1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

THQ: branża nie potrzebuje nowych konsol

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez TymonPRO, Październik 29, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Pięć lat po premierze Xboksa 360 i cztery po pojawieniu się na rynku PlayStation 3, wszyscy coraz częściej zastanawiają się, co z następną generacją konsol. Brian Farrell, szef THQ, jednego z większych wydawców, uważa, że nowy sprzęt nie jest jeszcze nikomu potrzebny.

W wywiadzie dla IGN Farrell stwierdził wręcz, ze nowa generacja konsol jest ostatnią rzeczą jaką potrzebuje branża, głównie ze względu na koszty, jakie muszą ponieść zarówno klienci, to jest gracze, jak i sami twórcy, którzy muszą się przestawić na nowy sprzęt.

Zdaniem Farrella nowa generacja sprzętu nie jest na razie potrzebna o tyle, że nie ma nic nowego do zaoferowania graczom:
    Lepsza grafika? Gry są cholernie ładne już teraz. Lepszy dźwięk? Nie. Rozgrywka? Raczej nie. Myślę, że gry ewoluują obecnie w dobrym kierunku. Wszystko zmierza do zmian w doświadczeniu płynącym z grania: bogatsze historie, lepsi bohaterowie, jakość, która jest podobna do tej z filmów.

Oczywiście oprócz tego Farrell wskazuje także na Move i Kinecta jako narzędzia poszerzenia spektrum odbiorców i dalszego przedłużenia rynkowego życia obecnej generacji.

A czy Wam grafika wystarcza? Myślicie, że twórcy osiągnęli już szczyt możliwości obecnej generacji?

[via IGN]

Konrad Hildebrand

THQ: branża nie potrzebuje nowych konsol

2. Lotnik421 Xbox One

3. Nafta-Katowice

Nafta-Katowice Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Katowice, Poland
    Grafika wystarcza , tylko coraz gorzej z FPS'ami ;]

4. Vassi

Vassi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Fakt wystarczy konsol choć taka rywalizacja z nową konsolą nie była by zła.

5. regeman85

regeman85 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Troche jest w tym racji bo zapewne grafika by była minimalnie lepsza przez dlugi czas więc jesli tworcy nie są w stanie zrobic duzo lepszych gier graficznie to nie ma sensu zebysmy musieli juz teraz kupowac nowe konsole za kupe kasy, a chyba tylko o grafike sie tu rozchodzi, brak napedu blu ray w przypadku xboxa mozna chyba rozłozyc gre na kilka płyt tak jak zrobili w przypadku castelvani. Gra bardzo ładna, pomimo ze tak jak ktos napisał ze gra to jeden wielki tunel i nie mozemy poza niego wyjsc a tylko obserwowac ładne krajobrazy mi to zupełnie nie przeszkadza ze swiat jest zamkniety. Duzo zalezy od tworców gier i ich ujemietnosci bo mozna teraz robic rozne sztuczki ze gra bardzo ładnie wygląda i przyjemnie sie gra. Czasami czytam ze PC wyprzedziły juz konsole i ze te są daleko w tyle, moze i to prawda jak sie patrzy ze nowe produkcje ładniej wyglądają na pc , ale spojrzec na takie gran turismo 5 to mozna powiedziec ze drzemie jeszcze ta potęga w konsolach i mozna ją jeszcze wykorzystac i niejednego zaskoczy. Oczywiscie najwazniejsza jest grywalnosc, a czasy kiedy grafika nas zaskakiwała tak naprawde to chyba czasy PSX moim zdaniem, to był cos, juz chyba nie bedzie takiego skoku graficznego jaki zaprezentowała wtedy kosnola sony.

6. SebeekS

SebeekS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Jak dla mnie, czas na nowe konsole, to co oferują aktualnie PC'ty to różnica jak psx a ps2 ...

7. Archont666

Archont666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory
    Jest dobrze jak jest.Jedynie FPS-y maleją i gry są coraz krótsze.Chciał bym by ta generacja konsol dotrwała przynajmniej do 2013r.

8. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Niech X360 i PS3 żyją sto lat ;) Grafika jest bardzo ładna, takie gry jak Just Couse 2, Heavy Rain, Forza, czy nadchodzące GT są tego wspaniałym przykładem.
    Jedyne czego mi brakuje w grach to... więcej ich, w sensie, żeby dłuższe były, bo to co przedstawiło np. Medal of Honor jest śmieszne.

9. mieloNasty

mieloNasty Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Grodków
    Jak na razie jedynym powodem pojawienia się nowej konsoli byłoby rozwinięcie funkcji multimedialnych. Jak już ktoś wspomniał to tak czy inaczej przy pojawieniu się nowej konsoli nie dałoby rady wykorzystać całkowitego potencjału nowego sprzętu. Poza tym, niedawno kupiłem konsolę i już miałaby się skończyć? :(

10. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Obecna generacja raczej pożyje długo.
    Jednak ja wolałbym żeby gry były dobre, dosyć długie (ale nie sztuczne wydłużanie w stylu, zdobądź milion flag) i wciągające,
    a niekoniecznie super wypasione graficznie.

11. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Niech lepiej optymalizują gierki, bo są gry które wyglądają świetnie na tej generacji.
    Jedyne czego trzeba to dobrych i długich gier, a nie samo single i 5h rozgrywki.
    A na nexgeny też chętni by się znaleźli, ale i tak graficznie gry by wiele nie odbiegały od najładniejszych tytułów, trzeba poznać architekturę sprzętu i dopiero walczyć z optymalizacją i krzesać cudeńka :D

12. Golonek18

Golonek18 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Haczów
    Mogli by już pomału myśleć nad jakąś nową generacją tak za rok. Tylko żeby nie zrobili czegoś takiego jak z pierwszym xboxem tzn. po wejściu 360tki o starszej zapomniano i całkowicie się odcięto. PS tak nie zrobiło i po wejściu ps3 nie zapomnieli o ps2 i do dzisiaj go wspierają.

