1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

The Elder Scrolls V - Skyrim - TYLKO OPINIE!

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez mikul1991, Listopad 1, 2011.

1. mikul1991

mikul1991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Gra w sieci. Po zaliczeniu prologu i spędzeniu kilkunastu minut w świecie gry chciałem podzielić się wstępnymi wrażeniami. Pierwsze co rzuca się w oczy to to, jak ważne dla twórców były konsole - gra jest do nich idealnie przystosowana - znakomity interfejs, bardzo ładna grafika (w otwartym świecie, co jest ogromnym plusem - najładniejszy RPG tej generacji konsol bez dwóch zdań! Może do czasu premiery drugiego Wieśka), płynność rozrywki i świetnie dostosowane sterowanie. Ogólnie gra jest bardzo efektowna, pierwszy kontakt ze smokiem robi duże wrażenie. Nawet fajnie prezentuje się oskryptowana fizyka. Klimat jest nieziemski. Szkoda, że można zapomnieć o spolszczeniu, ale osoba znająca w podstawowym stopniu język angielski da sobie spokojnie radę. Wracam do gry:)

EDIT: Kurczę z czasem mogę powiedzieć, że nieco zawiodłem się na grafice. Przede wszystkim tekstury są momentami naprawdę słabe, to samo modele postaci. Otoczenie miejscami jest pustawe. Mimo to gra wygląda lepiej niż przyzwoicie, a jak na RPG naprawdę ładnie. Najważniejsze, ze chodzi płynnie.

Kilka zdjęć zrobionych aparatem:
    http://img684.imageshack.us/img684/6580/img1964a.jpg
    http://img263.imageshack.us/img263/9222/img1966ek.jpg
    http://img13.imageshack.us/img13/7434/img1967zf.jpg
    http://img440.imageshack.us/img440/9283/img1969g.jpg

2. Lotnik421 Xbox One

3. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Wszelkie inne posty nie będące opiniami, np. wasze ulubione "nagrałem verbatimke gra nie działa" "gra z xgd3?" "jak przejść ten poziom" czy inne pojękiwania z cyklu jakie to życie pirata jest ciężkie będą nagradzane ostrzeżeniami za offtopic.

4. Cinek_END

Cinek_END Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Domu
    Grafika super ! :)
    Zdziwilo mnie jedynie ze zajmuje 3.8 GB

5. tysonic

tysonic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    No właśnie z grafą to jest różnie - raz widoczek taki że koła siadają a za chwilę brzydota na całego.

6. marioo83

marioo83 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Macie też tak że gdy chcemy wejśc do inventory, zobaczyć mapę czy magię gra strasznie długo "myśli" i zamula. Chodzi o to że momentami trzeba dłużej czekać by zobaczyć te opcje?

Co do samej gry, fajna. Dużo zapożyczyli z Fallouta.

7. SIEDZE

SIEDZE Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zakładzie Karnym
    marioo83, wybierz co chcesz czy mape czy itemy i potwierdź "A" , szybciej wchodzi

a co do gry, SUPER :

Plusy :

-widoczki piękne
    -system walki
    -system craftingu
    -udźwiękowienie
    -interfejs
    -system skilli i statów

Minusy:

-niektóre tekstury wyglądają strasznie słabo, widać że silnik fallouta..

ocena 9/10.

edit: Ciekawe smaczki są w grze, np zrobiłem jakiś hełm dla blacksmitha, ale było już późno i poszedł spać (bo w grze jest zmiana pór dnia) no i mam do wyboru, albo włamie się do jego domu i mu to dam ale nei wiem jak zareaguje (i dostanę jakieś minusowe punkty do statystyk), albo poczekam aż do rana aż wstanie do "pracy", ciekawe bajery .

8. emilo123

emilo123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Łódź
    Gierka na początku nie powala, ale przy troszkę dłuższym obcowaniu z nią wciąga niemiłosiernie :) Fakt grafika, a raczej tekstury troszkę rażą ale gdy czasem się rozejrzymy dookoła włączymy sobie widok TPP to po prostu będziemy tak stać i podziwiać piękne widoki. Na samym początku rzuca się w oczy ogrom świata i tego co możemy w nim robić. Każdą rzecz możemy zabrać lub ukraść. Można też się trochę zagubić bo prawie każda osoba napotkana przez nas w świecie gry chce abyśmy coś dla niej zrobili więc na nudę narzekać na pewno nie możemy :) Tak samo drzewko rozwoju postaci jest całkiem skomplikowane i każdy znajdzie coś dla siebie tzn kto lubi czarować będą rozwijać się jego umiejętności magiczne jak lubi machać mieczem to będzie w tym lepszy itd. Jedynym mankamentem jest brak polonizacji dla mnie osobiście to nie problem bo angielski to mój chleb powszedni i nie jest on w tej grze skomplikowany ale aż chciałoby się usłyszeć rodzime głosy w tego typu produkcji gdzie tekstów dialogowych jest po prostu mnóstwo. To tyle moich spostrzeżeń po wstępnym graniu w Skyrim. Jak trochę już przejde to podziele się z wami dalszymi spostrzeżeniami, póki co gierka godna uwagi i dobra alternatywa w oczekiwaniu na naszego konsolowego Wieśka :) pozdro

