Tablet lub laptop do 1500.

razor7

Użytkownik
Użytkownik
Potrzebuję jakiegoś urządzenia multimedialnego, jednak nie za bardzo wiem co lepiej wybrać. Potrzebny byłby mi do przeglądania internetu, oglądania filmów (w formacie mp4 i mkv) z napisami, edycji tekstu (zwykłego .txt, ale mile widziany byłby edytor plików z pakietu Office, czy choćby samego Worda), odtwarzania muzyki, sprawdzania poczty, okazjonalnego grania oraz wielu innych rzeczy, które robi się przy PC'cie. Za tą kwotę można dostać dobrego tableta (Galaxy Tab 2 10.1) jednak nie jestem pewien czy będzie obsługiwał wszystkie funkcje, których wymagam. A laptopa za tę kwotę chyba ciężko znaleźć dobrego, no chyba, że używany.
 

ojciecmoderator

Użytkownik
Użytkownik
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co będzie Ci bardziej potrzebne. Jak zależy ci na mobilności to jak najbardziej polecam tablet. Obecnie z tabletów to jak dla mnie to tylko od Google czyli rodzina Nexus. Masz do wyboru 7 i 10 cali cena zaczyna sie od 899 zł. Ten większy 10 jak na razie niedostępny ale warto poczekać. Stosunek jakości do ceny to najlepszy wybór.


Wysłane z New iPad za pomocą Tapatalk HD

To powiedz, że to Twoja sprawa kiedy i po co chodzisz do piwnicy! Masz już przecież 14 lat! I pełne prawo chodzenia do piwnicy kiedy Ci się to podoba! Bądź mężczyzną!
 

razor7

Użytkownik
Użytkownik
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co będzie Ci bardziej potrzebne. Jak zależy ci na mobilności to jak najbardziej polecam tablet. Obecnie z tabletów to jak dla mnie to tylko od Google czyli rodzina Nexus. Masz do wyboru 7 i 10 cali cena zaczyna sie od 899 zł. Ten większy 10 jak na razie niedostępny ale warto poczekać. Stosunek jakości do ceny to najlepszy wybór.
Mobilność jest mi obojętna. Ważne jest to co wymieniłem, oraz to bym nie doznał zbyt wielu (a najlepiej wcale) znaczących zacinek.
/Edit: Trochę poczytałem i skłaniam się raczej ku laptopom.
 

ojciecmoderator

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Tablet lub laptop do 1500.

Jak dla mnie mieć sam tablet bez laptopa czy pc nie wchodzi w grę.

Wysłane z Galaxy SIII za pomocą Tapatalk 2

Twoja sprawa kiedy i po co chodzisz do piwnicy! Masz już przecież 14 lat! I pełne prawo chodzenia do piwnicy kiedy Ci się to podoba! Bądź mężczyzną!
 

4Fun

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Tablet lub laptop do 1500.

jeżeli chodzi o gry tablet wygra, na takiego netbooka ew. starości

ZaTapatalkOwane z Samsung Galaxy Y
 

ziutas

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Tablet lub laptop do 1500.

Dokładnie tak jak wyżej. Laptop natomiast wygrywa w reszcie zastosowań. Przede wszystkim w edycji tekstu i w mojej opinii w przeglądaniu internetu. Tablet będzie bardziej gadżetem, niż narzędziem pracy.

OBEY ZIUTAS !! <=> tapatalk...
 

warone

Banned
Użytkownik
Lepiej laptop , sam kupiłem nie tak dawno tableta i teraz trochę żałuje .Przycinanie , problemy z odtwarzaniem niektórych filmów video jak i stron z takowa możliwością ,samoistne zamykanie przeglądarki podczas szperania w necie .Fakt ze po aktualizacji stało się to rzadsze ale nadal występują tego typu anomalie :/
 

strashak

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Tablet lub laptop do 1500.

@up to się pochwal co kupiles bo podejrzewam, ze sie mocno nie wykosztowales:) niepotrzebnie wprowadzasz autora w blad, ze kazdy tablet to zlo. Maluch i Mercedes to są samochody, ale podejrzewam, ze wiem co byś wybral do jazdy. Na moim nexusie filmy bluray ogladam bez najmniejszej przycinki. Żadnych zwiechow, żadnych problemów. Odkąd mam tablet, laptop sluzy tylko i wylacznie sporadycznie żonie do napisania jakiejś pracy.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
 

uszyneq

Użytkownik
Użytkownik
jak nie masz zadnego kompa to bierz LAPTOPA, a jesli masz to wtedy mozesz wybrc TABLETA
 

ojciecmoderator

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Tablet lub laptop do 1500.