13. Kondziu360

Kondziu360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Za szybko... Chciałbym żeby kolejna generacja powstała nie wcześniej niż koło 2013-2014...
    Spójrzcie na Alan Wake - mi taki poziom graficzny w zupełności wystarczy...

14. sirepox

sirepox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dokładnie. Sprzęt PC, a szczególnie GPU i CPU pędzi bardzo do przodu bo każdy producent ma roadmapę produktów i ze względów marketingowych wprowadzają często "NOWĄ NIESAMOWITĄ GENERACJĘ" .... Od czasu przesiadki z grafiki 2D do 3D nic wielkiego się nie stało. Owszem jakość znacznie się poprawiła ale na przełomie 15 lat. Odpalając kolejne gry na X360 zachwycam się dopracowanymi szczegółami ale ostatnio grając w Tekkena 6 przypomniałem sobie 3 część albo jeszcze starsze z automatów i stwierdzam, że różnice są właściwie kosmetyczne. Dlatego cieszę się, że konsole żyją znacznie dłużej niż PC.
    Zapłaciłem kiedyś 1600 zł za grafikę ATI RADEON X1900XT żeby zagrać na full detalach w nadchodzącego Obliviona i Gothic 3 (i tak nie chodziły super płynnie przez problemy z optymalizacją). Po 3 latach mój "graficzny potwór" stracił niestety fason ;) nie wspominając o wartości rynkowej.
    Cieszy mnie, że pomimo wieku naszych konsol nadal możemy grać w naprawdę ładne gry. Cieszy to, że są dopracowane zarówno pod względem grafiki jak i dźwięku. Cieszy też to, że producenci poszukują ciągle nowych pomysłów żeby nam dogodzić. Jeśli jednak ma się pojawić nowa generacja platformy to niech faktycznie zaoferuje nam petardę jakościową żeby było warto ... Ja czekam na zupełnie nowe doznania.

15. scooby666

scooby666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Rdz
    nowe konsole muszą być przełomem jeśli chcą coś więcej zarobić, bo zmieniając tylko hardware niewiele to zmieni. bo nie ma bardzo dużych róźnic między grą konsolową a pc full detal, wiadomo aa, wyzsza rozdzielczosc i tekstury, ale grajac na telewizorze tego nie widać bardzo i przesiadka to po prostu zmiana samochodu z modelu 2005 na 2010, kilka ****reli dodane a jeździ tak samo jak ten stary. Nie ma takiej opcji by w ciągu roku/dwóch był taki skok wydajności porównywalny z ps2 na ps3 czy z psx na ps2. 3D jak widzimy na razie to ślepa uliczka, teraz będą badać rynek kontrolerami ruchowymi i pewnie one będą grały ważną rolę w nowych konsolach. Nowe konsole będą wychodzić wtedy kiedy sprzedaż gier i konsol znacznie spadnie, teraz jest popyt to po co dawać nowy sprzęt? Wyprzedamy wszystko stare, a jak będziemy mieli duzo mniejsze zyski wyskoczymy z nową konsolą, która będzie przełomem, vide xbox 360 pierwsza konsola HD w pełni postawiona na multi. Tylko jest mały problem, bo Wii2 się zbliża, wielkie N czuje, że ich konsola jest już bardzo przestarzała i będą mogli namieszać w 2011, bo ani MS ani SONY nowej konsoli w tym roku nie wydadzą,a Nindendo owszem może i powtórzy się sytuacja z 2005 roku kiedy MS wyprzedził o rok Sony i zgarnął wielką część rynku ;)

16. Jaa

Jaa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mnie się nie spieszy z nową generacją. Wiadomo nowe konsole nowa cena , chyba że zrobią tak jak z ps2 nadal gry będą wychodziły, a po 2 latach cena nowych konsol spadnie i wtedy się kupi taniej niż w dniu premiery. Nie mam zamiaru wydawać 2000zł na nową konsolę.

17. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Niech ten Farrell się udławi i zamilczy rynek potrzebuje nowych konsol i to cholernie szybko , im szybciej wyjdą nowe konsole tym szybciej będzie rozwijać się grafika w grach w pc co chwila wychodzi nowy sprzęt nowe karty graficzne procesory itp więc niech ten cały Farrell nie gada głupot .

18. myszer

myszer Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    cie chyba po.... widze ze ciebie stac na droga grafike na kompa ja kupiułem kompa rok temu zpłacilem 4,5 tysia za skrzynke i teraz jest warty 2,5 a gry na x360 lepiej wygladaja niz na moim kompie na full detALAch jak kogos stac na zmiane sprzetu to niech zmienia pc to pe3cet wrzystko robione jest dla kasiory a x360 czy ps3 zostala zrobiona dla graczy z srednim portfelem

19. Fuks

Fuks Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hindenburg
    A na cholerę wam nowe konsole jak wam coś nie pasi won na PC i tyle, a druga sprawa to cena takiej konsoli na pewno nie kosztowałaby 1000zł tylko gdzieś z 1800 do 2000.

20. Kondziu360

Kondziu360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Dokładnie...
    Powtórze się - konsole pod względem graficznym mają dużo do zaoferowania, Alan Wake wyglądał przecież kapitalnie...
    Komu się nie podoba - przesiadka na PC... Ja nowej generacji nie chce, nie potrzebuje, nie mam na nią pieniędzy...
    Brawo THQ.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum