Telewizor Led samsung 19 cal

Ptasznik

Świeżak
Świeżak
Witam czy będzie dobry ten telewizor żeby podłączyć do niego konsolę xbox one ?
Co myślicie o tym >?.
Samsung UE19H4000 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
wystarczy HDMI do podłączenia więc ten będzie odpowiedni ale ja bym radził Ci kupić coś większego.
 

Xban

Świeżak
Świeżak
domyślam się że ogranicza cię budżet ale lepiej tv full hd i 32 cale by mieć pełną radość z doznań graficznych ;)
 

Ptasznik

Świeżak
Świeżak
tzn.ile cali masz na myśli ?
 

Cebulasty

Xbox One
Xbox One
Świeżak
Teoretycznie polecam telewizory od 32 do 50 cali z funkcją Full HD.
Miałem możliwość testować pod X360 i XONE kilka modeli telewizorów w kilku rozmiarach.
Najmniejszy z nich miał przekątną 22 cali i Full HD- Samsung UE22H5600. Teoretycznie obraz był ok, ale trzeba było strasznie blisko siedzieć i wpatrywać się w małe punkty na tv. Po godz. grania, człowiek miał całkowicie padnięty wzrok i trzeba było robić długie przerwy w graniu.
Następny według rozmiaru był TV o przekątnej 24", też z full HD- Bush BMKDVD24CR. Tutaj pomimo "niskiej ceny" TV obraz był lepszy niż w Samsungu, ale również trzeba było siedzieć max 1m od tv. Nie polecam tego tv, płyta główna padła 2 miesiące po upływie gwarancji.
Później zdecydowałem się na telewizor z wyprzedaży, 32" Sony Bravia KDL32W705B. Ten telewizor jest bardziej dla osób lubiących masę nie do końca potrzebnych rzeczy. Bo jak wytłumaczyć: 4x HDMI, 2x USB, toslink, Smart TV, wejście cyfrowe i analogowe. Jedyne co bardzo się przydaje przy graniu na konsoli to opcja rozmycia obrazu podczas dynamicznych scen, Wi-Fi do odpalenia YT, lub innych aplikacji bez konieczności włączania: konsoli, kompa. Rozmiar 32 cale wystarcza do grania z zachowaniem odległości 2-3 metry od monitora i nawet korzystania z kinecta. Do tego dobre wykonanie i 2 lata gwarancji. Wadą jest cena i brak dostępności tego modelu w sklepach (Można kupić model W8, ale cena za 32" w UK to około 400-450 Funtów).
Na koniec zostawiam perełkę testowaną u kumpla. Telewizor Panasonic Viera TX-P50X50B. 50 calowa plazma, w która lata młodości ma już dawno za sobą. Typowe dla plazmy wypalanie obrazu i długi czas włączania TV. Obraz full HD, ale przez to, że telewizor ma 50 cali, z odległości 1.5m widać pixele. Z drugiej strony bardzo dobrze gra się nawet z odległości 4-5m dzięki czemu tv mógł być podwieszony na ścianie, a siedzieliśmy na kanapie w drugim końcu salonu bez zbytniego wpatrywania się.

Wszystko zależy od rozmiaru pomieszczenia i odległości od tv osoby siedzącej. Jednak nie polecam tv o przekątnej mniejszej niż 30 cali, gdyż według mnie zbyt mocno męczy oczy i wymusza siedzenie bardzo blisko monitora. Z drugiej strony telewizory o przekątnej powyżej 40 cali nie za dobrze sprawdzają się w małych pomieszczeniach (Oczywiście można siedzieć blisko takiego tv, jednak będzie to obniżało jakość obrazu i również powodowało zmęczenie oczów).
 

Do góry Bottom