Telefon na Allegro z Polski czy z zagranicy?

Dixx

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam.
Na wstępie chcę zaznaczyć, że nie wiedziałem w jakim dziale to napisać (nie mogę pisać w Off-topie).

Przejdźmy do rzeczy. Mam możliwość kupna Sony Xperii SP na Allegro. Oferty z zagranicy to cena w okolicach 400zł, natomiast aukcje z Polski to granice 560-600zł. Dlatego mam pytanie.

1. Jaką kwotę trzeba jeszcze doliczyć do przesyłki telefonu przykładowo z tej aukcji? - http://allegro.pl/nowy-sony-xperia-sp-8mp-ram-1gb-gwarancja-24m-pl-i5147805989.html

Kolejne pytanie jest takie.
2. Komu, kiedy i gdzie musiałbym dopłacić za cło, podatek itp?


W tym temacie jestem kompletnie zielony, dlatego proszę Was o pomoc. Pozdrawiam.
 

vtec fan

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Na wstępie chcę zaznaczyć, że nie wiedziałem w jakim dziale to napisać (nie mogę pisać w Off-topie).

Przejdźmy do rzeczy. Mam możliwość kupna Sony Xperii SP na Allegro. Oferty z zagranicy to cena w okolicach 400zł, natomiast aukcje z Polski to granice 560-600zł. Dlatego mam pytanie.

1. Jaką kwotę trzeba jeszcze doliczyć do przesyłki telefonu przykładowo z tej aukcji? - http://allegro.pl/nowy-sony-xperia-sp-8mp-ram-1gb-gwarancja-24m-pl-i5147805989.html

Kolejne pytanie jest takie.
2. Komu, kiedy i gdzie musiałbym dopłacić za cło, podatek itp?


W tym temacie jestem kompletnie zielony, dlatego proszę Was o pomoc. Pozdrawiam.
Przy kupnie z zagranicy jest ryzyko podróby
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Telefony z Chin wiec sam sobie odpowiedz
 

ZiK

Użytkownik
Użytkownik
zakup z zagranicy (chiny) to napewno podrobka. jesli chodzi o dodatkowe oplaty to wszystko do urzedu celnego. jesli bedzie taka potrzeba odezwa sie do ciebie
 

Dixx

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Telefony z Chin wiec sam sobie odpowiedz
Dziwi mnie trochę, by był z Chin. Sprzedawca ma całkiem dobre komentarze, poza tym w aukcji wyraźnie napisany jest model telefonu, więc mógłbym przecież zgłosić reklamację. No, ale ok. Pewnie macie racje, odpuszczę sobie takie aukcje.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Zobacz ile na Allegro oryginalnych padów do PS3 za 60zl. Albo ile podróbek telefonów samsunga.
 

vtec fan

Użytkownik
Użytkownik
Dziwi mnie trochę, by był z Chin. Sprzedawca ma całkiem dobre komentarze, poza tym w aukcji wyraźnie napisany jest model telefonu, więc mógłbym przecież zgłosić reklamację. No, ale ok. Pewnie macie racje, odpuszczę sobie takie aukcje.
Mój kolega kupił pada z chin do ps3 niby jako oryginała ale był świadomy że to podróba i był to świadomy zakup, nie wszystkie podróby się rozsypują w rękach
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Mój kolega kupił pada z chin do ps3 niby jako oryginała ale był świadomy że to podróba i był to świadomy zakup, nie wszystkie podróby się rozsypują w rękach
Te pady nie sa precyzyjne bateria to dno. Jego świadomy wybór
 

vtec fan

Użytkownik
Użytkownik
Te pady nie sa precyzyjne bateria to dno. Jego świadomy wybór
Uwierz mi że nie wszystkie, ciekawe jakim cudem większość komów dostaje pozytywnych i ludzie nie potrafią się jąrnąć że podróba, jak by te podróby były takie jak mówisz to nie opłacało by się tym handlować.

Edit:
Sam na nim grałem i jak jest jakaś różnica to ja jej nie odczułem a młuciliśmy w fife 5 godzin i nic się nie rozładowało
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Uwierz mi że nie wszystkie, ciekawe jakim cudem większość komów dostaje pozytywnych i ludzie nie potrafią się jąrnąć że podróba, jak by te podróby były takie jak mówisz to nie opłacało by się tym handlować.