@up to się pochwal co kupiles bo podejrzewam, ze sie mocno nie wykosztowales:) niepotrzebnie wprowadzasz autora w blad, ze kazdy tablet to zlo. Maluch i Mercedes to są samochody, ale podejrzewam, ze wiem co byś wybral do jazdy. Na moim nexusie filmy bluray ogladam bez najmniejszej przycinki. Żadnych zwiechow, żadnych problemów. Odkąd mam tablet, laptop sluzy tylko i wylacznie sporadycznie żonie do napisania jakiejś pracy.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
Kolega bardzo dobrze piszę. Również mam nexusa za tą kasę to najlepszy wybór.

Wysłane z Galaxy SIII za pomocą Tapatalk 2

Twoja sprawa kiedy i po co chodzisz do piwnicy! Masz już przecież 14 lat! I pełne prawo chodzenia do piwnicy kiedy Ci się to podoba! Bądź mężczyzną!
 

Emcio

Użytkownik
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Sam używam Samsunga Galaxy Tab 2 10.1
Tablet jest dla mnie wystarczający...
Słucham z niego muzyki, oglądam filmy, przeglądam neta i gram w gry z Androida.
Robię dokładnie to samo co na laptopie poza jednym (jak narazie).
Laptopa włączam jedynie gdy muszę coś napisać do szkoły itp.
W ofercie Samsunga widnieje stacja dokująca w postaci klawiatury.
Bardzo przydatna rzecz dla osób, które mają w 100% odejść od komputerów

Bardzo polecam ten tablet.
Nie ma może Tegra3 na pokładzie ale i tak w zupełnośći wystarcza :)
 

warone

Banned
Użytkownik
@up to się pochwal co kupiles bo podejrzewam, ze sie mocno nie wykosztowales:) niepotrzebnie wprowadzasz autora w blad, ze kazdy tablet to zlo. Maluch i Mercedes to są samochody, ale podejrzewam, ze wiem co byś wybral do jazdy. Na moim nexusie filmy bluray ogladam bez najmniejszej przycinki. Żadnych zwiechow, żadnych problemów. Odkąd mam tablet, laptop sluzy tylko i wylacznie sporadycznie żonie do napisania jakiejś pracy.
Samsung Galaxy TAB 10.1 obecnie w wersji ANDROID 4.0.4

Po aktualizacji dziala lepiej niz na starym ANDROIDZIE ale nadal są błędy które wcześniej wymieniłem .

up to się pochwal co kupiles bo podejrzewam, ze sie mocno nie wykosztowales:)
Co do twoich podejrzeń nie wiem po czym oceniasz co ktoś kupuje ? Masz manie wyższości ze ty kupujesz coś dobrego reszta coś fee czy jak to u ciebie jest ?
 

wochu24

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Tablet lub laptop do 1500.

Ja osobiście kupił bym laptop a tablet jako dodatek. Nigdy nie zrobisz tyle co na laptopie jeśli chodzi o sprawy czysto techniczno- informatyczne....
 

Emcio

Użytkownik
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
@up
Zgadza się :D
 

razor7

Użytkownik
Użytkownik
Wybrałem laptopa (nie netbooka jak ktoś pisał). Prawdopodobnie Lenovo G580.
 

razor7

Użytkownik
Użytkownik
Mała aktualizacja. Budżet zwiększa się do 5000zł, gdyż prawdopodobnie będę mógł kupić laptopa za połowę ceny. Gdybyście mogli wypisać wszystkie możliwości dobrych laptopów do grania w cenach 2k, 3k, 4k, 5k.

Jak na razie upatrzyłem sobie Asusa K55 z i5 3210M, GF GT635 2GB i 8GB RAM lub ASUS K75 z i5 3210M/i7 3610QM, GT 635 2GB i 8GB RAM.

Nie orientuję się jakie inne modele są warte uwagi. Oraz mam pytanie czy te 16GB RAMu w laptopie to zwykły chwyt marketingowy?
 

kuboszkozi

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Tablet lub laptop do 1500.

Za 3100 pln ostatnio kupiłem Asusa kx 67 z i5, 6 giga ram, 1 tera dysk, 2 giga grafika geforce Gtx 550x. Polecam

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

wujot90

Użytkownik
Użytkownik
Jako właściciel Galaxy Tab 10.1 tak jak kolega wyżej, oraz posiadacz przez krótki czas kilku innych tabletów, nie polecam Ci tableta jako główne narzędzie do pracy i nawet jako główne narzędzie do internetu, jedynie jako dodatek.
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Jeśli sprzęt do gier to w okolicy 3k kup sobie Lenovo Y580 59-349192 i5/4/1000/GTX 660M - najwydajniejsza karta graficzna w tej cenie i nic go nie przebije.
 

Mati_Nowakowski

Użytkownik
Użytkownik
Ludzie... Napisał przecież do 1500 zł ;) To nie polecajcie mu sprzętów po 3k :)
Ups.. Sorki :D Nie zauważyłem że zwiększył się jego budżet :p
 

Do góry Bottom