1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Szokujace ceny gier

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez slim3000, Marzec 6, 2009.

1. slim3000

slim3000 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Witam, dzis postanowilem wybrac sie na male zakupy (gier na xboxa) . Najpierw bylem w kerfurze.. gdzie ceny powalily mnie na lopatki... przykladowo PGR4 - 270zl :eek:
    Potem poszedlem do media expert tam tez ceny z kosmosu.... nie schodzace ponizej 200zl... jednak mojego celu nie znalazlem (fifa 09 PL) ale zapytalem ile kosztuje.... szczenka mi opadla jak kolo powiedzial ze tez kolo 250zl :eek:
    Ktos mi wytlumaczy co jest grane... przeciez nowa fifa 09 po polsku na allegro ze sklepu kosztuje od 115zl do np 170 ;] Dlaczego w skklepach jest tak drogo? A na allegro jest tak tanio ?
    Wiem tyle ze z angli sa tansze... no ale w angli nie robia fify po polsku . :DD:DD

Ps. w koncu i tak nic nie kupilem . .

2. Lotnik421 Xbox One

3. 3rr0rx

3rr0rx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    bo sklep musi zarobic ;p

4. bloodlustattoo

bloodlustattoo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    a po za tym sporo gier jest po polski i w anglii.
    z tego co mam to:
    crackdown
    pgr 4
    forza2
    viva pinata
    dead space

i na bank cos jeszcze.

a po za tym to jezyka zlapiesz szybciej grajac w angielskie.
    ja kupuje gry po 30euro, czasami nowe czasami uzywki po 2-3 tyg po premierze.

5. neMeSIz

neMeSIz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ceny w marketach sa naliczane z marza :p nic z tym nie zrobisz, najlepiej kupowac przez allegro od sprzedawcow z duza iloscia pozytywow. Uzywki rowniez polecam, zaswze mozesz poprosic o fotke wygladu faktycznego plytki oraz zapytac sie o jej stan, zaoszczescisz wtedy sporo kasiorki polowe badz wiecej, a plyka bedize jak nowka. ;) pozdro

6. marwol

marwol Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    ja nigdy nie kupuje nowych gier. Wyszukuje używki na allegro i gra taka sama a jak mi przeszkadza porysowana płytka to daje do regeneracji za 10 zł. A oszczedzam na tym z 100 zł a nawet więcej. Wniosek: Jak chcerz to możesz mieć gierki po 100 zł (choc nie konecznie nowe), tylko musisz się troche wyslić

7. qba00

qba00 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Złotówka teraz bardzo staniała a Dolar poszedł w górę dlatego teraz są takie kosmiczne ceny , przykład Halo Wars 289zł.. O Ja Pier..

8. slim3000

slim3000 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
  9. DusiekPL

DusiekPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grójec
    Ja ci powiem dlaczego:
    1. Jest KRYZYS
    2. W sklepach typu kerfur tylko nie liczne gry są tanie, i są to przypadkowo jakieś stare hity itp.

10. Macior

Macior Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    Przede wszystkim markety muszą zarabiać na centrale, więc można powiedzieć że jest to przysłowiowa kula u nogi. Drugą sprawą jest to że sklepy internetowe jednak nie muszą opłacać tak dużych pieniędzy na utrzymanie lokalu bo właściwie to wystarczy jeden pokój do magazynowania. Poza tym większość cen hurtowych jest porównywalna z tymi na allegro i to nie tylko chodzi o gry. Duża część sprzętu jest po prostu sprzedawane na zerowej marży lub na minimalnej aby był tylko obrót gotówki. Możecie wierzyć na słowo ;)

11. bloodlustattoo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    kryzys to sciema...
    a po drugie to tez wina piratow.skoro sie nie sprzedaje to trzeba jakos nadrobic wiec nadrabiaja cena. im wyzsza cena tym wiecej piratow, i tak sie kolo zamyka....

12. Macior

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    tyle ze ja się pytam co mają sklepy do piratów, to już raczej kwestia wydawcy gry niż sklepu, ale jeżeli na allegro ceny nie są aż takie duże, a w sklepach tak to nie jest to wina piratów. Kryzys to tez nie do końca ściema bo raczej światowy jest uzależniony od pozycji dolara. Mój poprzedni post mniej więcej przybliżył jaka jest sytuacja w marketach.

