1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Telefon na Allegro z Polski czy z zagranicy?

Temat na forum 'Co kupić?' rozpoczęty przez Dixx, Marzec 31, 2015.

1. Dixx

Dixx Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.
    Na wstępie chcę zaznaczyć, że nie wiedziałem w jakim dziale to napisać (nie mogę pisać w Off-topie).

Przejdźmy do rzeczy. Mam możliwość kupna Sony Xperii SP na Allegro. Oferty z zagranicy to cena w okolicach 400zł, natomiast aukcje z Polski to granice 560-600zł. Dlatego mam pytanie.

1. Jaką kwotę trzeba jeszcze doliczyć do przesyłki telefonu przykładowo z tej aukcji? - http://allegro.pl/nowy-sony-xperia-sp-8mp-ram-1gb-gwarancja-24m-pl-i5147805989.html

Kolejne pytanie jest takie.
    2. Komu, kiedy i gdzie musiałbym dopłacić za cło, podatek itp?

W tym temacie jestem kompletnie zielony, dlatego proszę Was o pomoc. Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. vtec fan

vtec fan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Przy kupnie z zagranicy jest ryzyko podróby

Dixx lubi to.
  4. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Telefony z Chin wiec sam sobie odpowiedz

Dixx lubi to.
  5. ZiK

ZiK Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    46
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    0-34
    zakup z zagranicy (chiny) to napewno podrobka. jesli chodzi o dodatkowe oplaty to wszystko do urzedu celnego. jesli bedzie taka potrzeba odezwa sie do ciebie

Dixx lubi to.
  6. Dixx

Dixx Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dziwi mnie trochę, by był z Chin. Sprzedawca ma całkiem dobre komentarze, poza tym w aukcji wyraźnie napisany jest model telefonu, więc mógłbym przecież zgłosić reklamację. No, ale ok. Pewnie macie racje, odpuszczę sobie takie aukcje.

7. -=DEXTER=-

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Zobacz ile na Allegro oryginalnych padów do PS3 za 60zl. Albo ile podróbek telefonów samsunga.

8. vtec fan

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mój kolega kupił pada z chin do ps3 niby jako oryginała ale był świadomy że to podróba i był to świadomy zakup, nie wszystkie podróby się rozsypują w rękach

9. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Te pady nie sa precyzyjne bateria to dno. Jego świadomy wybór

10. vtec fan

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Uwierz mi że nie wszystkie, ciekawe jakim cudem większość komów dostaje pozytywnych i ludzie nie potrafią się jąrnąć że podróba, jak by te podróby były takie jak mówisz to nie opłacało by się tym handlować.

Edit:
    Sam na nim grałem i jak jest jakaś różnica to ja jej nie odczułem a młuciliśmy w fife 5 godzin i nic się nie rozładowało

11. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Jak było ok to... To ok. Telefony z Chin nie są ok, zakończmy temat bo podroba to podroba i nie jwat oryginałem. Dla ciebie moze byc ok dla mnie zwykłym ...

vtec fan lubi to.
  12. vtec fan

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Zgadzam się w 100% i z telefonami jest wiele gorzej niż padami

akir lubi to.
  13. xboxf360dodos

xboxf360dodos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Co sie czepiacie jak koles ma tyle kasy na podrobka a potem i tak kupui oryginał

14. gromll

gromll Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Chcę sobie kupić klasyczny telefon taki z klapką dokładnie mi chodzi Motorola V3. Znalazłem ofertę na allegro takiego modelu ale niestety wysyłka nie jest z Polski tylko zza granicy. przesyłka tego pisało w aukcji może wynieść nawet do 60 dni..Nie uśmiecha mi się to nawet i nie chciałbym tyle czekać, coś jeszcze pisało w ogłoszeniu o tym, że urząd celny czy jakiś tam urząd może robić problemy. Ktoś zamawiał już z Chin czy Azji jakieś telefony ? Ile czekaliście?

Zmień plany razem z nami! Ożyw swoje wnętrze wyrazistymi kolorami, kup fajne gadżety i korzystaj z życia. Wejdź na http://juliadobrowolska.soup.io/post/539514845/Plany-plany-plany#nojs i ciesz się tym, co masz.

Ostatnia edycja: Lipiec 1, 2015
  15. -=DEXTER=-

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Wiesz, optymistyczny scenariusz to taki, iż nie dostaniesz cła, a telefon będzie używany w nowej chińskiej obudowie. Wersja pesymistyczna to taka, że telefon będzie totalną podrobka, urząd celny dołoży clo i VAT oraz będzie kazał przedstawić certyfikat CE oraz homologację do użytku w Unii Europejskiej, a bez tego zawraca telefon do Chin. Jak widzisz jest to loteria. Jak dla mnie nie warto.

16. gromll

gromll Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dziękuję za informacje..Też tak myślałem, że to może być ściema :( bo normalnie tutaj w Polsce Motorola V3 jest granicach od 150 zł wzwyż. Ta, która mnie interesowała sprowadzana z Chin była w śmiesznie niskiej cenie 90zł. Też tak czułem, że to jest loteria i to bardziej polega na tym jak to się trafi. Suma summarum nie warto tego robić ale powiem Ci, że mój kolega zamawiał latarkę z Chin czekał dokładnie na przesyłkę 35 dni roboczych i o dziwo dostał ją w dobrym stanie :)

17. vtec fan

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mój kolega czekał na podróbe pada 19 dni

18. -=DEXTER=-

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Ja za przesylka z Chin czekam 48h (DHL). Ale trzeba wiedzieć co się zamawia.

19. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1872
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja na przesyłkę z Chin czekałam średnio 2 tygodnie. Ogólnie bym się nigdy nie zdecydowała na kupno telefonu z Chin jaki by to nie był. A jeszcze jakby Ci tą paczkę UC złapał to wydasz więcej niż rzekome 150zł (Na allegro). Mi się wydaje, że oni się przyczepiają do prostokątnych pudełek, bo mi złapali tak 2x długopis w takim pudełku, a resztę paczek o różnych kształtach normalnie przepuścili. Oczywiście trzeba było podać co jest w środku, dowód zakupu i sprawdzali czy się zgadza. Na szczęście na to nie mogli nałożyć cła i paczkę puścili ;)

20. emerald

emerald Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To lepiej nie zamawiać jest z Chin bo są przykre doświadczenia i najgorsze według mnie jest to, że urząd celny może się przyczepić do byle jakiej drobnostki tak mi się zdaję i może to nie przejść. W tych telefonach piszę nawet, że wersja menu jest po polsku haha dobre sobie :D przecież chyba tak w Azji nie znają naszego języka i tutaj coś Polacy muszą kombinować...

Wczytywanie...

Poleć forum