Edit:
Sam na nim grałem i jak jest jakaś różnica to ja jej nie odczułem a młuciliśmy w fife 5 godzin i nic się nie rozładowało
Jak było ok to... To ok. Telefony z Chin nie są ok, zakończmy temat bo podroba to podroba i nie jwat oryginałem. Dla ciebie moze byc ok dla mnie zwykłym ...
 

vtec fan

Użytkownik
Użytkownik
Jak było ok to... To ok. Telefony z Chin nie są ok, zakończmy temat bo podroba to podroba i nie jwat oryginałem. Dla ciebie moze byc ok dla mnie zwykłym ...
Zgadzam się w 100% i z telefonami jest wiele gorzej niż padami
 

xboxf360dodos

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Co sie czepiacie jak koles ma tyle kasy na podrobka a potem i tak kupui oryginał
 

gromll

Świeżak
Świeżak
Chcę sobie kupić klasyczny telefon taki z klapką dokładnie mi chodzi Motorola V3. Znalazłem ofertę na allegro takiego modelu ale niestety wysyłka nie jest z Polski tylko zza granicy. przesyłka tego pisało w aukcji może wynieść nawet do 60 dni..Nie uśmiecha mi się to nawet i nie chciałbym tyle czekać, coś jeszcze pisało w ogłoszeniu o tym, że urząd celny czy jakiś tam urząd może robić problemy. Ktoś zamawiał już z Chin czy Azji jakieś telefony ? Ile czekaliście?


Zmień plany razem z nami! Ożyw swoje wnętrze wyrazistymi kolorami, kup fajne gadżety i korzystaj z życia. Wejdź na http://juliadobrowolska.soup.io/post/539514845/Plany-plany-plany#nojs i ciesz się tym, co masz.
 
Ostatnia edycja:

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Wiesz, optymistyczny scenariusz to taki, iż nie dostaniesz cła, a telefon będzie używany w nowej chińskiej obudowie. Wersja pesymistyczna to taka, że telefon będzie totalną podrobka, urząd celny dołoży clo i VAT oraz będzie kazał przedstawić certyfikat CE oraz homologację do użytku w Unii Europejskiej, a bez tego zawraca telefon do Chin. Jak widzisz jest to loteria. Jak dla mnie nie warto.
 

gromll

Świeżak
Świeżak
Dziękuję za informacje..Też tak myślałem, że to może być ściema :( bo normalnie tutaj w Polsce Motorola V3 jest granicach od 150 zł wzwyż. Ta, która mnie interesowała sprowadzana z Chin była w śmiesznie niskiej cenie 90zł. Też tak czułem, że to jest loteria i to bardziej polega na tym jak to się trafi. Suma summarum nie warto tego robić ale powiem Ci, że mój kolega zamawiał latarkę z Chin czekał dokładnie na przesyłkę 35 dni roboczych i o dziwo dostał ją w dobrym stanie :)
 

vtec fan

Użytkownik
Użytkownik
Dziękuję za informacje..Też tak myślałem, że to może być ściema :( bo normalnie tutaj w Polsce Motorola V3 jest granicach od 150 zł wzwyż. Ta, która mnie interesowała sprowadzana z Chin była w śmiesznie niskiej cenie 90zł. Też tak czułem, że to jest loteria i to bardziej polega na tym jak to się trafi. Suma summarum nie warto tego robić ale powiem Ci, że mój kolega zamawiał latarkę z Chin czekał dokładnie na przesyłkę 35 dni roboczych i o dziwo dostał ją w dobrym stanie :)
Mój kolega czekał na podróbe pada 19 dni
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Ja za przesylka z Chin czekam 48h (DHL). Ale trzeba wiedzieć co się zamawia.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja na przesyłkę z Chin czekałam średnio 2 tygodnie. Ogólnie bym się nigdy nie zdecydowała na kupno telefonu z Chin jaki by to nie był. A jeszcze jakby Ci tą paczkę UC złapał to wydasz więcej niż rzekome 150zł (Na allegro). Mi się wydaje, że oni się przyczepiają do prostokątnych pudełek, bo mi złapali tak 2x długopis w takim pudełku, a resztę paczek o różnych kształtach normalnie przepuścili. Oczywiście trzeba było podać co jest w środku, dowód zakupu i sprawdzali czy się zgadza. Na szczęście na to nie mogli nałożyć cła i paczkę puścili ;)
 

emerald

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To lepiej nie zamawiać jest z Chin bo są przykre doświadczenia i najgorsze według mnie jest to, że urząd celny może się przyczepić do byle jakiej drobnostki tak mi się zdaję i może to nie przejść. W tych telefonach piszę nawet, że wersja menu jest po polsku haha dobre sobie :D przecież chyba tak w Azji nie znają naszego języka i tutaj coś Polacy muszą kombinować...
 

Do góry Bottom