1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Szybkość odczytu płyty przez napęd, a płynność rozgrywki

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez Ciesiel91, Czerwiec 10, 2011.

1. Ciesiel91

Ciesiel91 V.I.P V.I.P

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Witam

Dnia dzisiejszego mimo wielu negatywnych komentarzy postanowiłem zagrać w Duke Nukem Forever. W sklepie nie było verbatimów więc zostałem zmuszony do zakupu płyt TDK. Gra działa u mnie bardzo dobrze. Z racji tego, że wielu graczy zarzuca wyżej wymienionej grze długie loadingi, brak płynności i słabą optymalizację postanowiłem przetestować nagraną płytę poprzez "verify disc" w imgburn. Prędkość odczytu płyty była dla mnie zaskakująca. Niżej zamieszczam link do screena:

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Brnąc dalej postanowiłem sprawdzić jak odczyt wygląda z płyt verbatima, (a w porównianiu z tdk wygląda słabo). Link poniżej:

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Użyłem do tego ostatnio wypalonego dragon age 2 i różnica jak widać jest duża. Nie wiem jaka jest maksymalna prędkość odczytu napędu xboxa, ale wydaje mi się, że 12x (o ile dobrze pamiętam taką prędkość można było sobie wybrać przerabiając konsolę ixtreme 1.41). Ameryki zapewne nie odkryłem, jeśli temat już był, to przepraszam - nie znalazłem. Interesuje mnie natomiast, czy parametr jakim jest szybkość odczytu płyty ma faktycznie jakieś znaczenie w kwestii rozgrywki, np. niedoczytywanie tekstur albo mniej widoczne spadki fps. Dodam, że prędkości maksymalne są podobne, ale na verbatimie utrzymywała się ona tylko przez chwilę, a na tdk przez długi czas.

Zapraszam do komentowania.

Wczytywanie...

Poleć forum