1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

The Last Remnant

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez peiro, Listopad 21, 2008.

1. peiro

peiro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak tam grał już ktoś?
    Jak wrażenia - miała to być nowa saga fainala i jak myślicie jest?

2. Lotnik421 Xbox One

3. eagle1985

eagle1985 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Odp: The Last Remnant

Jeszcze nie grałem ale oglądałem chyba wszystkie gameplay jakie znalazłem ;) i moim zdaniem dla FF może to być mała konkurencja ale klimatowi mało która gra dorówna ;) Za to myślę że Star Ocean będzie baaardzo w stylu FF i na ten tytuł także czekam i mam nadzieje że nie zrypią ;)

4. Leyton

Leyton Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Mierzęcice

Jak dla mnie trochę skomplikowany jest tryb prowadzenia walki, a i jeszcze postać biega tragicznie:/. Jak na razie to tyle bo grałem z 5 min .

5. peiro

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

dzis bede mial :) napisze swoje wrażenia ... co do star ocean widzialem male info w nowym psx extreme i zadaje sie ze "ogarnie" :D w koncu cos zaczelo sie dziac na rynku jrpg na xa

6. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop
  7. peiro

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

powiem tak troszke pograłem i ... no właśnie z początku ciężko ogarnąć co dzieje się na polu walki. x strasznie mieli płyte i dlugo wczytuje textury no ale w sumie to u3 engine wiec norma - po zainstalowaniu na hdd jest lepiej. Nasuwa mi się tutaj porownanie do dopakowanego lost odyseja. Z fabuły poki co narazie nic nie wynika... ale jednak coś się dzieje... fabuła niestety prowadzi nas jak po sznurku - liniowość ale liczę na dodatkowe questy, no i zobaczymy...

na ocene raczej bym nie liczyl bo gry malo innowacyjne ostatnio dostaja po "dupie" a wiadomo ze w jrpg najwazniejsza jest fabula
    [size=10pt]
    Square says this in an official statement, "We recommend installing the game to fix many of the loading/framerate/texture issues."
    [/size]

8. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    The Last Rmenant .POLECAM TEGO RPG kazdemu

pogralem juz okolo 4 godzin....wlasnie na takie RPG czekalem latami.. ten styl walki jest idealny..turowy/.nic nie pogania.mozna pomyslec...cos jak grandia na dreamcasta...fajna grafika..fajna fabula..gra troszke zakrecona(duzo opcji itp) ale jakos brne do przodu...fajnie bo mozna miec 3 teamy a w kazdym po 4-5 postaci.ale to juz pewnie w dalszym etapie gry..sumujac gra jest swietna.polecam

9. Nefarod

Nefarod Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wieliczka
    Da się grać nie znając angielskiego? ;>

10. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    ciezko grac jesli angielski zerowy.... ale jak juz masz na poziomie podstawowym to dasz sobie rade

11. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    szukam osob co graly juz w last remnant i sa juz gdzies dalej niz 2 miasta... jestem obecnie kolo 4 miasta..mam dosc ciezka walke z bosem i nie moge go pokonac ..taki wielki smok obstawiony 3 kondorami i 4 lub 6 takimi drzewcami czy cus........a kolejne pytanie.. mam jedno party ..glowny bochater + 3 inne osoby.... da sie wymieniac bronie i inny ekwipunek miedzy postaciami??? patrzylem z ekazda postac ma po kilka tysiecy zlota ale jak wchodze do sklepu to tylko bochater glowny moze kupowac i wydywac kase.zaopatrywac sie w ekwipunek tylko dla siebie..jak mozna ulepszac inne postacie??? prosze o jakies dobre rady odnosnie tej gry.bo jest super jak narazie ale nie ukrywam ze taka troszke zakrecona

12. peiro

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    jak to 1 team masz? najpierw walczylo sie z pomoca npcow, potem głowny bochater strzelil focha ;) i sie odlaczyl, dochodzilo sie do 2 miasta w ktorym to straznik informuje nas ze lord chce nas widziec i znow przylacza sie z druzyna do nas. W sumie po tym mam 3 zespoły, wydaje mi się ze z jednym nie powalczysz.

13. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    juz jest ok...rozpracowalem troszke gre bo mialem zmoty na poczatku..smoka rozwalilem lekko pozniej....w sumie to mam juz kilkanascie godzin gry chyba i z 7 miast odkrytych...w sumie moge miec 5 liderow 4 teamy i 12 soldierow...gra jest piekna ..idealna w swoim rodzaju.polecam ja kazdemu kto lubi rpg.... troszke malo efektownych czarow ale jakos obleci.... moze pozniej beda jakies czary kolorowe i piekna jak kiedys w grandi na dreamcasta..ogolnie gre polecam..rewelka

14. Mix*Tech90PL

Mix*Tech90PL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Katowice
    The Last Remnant ?