13. bloodlustattoo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    tak, markety musza zarobic, a domowe magazyny nie oplacaja setek za.... magazyny
    a o kryzysie to moge powiedziec tyle, ze mam to gdzies i dla mnie to machina nakrecana przez media. jak caly swiat moze miec kryzys? co za malo kasy nadrukowali, moze wyprodukowano wszystkiego tak duzo ze wiecej nie trzeba nikomu? ja tam sie w polityke nie mieszam, bo sie dotknie gowno to smierdzi.

a piraci co ceny? developer chce kase, wydawca chce kase. obie strony wiedza ze koszta musza sie zwrocic, i oby jeszcze zarobic cos, wiec daja cene. wiecej piratow znaczy ze mniej sie sprzeda, wiec trzeba podniesc cene. sami sobie wyliczaja jakistam procent, ktory straca. M$ banuje konsole zeby jako tako ukrocic. dlaczego nie banuje sie PC? niewiem....

nie chce sie tu z nikim klucic czy cos..... ale tak mnie sie wydaje

14. Macior

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    wiesz ograniczyłeś się do gier, a ja napisałem że nie tylko mówię o grach. Poza tym nie powiesz mi że utrzymanie takiego sklepu internetowego jest porównywalne z utrzymaniem marketu. Co do kryzysu, coś w tym musi być jak wszystko idzie do góry, złotówka słabnie lub poprostu zastopowała na dość niskim poziomie, nie mówie że się znam czy nawet mnie to obchodzi bo mam stosunek taki sam jak do zeszlorocznego sniegu. A zreszta ja tu tylko sprzątam :)

15. Zlocisz1234

Zlocisz1234 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Sklep najpierw kupuje cos np gre za te 160 zł a potem sprzedaje za 260 i tak zarabia.
    Dlatego gry sa takie drogie.Ja jeszcze ani jednej gry nie kupilem w sklepie tylko wszyskie na allegro bo w sklepie mi sie nie oplaca za tyle co w sklepie to moge kupic sobie na allegro nawet 3 niezle gry tylko trzeba dobrze poszukac i tyle

16. Macior

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    ja cie rozumie i sie w 100% zgadzam, ale pomysl z czego te ceny wynikaja. Trzeba utrzymac darmozjadow z centrali, duzo wieksze koszty przetrzymania towaru niz male sklepy ew. sklepy internetowe, no i oczywiscie zarobek :)

17. bloodlustattoo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    nie no nie mowie maciorze ze taki domowy sklep ma koszta marketu. no az taki glupi to nie jestem... jeszcze.
    tak to jest ze ktos musi zarobic, i po 3 latach za granica, nadal sie dziwie ze ludzie moga sobie cos w polsce kupic.
    moge gdy euro wejdzie, ceny beda jak tu, 50 euro za nowke lub 30 za urzywke. przy takich dochodach ( teraz slabo- biznesmen jestem) moge sobie pozwolic na 2-3 gry w miesiacu, jak dobre promocje znajde.

gorzej bedzie jesli w polsce bedzie sie zarabialo 200-300 euro na miesiac, to juz wtedy roznicy nie bedzie

18. Macior

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    bloodlustattoo obysmy tylko nie stracili na zmianie waluty i juz bedzie dobrze :)

19. kepisty89

kepisty89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gdańsk
    We wszystkich marketach (prawie) są takie ceny z kosmosu, nie mowiac juz o Media Markcie :D gdzie dla przykładu:

• DanceDance Revolution + mata = 349zł ----> Allegro 149zł
    • Dragon Ball Burstlimit 219zł ----> Allegro ok. 119zł
    • Mirror's Edge 179zł ----> Allegro około 100zł
    • Pad biały 199zł ----> AWANS 129zł ----> Allegro podobnie
    • pad czarny 199zł ----> AWANS 159zł ----> Allegro podobnie

Marża z nieba :p

20. CwK Bialy

CwK Bialy Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Proszę Cię, nie rób z siebie kretyna...

Odnosząc się do cen w sklepach, to wiadomo... narzucają one swoją marże i w zależności od tego jak są pazerni, taką ustanawiają. Niestety trzeba się z tym liczyć.
    Sklepy internetowe tak dużej marży nie ustalają, a to dlatego, że muszą konkurować ze sklepami stacjonarnymi, a kupujący musi doliczyć jeszcze koszt przesyłki.
    Co jest śmieszne, to to, że czasami sklepy sprzedają ten sam produkt poprzez stronę internetową w niższej cenie niż można dostać u nich w sklepie.

Poza tym, jak napisał "Bloodlustattoo" (hehehehhehe) kryzysu nie ma... - pozostawię go bez komentarza, a każdy inteligentny resztę dopowie ;)

21. Tomaszek88

Tomaszek88 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Kryzys to jedno ale duże markety i sklepy mają problem. Widziałem ostatnio Forze 2 za 249zl ;) problem polega na tym że dużo sklepów w chwili premiery zakupuje sporo gier za powiedzmy 200zł. żeby mieć zysk sprzedają po 249zł. Wiadomo gry jak to gry szybko tanieją. Po 3 miesiącach cena gry spada do 149zł i co teraz? Sklepy nie mogą sprzedać gry za mniej niż 200zł i stąd czasami takie ceny. Rynek jest po prostu ryzykowny i czasem można dużo stracić.

Wczytywanie...

Poleć forum