz lepiej kupic drugi napęd ;]
    7. mozna wymienic oczywiscie, ale do slimow są osobne dyski, teraz maja byc dyski WD tez do xboxow, ale o tym za duzo niewiem, jesli kupisz np. slim 4gb to mozesz kupic 250gb dysk, ale lepiej od razu miec ten 250gb, a na savy mozesz miec pendrive
    8. Slim posiada WIFI
    9. Nie
    10. Raczej Kinect choć nie mam wiec nie bede szczegolowo ocenial

pzdr

7. TheArt

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A te dyski to są 2,5 z laptopów w takich śmiesznych kieszonkach czy specjalnie zabezpieczone pod Xa. !necro mógłbyś mi napisać coś więcej o tych naprawach, chcę kupić przerobioną konsolę softwareowo z gwarancją gdyż wiele czytałem o tych różnych dziwnych zachowaniach Xów i że często padają jakieś kill ripy czy jak Wy to nazywacie. A czy do innych wersji można wpiąć WIFI pod USB, czy Slim posiada wbudowaną przeglądarkę i jak działa na niej internet, czy można pobierać pliki na dysk. Mixyr możesz rozszerzyć wypowiedź o wymianie napędu.

8. neCro

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Wrocław/ LA
    No naprawa dotyczy tak samo RRODA (rrod- jest w tedy jak masz na "pierscieniu" czerwone diody zamiast zielonych - to to miejsce gdzie widac podlaczonego pada) jak i roznych bledow typu E74 np. Jak wczesniej pisalem jesli dobrze zrobia przerobke gwarancja zostanie nie naruszona, a w lepszych serwisach, serwis powinien Ci dac swoja "wewnetrzna" gwaracje jesli cos sie popsuje. Wtedy nie musisz wysylac do MS tylko idziesz do nich i oni Ci to naprawiaja.
    Dyski sa specjalnie skonfigurowane pod Xboxa, mozna zrobic to samemu ale to jest zabawa a Ty sie najprawdopodobniej na tym nie znasz, wiec polecam Ci kupic dysk fabrycznie gotowy do wspolpracy z konsola X360.
    Wifi mozna dokupic i wyglada tak : Wireless networking adapter Wifi Xbox 360 [XBOX 360] - MICROSOFT - porwnaj ceny, zobacz opinie i recenzje (nie jest taki tani) :p
    A co do przegladarki to nie ma wbudowanej i nie mozna korzystac z normalnego internetu w konsoli. PS3 posiada taka funkcje konsole Microsoftu niestety - nie :)

9. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    1. kazdy sprzet elektroniczny sie grzeje...
    2. Jak nie masz kasy na slima i nie potrzebujesz wi-fi to tak.
    3. Dysk mozesz dokupic albo uzywac pendriva zamiast niego na poczatku.
    4. Na kazdej.
    5. Nie ma takiej mozliwosci na razie.
    6. ^
    7. http://xboxforum.pl/sprzet-f27/podpinanie-dysk-od-pc-wd-bevs-do-xbox-360-a-484.html
    8. Slim tak, do fata mozna dokupic.
    9. Nie, ale mozesz dokupic dodatkowy naped HD-DVD.
    10. Move bardziej pracyzyjny i beda pod niego robic jakies powazne gry, na co bym nie liczyl w przypadku kinecta, no i jak zalezy ci na blue-rayu to lepiej wybierz PS3.

Na xboxie nie ma wbudowanej przegladarki, ale mozesz podpiac xa pod pc i polaczyc je przez Windows Media Center.
    I wgrac do niego plugin z przegladarka.
    Wady sa takie ze PC musi byc caly czas wlaczony, a przegladarka dziala slabo.

10. TheArt

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A co powiecie o grach sportowych, na którą konsolę ładniejsze i grywalniejsze. A czy na PS3 ta przeglądarka wbudowana jest jakaś wydajna czy sztuka dla sztuki, chcę wymienić mój PC Media Center na konsolę.

11. Touch!

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Przegladarka na PS3 dziala bardzo dobrze, mozesz nawet myszke i klawiature podpiac.
    Kiedys mozna bylo instalowac linuxa, nie wiem czy teraz ten jailbreake nie daje takiej mozliwosci rowniez.

12. neCro

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Wrocław/ LA
    Na obydwie konsole gry wygladaja baaardzo podobnie,w roznych przypadkach tylko sa wyjatki na rzecz PS3 lub Xboxa.

13. TheArt

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    To nie wiem co wybrać :D.

14. crash5

crash5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Pamiętaj jeszcze ważna rzecz jest taka , że granie po sieci na xbox 360 jest płatne a na PS3 darmowe.

15. Touch!

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Mimo ze to forum xboxa to bardziej polecalbym ci jednak PS3, wydaje mi sie ze zadowoli cie w pelni.
    Popatrz jeszcze na exluzywne tytuly.
    Czy bardziej podoba ci sie Halo, Gears of War, Alan Wake, czy moze Uncharted, Heavy Rain, GT5, Motorstorm.

16. TheArt

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A mógłby się wypowiedzieć użytkowacz Kinecta ;). Move używałem i średnio, więcej ręka boli niż się człowiek rusza, Kinecta oglądałem na YT i przy tym już sie napocić można ;).

17. Art.13

Art.13 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Miasteczko śląskie
    KINECT jest lepszy od move microsoft wprowadził coś nowego a Sony wprowadził coś co dawno moglibyśmy mieć na WII
    Kinect pasuje do każdej wersji jedynie do starszych musisz dokupić lub jest czasami w zestawie zasilacz
    nie przerabiaj konsoli 4 gry na x360 możesz mieć za 40zł drogą elektroniczną wpisz w allegro msm 6000 i wyjdą ci punkty za które możesz kupić wiele gier na USA bez ochrony a na PL wszystkie.

18. TheArt

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  19. Touch!

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    MSP a nie msm ....

20. TheArt

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A jest gdzieś spis gier z punktami ile kosztują i czy jest gdzieś spis gier które wykorzystują Kinect.

21. Touch!

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Zaloz konto na Xbox.com PL - Xbox.com i tam zakladka marketplace. Sa tam wszystkie gry dostepne do kupienia.
    http://www.kinectgry.pl/ - tu masz liste gier na kinecta.

Wczytywanie...

Poleć forum