szum w konsoli po wyłączeniu

Domanos

Użytkownik
Użytkownik
Czasem gdy wyłączam konsole gasną wszystkie diody ale wewnatrz konsoli wciaz słychać szum pewnie ciagle dziala chlodzenie. Wyłączyć się to da tylko poprzez włączenie konsoli i wyłączenie jeszcze raz, raz zostawiłem zeby zobaczyć czy samo przestanie pracować ale po kilku godzinach dalej działało.
wiecie co to jest i czym moze grozić:) Konsolka arcade.
 

obcy33

Użytkownik
Użytkownik
mówisz szumi...? a po wyłączeniu jak odłączysz kabel sieciowy to przestaje?
 

smrodorodek

Użytkownik
Użytkownik
Mi też to się czsami zdarza - robie dokładnie to samo co Ty on i off jeszcze raz i po problemie.
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Wasze konsole za mocno się nagrzewają lub wyłączacie je w czasie gry nie wchodząc uprzednio do dasha i odczekując z minute aż wentyle się unormują.
 

Domanos

Użytkownik
Użytkownik
Wasze konsole za mocno się nagrzewają lub wyłączacie je w czasie gry nie wchodząc uprzednio do dasha i odczekując z minute aż wentyle się unormują.
to fakt u mnie dosc częstym zjawiskiem jest wyłączanie konsoli w trakcie grania.
 

obcy33

Użytkownik
Użytkownik
to fakt u mnie dosc częstym zjawiskiem jest wyłączanie konsoli w trakcie grania.
w takim przypadku ja bym się nie zastanawiał tylko dzwonieł do m$
 

Domanos

Użytkownik
Użytkownik
w takim przypadku ja bym się nie zastanawiał tylko dzwonieł do m$
może niezbyt jasno sie wyraziłem ale chodziło mi oto że ja często wyłączam konsole w trakcie grania bez wychodzenia do dasha. Sama z siebie jeszcze mi sie nigdy nie wyłączyła:)
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Spróbuj wyłączać ją z dasha odczekując na nim ok 10s.
Wydaje mi się z doświadczenia że niektóre konsole nie chciały przechodzić w stend-bay kiedy wyło im ciepło. MS użył troszkę za czułych tranzystorów które miały zbyt duże opóźnienia przez co nie zdążały przełączyć chłodzenia.

Możliwe że to jest powodem lecz nie wykluczam uszkodzenia podzespołów tranzystorowych po stronie kotroli napięcia lini 5V.
 

wojtekr

Użytkownik
Użytkownik
moze konsola musi sie ochlodzic przed wyłączeniem, aby się nie spaliła. Chodzi mi o to, że po wył. ona nadal jest gorąca
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Tak jest gorąca, ale temperatura nie wzrośnie bardziej gdyż GPU jest już wyłączony.
Ciepło będzie oddawane jeszcze przez jakiś czas do wnętrza konsoli dlatego że gwałtowne schłodzenie jej mogło by przynieść nieodwracalne skutki odgięcia laminatu i popękania stopek pod podzespołami, a to już o krok od Dooda.

XBOX powinien stygnąć powoli bez schładzania go wentylatorami już po wyłączeniu konsoli.
 

Do góry Bottom