Hmm ja spodziewałem się czegoś naprawdę dobrego a tym czasem gra jest Uboga w lokacje ,system wali jest prosty ,po za tym niemożna się uczyć nowych zdolności według własnych uznań ,fabularnie + filmiki gra prezentuje klasę ,ale brak Standardów jakie dawała seria FF nie pomaga grze Last Remnant
    co do jRPG na x360 to lost odyssey jest dobry i bardziej przypomina serie FF nic trzeba czekać na FF XIII :D

15. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    ja juz jestem na drugim DVD i gra powala..fakt nie jest doskonala jak final czy grandia ale jest najlepsza na xbox360:D

16. Grass-Fighter

Grass-Fighter Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Hoorn
    Witam wszystkich.

Posiadam The Last Remnant od około tygodnia i stwierdzam otwarcie, że jeszcze żadna gra nie wciągnęła mnie tak jak ta na żadnej konsoli z pod znaku M$.

Fabuła gry na początku wydaje się być dość prosta, jednak kolejne godziny spędzone z padem w ręku pokazują nam potencjał w niej drzemiący, porwanie i motyw brata poszukującego porywaczy siostry przeradza się powoli w intrygę światowej skali, a wszystko to opowiedziane i zaserwowane w doskonałej oprawie graficznej i dźwiękowej.

Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę niestety jest liniowa i nie za bardzo pozwala nam na wybranie własnej ścieżki w podróży po świecie gry, nawet nauka kolejnych zdolności naszych bohaterów jest z góry narzucona jedyne, co możemy zrobić to często używać danej zdolności, co spowoduje, że to właśnie ona będzie awansowała na kolejne levele. Gra umożliwia nam ponad to upgrade broni oraz tworzenie własnej z odpowiednich komponentów zebranych w walce, kupionych lub wykopanych w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach. Nie można powiedzieć, że jest to nudna gra, system tworzenia oddziałów i dobór odpowiednich jednostek oraz ekwipunku naszego bohatera może zabrać naprawdę sporo czasu i sprawić wiele przyjemności. System walki zasługuje na słowa uznania, w odróżnieniu od np. FF gdzie system turowy zamykał się do wybrania działań kolejnych bohaterów tutaj możemy mieć jeszcze niejako wpływ na sam przebieg walki dzięki tzw. Trigger Chance w odmianie ofensywnej i defensywnej polegający na wciskaniu przycisków pojawiających się na ekranie w odpowiednim momocie, co nie pozwala na odłożenie pada nawet na chwilę podczas walki.
    Podsumowując gra jest pomimo swej liniowości oferuje wiele godzin wspaniałej rozrywki oprawionej w przepiękną grafikę i doskonale oddającą klimat oprawę dźwiękowo.

A następną grą oczekującą już na półce jest Lost Odyssey.

Pozdrawiam wszystkich.

Grafika 9.5/10
    Dźwięk 9/10
    Grywalność 9/10

17. przemasdurex

przemasdurex Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak dla mnie graj jest średnia o wiele lepiej mi sie grało w lost odyssey(fabuła wymiata) niemożna tego porównywać do ff. Grałem wszystkie czesci jestem fanem rpg. Czekam na nowego finala z którym moze tylko konkurować star ocean.

18. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    no to się właśnie wk***łem :/
    Chodzi mi o osiągnięcia. Za zabicie Conqueror'a powinienem dostać 200 punktów, a tu ZONK! Koniec gry a osiągnięcia brak! :/ Miał ktoś taki przypadek?! Mam go stłuc raz jeszcze, czy co?

skopiuję ten achievement:

The Last Remnant (200) You have defeated the Absolute Conqueror. Perhaps YOU are the Last Remnant...

19. dzialka9

dzialka9 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    przydalaby sie jakas solucja,moze ktos ma dostep :) wiem wiem opisy zabijaja gre ale male insynuacje czasem pozwalaja na nie odrzucenie gry na półke :)

20. wesolo22

wesolo22 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Cześć, chciałem zapytać bardziej doświadczonych kolegów jak odpalić Omnistrike, co trzeba zrobić żeby go naładować albo przygotować??

21. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    użycie remnantów (później będziesz miał ich więcej) nie jest od niczego zależne. Czyli kiedy gra ma focha to wtedy pokazuje się atak/obrona z remnantu. Trochę to głupie ale tak jest. Zauważyłem że wszystko zależy od odległości od przeciwnika, np. GAE BOLG, czy 'pistolety u czterorękiego' (zapomniałem nazwy :D ) - te 2 muszą być dość daleko i wówczas się 'odpalają'. Natomiast oba omnistrike'i, hundred flowers, second chance i tailismans gift są z bliska i pojawiają się losowo.

Osobiście siedziałem nad tym jakiś czas i sprawdzałem różne opcje. Nie jest więc to zależne ani od morale ani od AP. To widać czysty przypadek i foch gry.

Wczytywanie...

Poleć forum