1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

To jednak gry nie wywołują agresji

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez TymonPRO, Maj 20, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    przejdę od razu do rzeczy. Najnowsze badania wskazują, że wirtualna przemoc nie rodzi przemocy w świecie rzeczywistym. Przeprowadzono badania na 22 mężczyznach, którym przedstawiono mocne momenty z gier FPP, jak i sekwencje wideo z udziałem prawdziwych ludzi. Podczas badania wykonano zdjęcia mózgu. I co się okazało? Przytoczę słowa autora artykułu:
    [...] sceny realne wywołują całkiem inne modele aktywności mózgu niż sceny wirtualne. Zasadniczo wzrastała aktywność tych obszarów mózgu, które nie są łączone z reakcjami na emocje spowodowane stanem pobudzenia. Jeśli media zawierające sceny przemocy faktycznie stępiałyby wrażliwość młodych ludzi, to byłyby za to odpowiedzialne wszystkie media pokazujące brutalne sceny, a więc również brutalne filmy. Z badań wynika, że nałogowi gracze na poziomie neurologicznym odróżniają zdarzenia rzeczywiste od wirtualnych. Wyniki badań nie potwierdzają słuszności koncepcji przekładania się wirtualnej brutalności na rzeczywistą przemoc.

Czyli od dzisiaj do kolejnego sensacyjnego odkrycia gry nie wywołują agresji. Rzucanie padem o ścianę się nie liczy!

Polygamia.pl - Dziennik Gracza

2. Lotnik421 Xbox One

3. CoOokie

CoOokie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    الجانب الثاني لل
    Ale i tak ten fakt media przemilczą. Ciekawszym tematem jest jak to kolejny dzieciak zabijał gołębie, bo tak w GTA IV kazali ;)

4. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    Ale myślicie że pojęcie się zmieni ? dalej ludzie będą gadać że to gry wywołują agresje i są nie potrzebne na ziemi :D

5. mck82

mck82 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ....Tu i teraz....
    Dla mnie to juz bylo wczesniej oczywiste:cool:

6. czachadymi89

czachadymi89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Zabkowice Sl
    Jupii a cały czas mi wmawiano ze to przez gry .

7. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    nie martw się dalej będą wymawiać :D Rafał skończ z grami bo będziesz złym człowiekiem :p tak mi kiedyś ktoś powiedział jak byłem mały .

8. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    to nie gry wywołują agresję, to agresja wywołuje gry ;PPPPP

9. starmag

starmag Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Raczej agresje wowołują nasze niepowodzenia w grach ale to samo możemy powiedzieć o agresji spowodowanej niepowodzeniami w sporcie , w szkole jak i w pracy. Wydaję mi się ,że gracze są na ogół bardziej spokojni od innych biorąc pod uwagę czas spędzony nieruchomo przed telewizorem...

10. Dudek

Dudek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jedna wielka ściema, gram w gry od 5roku zycia pegazus te sprawy i całkiem spokojny jestem. Wszystko zależy od wychowania przez rodziców i od otoczenia tj."ziomków"

11. PiaER

PiaER Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Auvergne
    Ja mysle, ze gry nie zwiekszaja agresywnosci ludzi, ba nawet moga nas odstresowac. Ale prawdopodobnie juz agresywnej jednostce gry moga dodac pare pomyslow na "zabawe" w RL.

12. maras92

maras92 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Poznań
    Zło, piekło na gry mowia ludzie starej daty ktorzy tak naprawy nie grali prznajmniej godzine w gre byle jakiego rodzaju. Dzis na polskim rozmawialem z panem o tematyce internetu i co z tego wynika? Stara babcia powie ci ze internet to kacik szatana ale jak przysiedzi przy nim i ogarnie to wszystko... to bedzie opisywac to za 7 cud swiata.
    Wiec ja moge sie przejac opinia kogos ktory gral w gry np tematyka zabijanie ale gral ta godzine przysiadl przy niej i mowi mi gry sa zle. Znajdzcie mi takiego kogos...

13. mariomistsz112

mariomistsz112 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Moim zdaniem gry rozładowują agresje,a takie filmy jeszcze ją podbijają,w grach jesteśmy bierni,przedstawione wydażenia nie są realne,poza tym wszystko zależy od wychowania,że tak powiem jak ktoś jest głupi to nawet jak przeczyta książke morze zacząć odwalać,ja grałem w takie gry jak postal 2,manhunt 1,2 i jestem uważany za spokojnego

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum