1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Telewizor pod Xbox'a do kwoty 1500?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez walecznejadro, Czerwiec 17, 2011.

1. walecznejadro

walecznejadro Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Proszę o porady dotyczące wyboru telewizora pod xbox'a. Przeczytałem kilka postów, ale zbytnio mnie nie zadowalają. Na jakim sprzęcie się będzie miło spędzać upojne chwile we dwoję (ja i konsola). Tak jak wspomniałem mam około 1500zł do wydania, no ale wiadomo każdy chcę wydać jak najmniej żeby na jakieś piwko do konsoli wystarczyło :). Myślę że 32-40 cale będą wystarczające. Telewizor będzie około 2m od fotela.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Ciesiel91

Ciesiel91 V.I.P V.I.P

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    2 metry od tv to za mało, przy 32 calach powinno być 2,5-3. 32" Samsunga, Sony lub Panasonica kupisz za 1150-1300 zł. Za 1 513,99 zł jest LG 42LD420, za 1750 (tu musiałbyś dołożyć) masz SAMSUNG LE40C630.

4. walecznejadro

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za odpowiedź, LG kuszący, a jakiś model do Samsunga Sony i Panasonica?

5. Ciesiel91

Ciesiel91 V.I.P V.I.P

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
  6. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Od Sony w tej cenie nie ma nic ciekawego, bo zazwyczaj sa to telewizory HD Ready, a obecnie lepiej wyposazyc sie w Full HD.
    Od Samsunga tez tylko HD Ready w tej cenie.
    Najkorzystniej to ci wyjdzie kupic cos od LG. Moze byc cos pokroju LG 32LE4500

Ps. Cala moja wypowiedz oparta jest o telewizory LED'owe !

A ze zwyklych lcd to:

Sony - 32BX400
    Samsung - LE32C530

7. Marydson

Marydson Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubaczów
    ja mam Panasonica 32' i dalem 1100zl jakos, jestem w 100% zadowolony i Tobie tez polecam :) za 1500zl masz spore pole do manerwu wiec kupuj i nie zwlekaj

8. Eagle696

Eagle696 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Dąbrowa Górnicza
    Moim zdaniem : Sony - dają 5 lat gwarancji ,bo są pewni że tyle wytrzyma .
    A TV nie zmienia się co roku (raczej) .

9. Wretched

Wretched Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Inowrocław
    A ze tak miedzy wodke a zakaske sie wbije, czy decydujac sie na tv o przekatnej 26 cali np uswiadczymy czegos typu przeskalowanie obrazu etc? W skrocie strat w jakosci? Czy poprostu kazde HD ready np wyswietla obraz tej samej jakosci niezaleznie czy to 40cali czy 22?

10. walecznejadro

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    W sumie mam nawet do wydania około 2000 zł (muszę wymieć walutę), ale wiadomo zawsze trochę szkoda. Ten LG jest nie zły, ale zastanowię się jeszcze czy nie dołożyć do jakiegoś Samsunga. Teraz kwestia zapotrzebowania prądu. Przy dłuższej ilości spędzonych godzin na konsoli bardziej opłaca się LED, ale LCD z tego co wiem niby "mniej szkodzą oczu". Jakbym jeszcze mógł przeczytać wasze wypowiedzi na dane tematy. :)

Marydson: Mam Panasonica 42 cale, tylko że jest już zajęty. Jak podłączyłem pod niego konsole to było coś. Właśnie to skłoniło mnie do kupna własnego "kolosa", bo na tym CRT to długo nie pociągnę :)

11. hashpl

hashpl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Płock
    Do konsoli nie jest tak naprawde potrzebne Full HD bo ktora gra na konsole obsluguje taka rozdzielczosc ale telewizor to nie tylko konsola i lepiej zaopatrzyc sie w full hd.Ja osobiscie w tej cenie bym polecil Samsunga 40'' oczywiscie LCD ew. jakiegos LED'a 32calowego

12. Ciesiel91

Ciesiel91 V.I.P V.I.P

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Nie. teraz wszystkie telewizory mają panoramiczne rozdzielczości i xbox to wykorzystuje.

Z tym, że telewizory LED mniej szkodzą raczej się nie zgodzę - jedyne, co różni je od lcd to podświetlenie, właśnie przy pomocy diod led. Jeśli dobrze pamiętam do tańsze ledy mają podświetlenie tylko po bokach, a te droższe na całej matrycy. Tak więc ja nie miałbym problemów z wyborem TV i autorowi proponuje standardowo LCD.

