Telewizor 32" 50Hz czy 100Hz ?

emil19910

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam pytanie czy na 32" telewizorze będzie widać różnice pomiędzy 50 Hz a 100 Hz bo nie wiem czy jest sens wydawać kasę na 100 Hz przy telewizorze 32".Chodzi mi tylko o telewizory 32".
 

xAmpeGx

Banned
jasne że widać mam samsunga le32c650 z 100Hz i full HD i wszystko jest wyraźnie i w ogóle a jak kupiłem na początku sony bravia full hd ale 50hz to napisy były niewyraźne i w ogóle do dup. :) ale oczywiście bravia oddana do sklepu :)
 

Ciesiel91

V.I.P
V.I.P
W grach nie ma różnicy. W filmach może powstawać efekt teatru, co potrafi tylko pogorszyć obraz. Poza tym to jest tylko technologia, a nie faktyczne 100Hz.
 

ratajek

Użytkownik
Użytkownik
Zwróćcie uwage, że nie wszystkie gry działają pod 50 Hz samochodówki przeważnie na 60 Hz
 

Ciesiel91

V.I.P
V.I.P
Zwróćcie uwage, że nie wszystkie gry działają pod 50 Hz samochodówki przeważnie na 60 Hz
Spotkałeś się z czymś takim, jaka gra nie działała? Ja mam standardowe 50Hz i nigdy nie było problemu z żadną grą, więc myślę, że nie masz racji. Takie coś ma znaczenie, ale w telewizorach kineskopowych.
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Telewizor zawsze się dostosuje.
Co do 100Hz to kolega wyżej dobrze napisał.
Nie ma czegoś takiego. Jest to tak jakby ponowne skalowanie obrazu żeby uzyskać efekt szybszej płynności obrazu. Fizycznie nie ma możliwości osiągnięcia takich parametrów na kablówce czy satelicie
 

rubensk

Banned
ja mam plazme 600 hz i wszystko smiga jak najlepiej dla mnie plazmy sa lepsze jakosciowo od lcd moje zdanie no a ledy to juz wogole wymiataja ja mowie tutaj o 50 calowy tv bo taki mam i widze niekiedy szcegoly i niedorobki ktorych na 32 nie zauwazysz ale gra sie super na full hd 50 hz to raczej do ps2
 

Wujek WilQ

Użytkownik
Użytkownik
ja mam plazme 600 hz i wszystko smiga jak najlepiej dla mnie plazmy sa lepsze jakosciowo od lcd moje zdanie no a ledy to juz wogole wymiataja ja mowie tutaj o 50 calowy tv bo taki mam i widze niekiedy szcegoly i niedorobki ktorych na 32 nie zauwazysz ale gra sie super na full hd 50 hz to raczej do ps2
Powiedział co wiedział....
 

koxy

Użytkownik
Użytkownik
Bierz 100hz i obraz bedzie żyleta do grania na xie w sam raz, chociaż ja preferowałbym znacznie więcej cali, no ale to juz jak stoisz z kasą
 

rubensk

Banned
a ty graj dalej na mamusi tv...jak sie dorobisz to sie bedziesz mogl wypowiadac...napisalem moje zdanie wiec sie nie wymadrzaj małolacino

// Wchodzisz w temat poprzednim postem nic nie wnosząc i masz pretensje, że ktoś ci tak odpowiedział... Po czym obrażasz użytkownika, jeszcze jedna taka wypowiedz i będzie WARN!!

#jakubkameleon
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Niestety z twoich przechwalanek nic nie wynika, bo twój telewizor po 1 nie ma 600hz, a po drugie nawet jak by miał to konsola i tak działa w 60
Reklamy niestety nie zawsze mówią prawde
 

Wujek WilQ

Użytkownik
Użytkownik
a ty graj dalej na mamusi tv...jak sie dorobisz to sie bedziesz mogl wypowiadac...napisalem moje zdanie wiec sie nie wymadrzaj małolacino
Jak dożyjesz 30 to pogadamy :), kiedy ja grałem na moim Atari 2600 , ty jeszcze mleko z butli pociągałeś :)

@blazejjp

Są podobno i 800 Hz , ale co to daje jeżeli człowiek już i tak podobno powyżej 100 nie widzi różnicy? Szmery bajery i takie tam :)
Ale "bananowi" chłopcy i tak będą się podniecać czymś czego nie widzą i prawdopodobnie jest wymysłem producenta :D Ale im więcej tym lepiej ! Złota zasada Polaka ważne żeby było dużo cyferek !

@Rubensk
Pisz w języku Polskim, proszę.

@ Do tematu
Możesz się pokusić o zakup 100 Hz telewizora to zawsze coś nowszego ( może na dłużej ).
 

Abaddone`

Użytkownik
Użytkownik
lepiej 100 niz 50. bo jak nizej napisane, niektore gry chodza na 60:)
 

ratajek

Użytkownik
Użytkownik
Spotkałeś się z czymś takim, jaka gra nie działała? Ja mam standardowe 50Hz i nigdy nie było problemu z żadną grą, więc myślę, że nie masz racji. Takie coś ma znaczenie, ale w telewizorach kineskopowych.
Dzięki, że mnie sprostowałeś bo źle napisałem. Chodziło mi oto, że w niektórych grach jest gorsza (dużo) grafika jak nie ma TV 60 Hz. Przynajmniej ja tak mam.
 

bartez1994

Użytkownik
Użytkownik
Weź sobie od razu 100 hz nie ma sensu bawić się w 50 hz zresztą za jakieś 2 lata powinna być nowa generacja konsol i ona może już nie działać na 50 hz (takie moje podejrzenia ;d) Niby na 32" nie widać różnicy między HD Ready a Full HD, ale ja bym ci polecił 100 hz
 

kevez

Użytkownik
Użytkownik
ja mam plazme 600 hz i wszystko smiga jak najlepiej dla mnie plazmy sa lepsze jakosciowo od lcd moje zdanie no a ledy to juz wogole wymiataja ja mowie tutaj o 50 calowy tv bo taki mam i widze niekiedy szcegoly i niedorobki ktorych na 32 nie zauwazysz ale gra sie super na full hd 50 hz to raczej do ps2
Jam mam LCD 1700Hz tyle cali jak od domu do budy sasiada bo LCD 50hz to nic nie widac i sa do ps2 a ze to tylko chywyt marketingowy to co tam i wszystko śmiga jak najlepiej dla mnie LCD sa lepsze jakosciowo od plazmy bo tak no a ledy których mam 13 to juz wogole wymiataja przy plazmach ktorych mam 11 a tak wogole to nie stawiam znakow interpunkcyjnych i w tej bajce sa smoki.
 

Owen14

Użytkownik
Użytkownik
Ja gram na plaźmie Full HD i jest bosko :)
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Plazmy ogólnie są lepsze do grania bo po pierwsze nie występuje input lag, a po drugie czerń jaka jest w plazmach jest nieporównywalnie lepsza od tych w lcd
Jedynie trzeba uważać przy zakupie plazmy, żeby tv nie stał matrycą do okna
 

Frezer

Użytkownik
Użytkownik
w grach nie ma znaczenia czy 100 czy 50Hz najwazniejsze abyś nie kupował dużego tv najlepiej właśnie 32 cale x360/ps3 nie powinno sie podpinac pod wielkie tv bo gry mają słabą rozdziałke kiepskie wygładzanie i framerate przez co obraz wygląda jak łajno wiem bo sam mam 32'' i czasem sprawdzam u starego na Led 40'' tragedia takie rozmiary tylko do dobrego PC tedy obraz wymiata
 

zidabliuej

Świeżak
Świeżak
Tutaj się nie zgodzę, grałem wcześniej na LG 21" Full HD Monitor TV i przesiadłem się na LG 42" również Full HD 100 HZ. Na jakości wyświetlanej grafiki absolutnie się to nie odbija, a komfort gry zupełnie inny (lepszy)
A co do 50HZ/100HZ miałem wcześniej jeszcze LCD Philipsa 26" i np przy graniu w Dead or Alive 4 wyskakiwała informacja że gra potrzebuje 60HZ i niestety było widać znaczne pogorszenie jakości obrazu w porównaniu do innych gier. Grać szło, bo ktoś pisał że gra nie odpali, odpali ale z marną jakością obrazu.
Osobiście polecam 100HZ, po co później żałować. A czy LCD czy Plazma, to już wolę nie zagłębiać się w ten temat, bo to jedna z wojen typu PS-XB ,BMW-AUDI, Masło-Margaryna itp.
 

Do góry Bottom