1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sygnowane logiem Alienware Steam Machine bez możliwości rozbudowy

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Styczeń 22, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3226
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Alienware swoje wersje Steam Machine upodobnić chce do konsol nie tylko celując w podobny segment cenowy, ale także wydając je jako zamknięte konstrukcje, bez możliwości rozbudowy. "Jak to?" zapytacie. Ano tak, że kolejne inkarnacje sprzętu pojawiać mają się co roku.

Główny menadżer Alienware, Frank Azor, w wywiadzie dla serwisu TrustedReviews przekazał, że nowe wersje budowanych przez firmę Steam Machine ukazywały będą się na rynku co 12 miesięcy, by oferować możliwie najlepszą specyfikację względem wzrastających z kolejnymi premierami gier wymagań. Jedynymi opcjami konfiguracji będą dostępne przy zakupie warianty poszczególnych komponentów, np. szybszy procesor lub więcej pamięci RAM.

Osobom pragnącym móc modyfikować swoje Steam Machine, Azor zaleca... kupno dedykowanego gamingowi blaszaka Alienware X51.​

2. Lotnik421 Xbox One

3. Pixel

Pixel Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Znakomity pomysł! Kupuj co roku nową konsolę, bo na starej nowe gry mogą nie pójść...

4. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Jak było powiedziane to nie konsola. Tylko blaszak zamknięty w puszcze po sardynkach.. Ehh..

5. Grzib

Grzib Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Górny Ślonsk
    jakos nie widze tego ;p
    co roku kupowac konsole? to lepiej juz kupic tego ps4 albo XO i miec spokój na kilka lat.
    chyba ze ktos ma za duzo siana i liczy sie do niego kazdy pixel

6. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Nie podali że trzeba kupić co roku nowy bo nie zagrasz w nową grę - tylko by "by oferować możliwie najlepszą specyfikację względem wzrastających z kolejnymi premierami gier wymagań".
    To po to byś nie musiał grać w nową grę na zaniżonej rozdzielczości lub ze zmniejszonymi np. na MEDIUM lub LOW detale jak to ma miejsce w przypadku np. dzisiejszych nextgenów...
    Także nie w tym sens że za rok musisz kupić nowy Steeam Machine bo nie zagrasz np. w najnowszego Calla lub Battelfield'a tylko chcą co rok wypuszczać maszynkę która nie będzie odstawać od teraźniejszych standardów, a nowy klient (czyt. kupujący) nie czół się że kupuje i wydaje kupę kasy na niemal że "zabytek muzealny" także jak np. dzisiejsze nextgeny :moody:
    Wiec myślę że spokojnie na kupionym rok temu lub nawet dwa lata Steeam Machine nadal będzie można grać w nowe gry bez konieczności kupowania nowego modelu.

2 użytkowników lubi ten post.
  7. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Ale przecież na starcie ta maszyna będzie dużo potężniejsza od next-genów to po co w ogóle kupować ciutkę mocniejszą maszynę co roku. Sami strzelają sobie w stopę takim gadaniem.

8. masti1986

masti1986 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Southampton(Wielka Brytania)
    Żałosne... Przecież to zwykły komputer, tylko bez możliwości rozbudowy. Ktoś to lubi to co roku będzie wydawał kupę kasy aby mieć nowe

9. nemesis48s

nemesis48s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    52
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    radom
    Nie rozumiem takiej koncepcji to już lepiej kupić pc i co roku go ulepszać

10. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    To jest bardzo proste. Potraktowali graczy konsolowych jak bydło, któro rzuca się na nowe konsole i w kilka godzin czyści wszystkie magazyny na całym świecie w dzień premiery, to pomysleli sobie chłopaki z Volvo, że "zróbmy to samo, dajmy im komputer który udaje takie konsole, nakrećmy im hajp w ten sposób, że w to uwierzą. Dodatkowo będa kupowac tylko z naszego sklepiku i co rok będą wymieniać puszki choć normalnie mozna byłoby wymienić tam jedną rzecz, albo tyle i klient uważa że mu potrzeba. ale nie, zaprojektujmy maszyne tak by nie można było tego zrobić. Stwórzymy wokół tego fałszywe comunity na bazie sklepu i jego użytkowników, rozkręćmy marke, będzie branie że hej! tępe bydło wszystko kupi!"

11. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Qźwa a Wy ciągle nie rozumiecie....
    Nie po to co roku będą wypuszczać nową maszynkę by ktoś kto kupił ją rok wcześniej zaraz nabywał nowszą - tylko po to by NOWY KLIENT kupując np. po roku lub dwóch latach po premierze nie czuł się że wydaje dużo kasy na PRZESTARZAŁY SPRZĘT tylko kupił sprzęt nie odstający od standardów - czy możecie to pojąć ???
    To jest właśnie ich koncepcją, a nie to że ktoś kto kupił Steeam Machine w roku 2014 już ją wymieniał w następnym czyli 2015... bo to bez sensu (choć i pewnie znajdą się napaleńcy którzy mają GRUBY PORTFEL by co rok zmienić sprzęt).
    A co do popularności i sukcesu STEEAM MACHINE to wszystko zależy od gier, ceny sprzętu itp. - także zobaczymy jak rozwinie się sytuacja wiec na razie nie ma co narzekać...
    Zresztą dla nasz GRACZY to właśnie zdrowa polityka bo po pierwsze będziemy mieli większy wybór, po drugie jeśli Steeam Machine odniesie sukces wtedy Sony i Microsoft poczują się zagrożeni i z pewnością opuszczą ceny konsol - A NAM GRACZOM WTEDY WYJDZIE TO NA ZDROWIE !

12. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    No to chyba tylko Ty w to wierzysz. Gdyby tak było, to jak najbardziej umożliwiliby zmiane podzespołów... Przeciez nic nie stoi na przeszkodzie dac możliwosć rozbudowy a jednoczesnie sprzedawać nowe pudełka ludziom którzy nie chcą/nie umieją/nie znaja się na sprzecie (No chyba po stworzli PC w obudowie pod TV dla klientów którzy sa wygodni ? tak czy nie ?)
    Ta platforma nie ma i nie będzie miała ekskluzywnych gier, jak w przypadku konsol Sony i Microsoftu, dlatego konsole tych dwóch producentów sprzedają się przez lata mimo przestarzałych podzespołów bo mają bibliotekę gier która wraz z upływem czasu rośnie w przeciwieństwie do maszynek Steamu. Nie ma i nie było żadnej logiki w tym pomysle, zablokowanie rozbudowy to nic innego jak nakręcanie sprzedaży, bo o ile w przypadku konsol Sony i MS kupujemy je dla gier tych producentów, tak już dla multiplatform ze sklepiku nie ma to sensu. Co z ludźmi którzy kupili raz i nie mogą rozbudować a nie są nowymi klientami ?

13. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Bo to nie jest TYPOWE PC (choć wygląda) ale jest to nadal Steeam Machine... stąd nie dali możliwości rozbudowy

Nie ma ale czy nie będzie miała ?
    Sony i MS też kiedyś zaczynali BEZ BIBLIOTEKI GIER, a z czasem takowej się dorobili...

Niby co ma być z nimi ?!?
    Nie będą mieli gorzej jak dzisiejsi użytkownicy nextgenów... także będą grali we wszystkie nowości tylko może z ciut gorszą grafiką w porównaniu do najnowszego wypustu Steeam Machine (niższa rozdzielczość lub mniejsze detale w grach) - czyli dokładnie tak jak w dzisiejszych nextgenach.

Twierdzisz że ludzie kupują konsole Sony i MS je jedynie dla tych kilku EXCLUSIWów ?!?
    To chyba Ty jesteś w błędzie, bo tych gier jest niewiele, a tak czy siak większość z nich każdemu już się przejadła wydając co rok nową część w zasadzie ze zmienionym numerkiem i lekko zmienioną fabułą, a reszta gier jak nie zauważyłeś to właśnie gry MULTIPLATFORMOWE więc będą dostępne także i na Steeam Machine.

14. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Nie rozumiem, wiesz o ogóle o czym teraz mówisz ? Przeciez jak sam zainstaluje na mojej stacjonarce Steam OS to mam automatycznie Steam Machine. To właśnie jest typowy PC, widać marketing zrobił swoje. Ale nic dziwnego, wiele osób nie kapuje i nie widzi róznicy więc napisze to tutaj: SteamOS to nic innego, jak Linux zintegrowany ze Steamem. Kazdy komputer nawet ten domowy, z zainstalowanym SteamOS to Steam Machine. Steam Machine (nazywany często Steam Boxem) to nie jest zadna konsola, tylko pecet upchany w pudelko z nazwa Valve z dodawanym padem.
    Także to JEST TYPOWY PC, w dodatku nie obsługujący wielu starszych gier i wielu gier w ogóle, dla których na tym SM trzeba zainstalować Windowsa by w nie pograć, ponieważ SteamOS to OpenGL a większość gier to DirectX.

Nie ma i nie będzie bo grubas się wypowiedział stwierdzając, że takie jest założenie tej platformy i nie będa wydawać exów żeby gracze mieli możliwość grania na czym chcą.
    Nie będzie gier na wyłączność systemu SteamOS | PurePC.pl

Będą mieli gorzej, będa mieli gorzej nawet niż zwykli użytkownicy desktopów, bo ci to jeszcze mają szereg możliwości odwrotnie do tych z SM.