13. Blader

Blader Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za pomoc ;d

14. Lucky77

Lucky77 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Cześć.
    Miałem niedawno podobny dylemat. Daj sobie spokój z LED, bo w tej cenie to proste modele borykające się z wieloma wadami. Główny problem to nierównomierne podświetlenie matrycy tzw. Clouding. Jest to szczególnie widoczne przy słabym świetle. Na ekranie występują białe plamy w miejscach podświetlenia matrycy. Niestety "zwykłe" LCD też borykają się z tym problemem. Miałem 3 LCD, w których ten problem wystepował.

Ostatecznie mój wybór padł na LCD Philipsa 42PFL5405 ze względu na 100HZ czyli płynniejsze wyświetlanie szybkich scen. Jednak pierwszy egzemplarz miał strasznie nierównomierne podświetlenie więc wymieniłem na drugi egzemplarz i problem znikł. Podobny objaw miałem w LG, który dodatkowo był fatalnie wykonany (odchodząca ramka od panelu).
    Tak więc jak bym teraz kupował to bez zastanowienia brał bym Toshiba 40BV700. Dlaczego? Bo jakość wykonania jest ponad przeciętną w tej klasie. Ta Toshiba ma panel Sharpa. Wcześniej miałem Toshibę 32" i sprawuje się świetnie przez ładnych kilka lat, bez awaryjnie.

Co do wielkości to przeczytaj sobie w necie odległość od TV FullHD. Z 2 metrów śmiało możesz oglądać 40cali.
    Jak kupisz to napisz, jestem ciekaw co wybrałeś.

15. blazejp

blazejp <a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Najlepiej to plazme
    Te najlepsze rozpoczynają się od 40cali ~1900zł, ale są też 37cali
    Brak smużenia w grach, lepszy obraz, same zalety

16. walecznejadro

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Plazma stanowcze nie, dzisiaj właśnie jadę po nowy zakup prawdopodobnie będzie to LCD. Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Jak kupie od razu dam wam znać :)

17. Klocek

Klocek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Potraktuję to jako żart, bo telewizory 32 calowe można oglądać od 1,6m.

18. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Że jak ??

Brak smużenia - ta bo mruga jak zepsuta dioda i nie nadąża wyświetlać dobrze obrazu chodzi o to że plazma nie potrafi płynie zmienić jasności obrazu np gdy w grze nagle wyjdziesz z ciemni do słońca to grafika straci na jakości, do tego oczy strasznie bolą bo ekran mruga my tego nie zauważamy bo mózg nie nadąża co nie znaczy że nie próbuje.

Lepszy obraz oj nie wiesz co gadasz jak lepszym obrazem nazywasz przepalenie się telewizora poprzez nagrzanie się luminoforu również ma to swoje efekty w utracie kontrastu przez telewizor jak będzie długo chodził to nawet po kilku miesiącach straci kontrast a po roku będzie straszny (nie podlega to gwarancji)

Do tego wszystkiego załóżmy że położyłeś telewizor poziomo to zniszczyłeś go właśnie nie do naprawy, albo dziecko uderzyło ci mocniej w ekran i już nie masz telewizora i gdzie te zalety co ??

19. Patryk SMI

Patryk SMI Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Mikołów
    najlepszy tv do 1500 to jakikolwiek samsung... w domu mam jeden 32 i 40 cali, oba rewelacyjnie dzialaja. i maja idealny stosunek jakosci do ceny

20. Ciesiel91

Ciesiel91 V.I.P V.I.P

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Ja nie widzę w tym nic śmiesznego. Jakbyś nie zauważył, to telewizor ma być do grania, nie do oglądania, więc zalecam dokładnie czytanie tematu, od początku do końca. Telewizje HD jak najbardziej można oglądać z odległość 1,5m ze względu na jakość nadawanego sygnału. W grach trzeba siedzieć dalej, żeby obraz wyglądał dobrze.

21. blazejp

blazejp <a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Co ty w ogóle za głupoty gadasz?

Chyba naczytałeś się o telewizorach plazmowych sprzed 10lat
    Większych bzdru nie słyszałem.
    Wejdź na pierwsze lepsze forum, np. hdtv.com.pl i sobie troche poczytaj

Że głowa boli? Jak będziesz grał 20h bez przerwy to może i rozboli i na zwykłym lcd
    Plazma ma niepodważalną przewage nad lcd
    Dużo lepsze kolory, kontrast oraz czerń której lcd nie ma(kolor czarny w lcd polega na tym że poprostu matryca nie jest podświetlana)

Jedyną wadą do jakiej można się przyczepić to, że plazma nie lubi mocno nasłonecznionych pokoi czyli jak słońce wali prosto na matryce

Wczytywanie...

Poleć forum