9. mateusiu

mateusiu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Grafika rzeczywiście mocno średniawa, zauważyłem iż czasami ładują się tekstury wysokiej jakości, a czasami bardzo słabej na tych samych elementach (np. trzymany przez nas oręż). Wydaje mi się, że mimo iż jest to wersja powyżej 1.0 (chyba 1.0.0.4, czy coś w ten deseń), to jest nie do końca dopracowana i finalny produkt, który zagości na półkach sklepowych będzie wyglądał inaczej. Często zdarza się sporo błędów - zwłoki przechodzące przez ściany, lewitujące w powietrzu przedmioty itd. Jeżeli nic z tym nie zrobią, to produkcji oberwie się bardzo mocno od recenzentów.

Jako fan serii Elder Scrolls gram i jestem w siódmym niebie, jednak tak jak ktoś już wspomniał na jednym z większych for dyskusyjnych - duża część grafik wygląda gorzej niż w Oblivionie, co jest nie do przyjęcia przy takiej produkcji.

10. cinekxbox

cinekxbox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Grafika mocno średnawa to za mało powiedziane - w kilku miejscach to porostu żart, wygląda jak zupełny brak nałożenia tekstury. Już wiadomo dlaczego tak mało zajmuje na dysku konsoli.
    Tylko dla zatwardziałych fanów serii - innych wręcz odrzuci. Moim zdaniem to kpina z graczy - PCtowcy twierdza że to wina xboxsa i ponoć wersji alfa, która wyciekła do sieci - jak brutalne będzie zderzenie z rzeczywistością -(polecam dla przykładu zobaczyć warsztat kowala w 1 wiosce)

Sorry ale Oblivion wygląda lepiej...

11. grampp

grampp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Oczywiście opinie na temat grafiki nic innego..
    Otwarty świat, mnóstwo questów jest co robić i gdzie, elegancko.
    Jedyny minus to koń - ani go przywołać a przeciwnicy atakują najpierw jego potem ciebie i jedziesz na koniu widzisz oponenta i musisz anemicznie zejsc zabic go by nie zabili ci konia

12. Chris von D

Chris von D Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Pobożne życzenie. Tak po prostu wygląda wersja konsolowa i tyle. I mimo tych słabiutkich miejscami tekstur to reszta powala. Zarówno grafą jak i samym gameplayem. Nie znam perfect angielskiego, ale gra mnie tak połknęła. Ten wielki świat, mnóstwo pobocznych questów. Gracz zostaje pochłonięty przez universum Skyrim i wcale nie ma ochoty stamtąd wracać. Dla mnie 9.5/10

Nie wiem co bierzesz, ale bredzisz. Może wersja PC-towa z tysiącem zainstalowanych modów upiększających grafikę wygląda ciut lepiej, ale zwykła wersja nawet do pięt nie dorasta Skyrim

13. leonheart

leonheart Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Nie jestem fanem serii, nie mniej moim zdaniem gra jest świetna. Ilość rzeczy do zrobienia wręcz wywołuje zawrót głowy. System walki jest również bardzo udany, broń magia łuki, do tego ciekawy crafting. Mnóstwo lochów, zameczków, wielki i ciekawy świat. Dla fanów serii pozycja obowiązkowa, innym również polecam.

Grafika niestety nierówna, wątpie, żeby była to wina bety. Czasami zachwyca, czasami wręcz bawi, textury potrafią być na prawdę okropne.

Mimo wszystko polecam, ciekawa historia, mam nadzieję, że gra jest długa.

14. create86

create86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Gra świetna! Wciąga niesamowicie. Sporo terenu do zwiedzenia. Aż za dużo :D Multum różności typu warzywa czy książki. Loadingi trochę denerwują, około 20sek. Ten koń to też niedopracowana sprawa. Jak dla mnie gra wygląda naprawdę ładnie.

15. holi3

holi3 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Krk
    Gierka wprowadza masakryczna ilość zmian w stosunku do poprzednich części serii, ale ta postępowa casualizacja jak na mój gust wyszła bardzo dobrze.