Chyba jesteś nienormalny mysląc że konsole kupuje się aby świadomie wybierać 720p i 30kl/s. Czytałes w ogóle wypowiedzi ludzi chociaż z tego forum, kazdy kto chciał kupił nawet po kosztach by pograc w cos na co miał ciśnienie. To mnie teraz rozbawileś. Konsole kupuje się przede wszystkim dla gier, również by grać w multiplatformy. Przyjmijmy na chwilę ze SM to konsola bez gier, a obok stoi konsola Sony i Microsoftu z pokaźną biblioteką gier. Mam rozumieć że wybierasz SM i grasz w multiplaty ze sklepiku normalnie dostępne na konsolach konkurencji ?

15. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Widzę że się dalej nie rozumiemy...
    Ja o "A" ty o "B" i tak dalej.
    Upierasz się bardzo że SM nie ma możliwości rozbudowy i bardzo ci to przeszkadza, może i mi także ale zrobili tą "maszynkę" (specjalnie piszę w cudzysłowie - bo ni to PC ni konsola) po to by także zarabiać kasę. Nikt przecież nie pracuje za DARMO. Zresztą konsole nie miały i nie mają także możliwości rozbudowy, a nie dość tego są przewidziane na min. 5 lat lub więcej i jakoś włosów z głowy nie widzę byś rwał :tongue: Nie dość tego są dość słabe jak na dzisiejsze standardy i przez 5 lat jesteśmy skazani by je kupować w tej samej konfiguracji która za 2-3lata będzie już niemal zabytkiem muzealnym, a SM mimo iż także poszli śladem konsol (brak możliwości rozbudowy, co mi się niestety także nie podoba) to przynajmniej co rok mają wypuszczać nowszą konfigurację co jest myślę pewnym PLUSEM przy takim nastawieniu.
    A co do gier to jak spojrzysz kilka postów wcześniej sam napisałem " A co do popularności i sukcesu STEEAM MACHINE to wszystko zależy od gier, ceny sprzętu itp. - także zobaczymy jak rozwinie się sytuacja wiec na razie nie ma co narzekać... " także nie wiem o co będziemy się spierać ?!? Czemu piszesz że wybrał bym pewnie SM skoro sam pisałem że trzeba poczekać na rozwój sytuacji.
    DLA UZASADNIENIA ja jestem graczem i wybieram co bardziej mi leży, a dzisiejsze nextgeny mnie zawiodły po całej linii z tą słabą architekturą (liczyłem na coś znacznie mocniejszego jeśli chodzi o sprzęt) więc przynajmniej JA daję szansę nowej platformie bo jeśli SM zaoferuje nam dobre gry i dużą wydajność jeśli chodzi o moc sprzętu to wtedy chętnie zakupię sprzęcik od Steeam Machine. A jeśli nie to problemu nie widzę bo mało kto wtedy zdecyduje się na zakup SM

16. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    To żadny plus, to bardzo zła wiadomość. Nie wiem czy wiesz ale poczatkowo miały byc dostępne 3 rodzaje Steam Boxów - od najsłabszego do najpotężniejszej maszyny w jednym czasie a nie że za rok wyjdzie nowy sprzęt, i to rodziło nadzieje na cząstkową optymalizacje pod bebechy sprzedawane w tych tylko 3 zestawach. Teraz wiadomo że tak nie będzie bo se wyjdzie za rok nowe pudełko więc po co się męczyć... Steam Machin miał byc czymś świezym i zrewolucjonizować granie, uprościć i wyprzeć monopol konsolowy dajac w zamian coś fajniejszego bez smyczy na szyi. Wyszło jak wyszło, zwykła pctowa prowizora i nic więcej.

17. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Jest takie przysłowie - LEPSZY RYDZ NIŻ NIC.... skoro nie ma możliwości rozbudowy to chociaż jest opcja wymiany maszynki po roku, dwóch czy trzech (zależy jak tam komu pasuje) ALE JEST....
    W przypadku konsol nie ma żadnej opcji także nie krytykuj aż tak bo nie masz o co.
    Skoro zresztą aż tak bardzo brakuje ci możliwości rozbudowy i aż tak ci to przeszkadza to najprostszym wyjściem jest kupić PC i tam możesz do woli zmieniać hardware nawet co tydzień lub częściej...
    Każdy z was umie tylko krytykować i nic poza, a to to nie pasuje, a to to nie dobre i tak dalej - a jak znam życie nawet nie masz w planach zakupu SM więc po co tak hejtować ?!?
    Tym bardziej SM na razie jeszcze nie wyszedł, nie wiadomo dokładnie jaką będzie miał specyfikację, cenę, a tym bardziej jakie będą gry - jak wyjdzie to się zobaczy czy w ogóle było warto czekać czy nie ale dajmy maszynce szansę a nie od razu skreślajmy ją przed startem !

Wczytywanie...

Poleć forum