PLUSY
    -system walki i magii,
    -wielkość świata i nasycenie go elementami,
    -rozmowy, wygląd poszczególnych ras, drzewko rozwoju,
    -crafting,
    -klimat! koniec pseudo fantasy Obliviona, [ten klimat z Skyrim do Morrowinda porównywać można] jest hmm epicki :)
    -ilość nowych animacji (ogromna!)
    -walka ze smokami!
    -towarzysze broni i ich częściowa możliwość kontrolowania,
    -oprawa audio,
    -zmiany w działaniu pewnych elementów ( broń się nie niszczy, alchemia jak w gothicu (przy stole)

Minusy
    -powtórzone błędy silnika [ w wodzie, AI czasami głupieje]
    -miejscami tak żałosne tekstury że oczy chce się sobie wydrapać, po czym super mega widoczek, zgłupieć można
    -nadal nie można walczyć na koniu,
    -lewitujące przedmioty ^^,

Klimatowi smaczku dodaje fakt, że w soundtracku nam towarzyszącym jest nutka z Morrowinda ( ta która w Morku grana była jako pierwsza). Gierka jest mega, ma olbrzymi potencjał szkoda że na PC tylko. Głównymi ograniczeniami dlaczego jest jak jest to zapewne sprzęt, leciwy już xbox360, błędy silnika i brzydkie tekstury tracą jednak na znaczeniu kiedy już zagłębimy się w świat gry, a trzeba przyznać że z początkowej godzinki na granie przeznaczonej łatwo skończyć na 8h... W Skyrim na xboxie360 bethesda musiała zdaje się pogodzić dbałość o szczegóły a wygląd tekstur.

Jak dla mnie zasłużone 8.5 / 10. Jestem fanem serii itd. ale błędów silnika które wleką się za bethesda od czasów Morrowinda im nie daruje :p.

16. Bardok

Bardok Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Gra naprawdę wciąga, a co do błędów graficznych......hmmmm....... developer zapowiedział już wydanie łatki 1.1 w dniu premiery, więc myślę, że to swoiste zabezpieczenie antypirackie :p Możliwe, że odblokuje to lepsze oteksturowanie. Ta instalacja 3.8gb jest podejrzana :/

17. mateusiu

mateusiu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zacząłem grać Nordem, żeby wpasować się w klimat, ale jak zobaczyłem w grze jak wyglądają Khajiici, to musiałem sobie koniecznie zrobić drugą postać. Im dalej tym klimat bardziej wciąga.

Wysłane z BlackBerry Curve 9300 przy użyciu Tapatalk

18. randnd

randnd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Obecnie po paru godzinach z gra TES V: SKYRIM jednym słowem:

Rewelacja !:eek:

Ogrom misji, rozbudowany świat.
    Bardzo duzo misji pobocznych - jak na razie wogole nie wykonuje misji glownego watku.

Graficznie tak jak pisza poprzednicy - raz pikseloza raz sliczny dopracowany render. Ogolnie oprawa graficzna nie zachwyca ALE to nie ona jest wazna w tej grze.

Bardzo dobra ścieżka dźwiekowa (wydaje mi sie że zawiera soundtracki z poprzednich czesci sagi w tym nawet z Morrowinda).

Gra nieco przypomina Obliviona - aczkolwiek jest na pewno bardziej rozbudowana pod wieloma aspektami m.in. poprawiony system walki.

Polecam !

19. Graczdari

Graczdari Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Udało mi się spolonizować SKYRIM ;) Co prawda póki co tylko napisy, ale wszystko działa perfekcyjnie. Spolszczenie oczywiście z wersji PC. Trochę roboty było z przebudowaniem pliku BSA. Działa za równo na przerobionych konsolach(najlepiej mieć dwie kopie - oryginalną angielską i spolonizowaną) jak i nie przerobionych. W drugim przypadku trzeba zainstalować grę na dysk, i podmienić plik już na dysku Xboxa 360.

Odpowiedni plik wrzucę za kilka godzin, bo kilku testach. Waga - 75MB.

Zaznaczam, że nie wiem jak będzie w przyszłości z DLC lub Patchami. Dlatego najlepiej napalić sobie dwie kopie.

20. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Jest dużo bugów tak jak na wersji PC? (oczywiście bez wgrywania żadnych patchy)

21. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Włączyłem, zacząłem grać. Oblivion szczerze mi się bardziej podobał. Myślę przestaję już grać, patrzę a tu 1.5 godziny minęło.Trwało prawie jak 15 minut.
    Grafika średnia naprawdę, muzyka bardzo fajna. Gra mi przypomina bardziej Fallouta niż Obliviona.
    Pogram dłużej to napiszę coś więcej.

Wczytywanie...

Poleć forum