1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

To początek końca Sony - grożą hakerzy!

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Hawok, Maj 31, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Hawok

Hawok Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Klątwa chyba spadła na Sony - ostatni atak na platformę PlayStation Network, włamanie do należącej do japońskiego giganta firmy So-Net - dostawcy usług internetowych na terenie Japonii, inwazja na serwis internetowy Station.com - wywołały niemały wstrząs wewnątrz korporacji. Hakerzy jednak zapowiadają, że to nie koniec, a dopiero początek ich działań.

Kolejne groźby padły ze strony grupy hakerskiej znanej jako "LulzSec", odpowiedzialnej za wczorajsze włamanie do serwerów amerykańskiej stacji telewizyjnej PBS. Ponoć następnym celem hakerów będzie właśnie firma Sony, o czym przekonał anonimowy członek zgrupowania na Twitterze.

"Pracujemy nad kolejną operacją wymierzoną w Sony. Wszystko, sprowadza się to do jednego przekazu: to początek końca Sony".

Niczego dobrego to nie wróży. Sony musi jak najszybciej przygotować się do defensywy, wszak chodzi tu nie tylko o grube miliony, ale także o klientów. Warto w tym momencie podkreślić, że cała sprawa odbije się negatywnie również na nas, konsumentach. Nie ma nic gorszego niż brak konkurencji na rynku konsol (gdyby jakimś cudem Sony poszło z torbami). Wzrost cen byłby nieunikniony. Monopol jest zły, pamiętajmy o tym, kibicując przy okazji władzom Sony. A hakerzy powinni pamiętać, że kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.

źródło -= miastogier & cdaction

Brawo:) dla nich. Niszczyc sony

2. Lotnik421 Xbox One

3. bgszef!

bgszef! Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    w Miescie
    Po co sie spruli do GeoHota. Teraz zostana pokarani.

4. RSA

RSA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Kolego @Hawok ten cytat powinien dac Ci do myslenia, MS bedzie robil co bedzie chcial, gdyby do tego doszlo w co bardzo watpie bo Sony to nie po pier du lka jakas :)

5. barrrtek

barrrtek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    mazury
    No nieźle dają czadu ci hakerzy ! A te Sony to nie ma kurde odpowiednich specjalistów żeby stworzyc jakieś lepsze zabezpieczenia ?!

6. razor7

razor7 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Co ci ta firma zrobiła, że cieszy cię jej upadek (oby chwilowy)? Czy może jesteś tylko fanboyem?

7. kajoj53

kajoj53 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nie ma rury której się nie odetka.

8. Marydson

Marydson Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubaczów
    Nie wiem co myslec o tym, zjednej strony Sony samo kopało grob pod soba sprawą z GeoHotem a z drugiej przez wiele lat dostarczali graczom wiele naprawde dobrych gier. Playstation to bardzo mocna marka, takie rzeczy jej szkodza... Ciezko mi sie jednoznacznie okreslic.

9. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    w ogole przyszedl mi bardzo glupi pomysl do glowy....
    ale czy istnieje szansa ze to microsoft moglby zlecic grupie hakerow ataki na konkurencje ? zaznaczam - GLUPIE ale jednak warto zapytac;]

10. Bis

Bis Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Teoretycznie mogli by tak zrobić, jednak BARDZO mało prawdopodobne jest to by tak zrobili. Sony nie jest specjalnie jakimś konkurentem dla M$. Konsole do gier to nie wszystko. M$ to sporo oprogramowania, a Sony to sporo sprzętu. Myślę że te interesy które im się pokrywają i mogły by stanowić dla siebie konkurencje to mały %.
    Do tego trzeba jeszcze by brać pod uwagę to, że sprawa może się wydać. To mogło by być końcem M$.

11. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    ale jaja! Właśnie, kto mieczem wojuje ten od niego ginie- może hakerzy tego nie uwzględnili?

12. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Sony to symbol konsol do gier , musi być na rynku! Hakerzy mogliby już odpuścić sobie , i tak już dużo nabroili....

13. veins

veins Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    @UP
    Dokładnie.
    Pomimo tego, że teraz posiadam x360, to miło wspominam PSX/PSone i PS2 :)
    Chyba już udowodnili, że Sony to ''gigant na glinainych nogach''... wystarczy.
    Jak tak dalej pójdzie, to nie będzie w czym wybierać przy zakupie nowej konsoli (czyt. NextGen), chyba że Wii2 okaże się dobrą alternatywą.
    Tak, czy inaczej, wolałbym żeby Playstation przetrwało.

Pozdro ^^

Sent from my U20i using Tapatalk

14. sweeterek

sweeterek Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Niech niszczą japońców :)
    Jestem zawsze za,przeciwko temu co złe,dlatego popieram pseudokibiców,złodziei itp,w tym hakerów....
    Powodzenia chłopaki,za pomidory i ogórki z Hiszpanii.

15. szymek56

szymek56 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZG
    ja to wam powiem tak że tacy hakerzy mnie przerażają w ch*j...
    Dzis Sony,a jutro zaatakuja jakas powazniejsza instytucje i co wtedy??
    Tez bedziecie sie tak cieszyc??
    Moze i sony troche tam zawinilo,ale to juz nie znaczy ze trzeba ich doprowadzic do upadku...

16. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Jacy z was hejterzy : o na pochybel sony i japonii, a za co ja się pytam? Ja kocham ten kraj a wy mu jeździcie bo tam jest główna siedziba Sony? To w takim razie kochacie Amerykę i Redmon, a na widok flagi USA miękną wam nogi?

Co najwyżej Sony albo zawiesi prowadzenie Playstation albo zakończy z nim przygode, albo odetnie konsole od neta. Bo hakerzy nie złamią takiego giganta jak sony, telewizorów, agd czy rtv nie shackują chyba co?

Sent from my E15i using Tapatalk

17. lukidambix

lukidambix Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    No to sie zaczyna....

18. sweeterek

sweeterek Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    A ja kocham Somalie i ich wypolerowane giwery !!
    To jest chore,Sony dojeb*ł babola i tyle,ja się tam cieszę tak wielką akcja hakerów,sam chciałbym poznać pare ich tajników,ale niestety zapewne tego nie doznam,a to czy hakerzy przejmą microsoft,sony,tymbarka ,fabryke Marlboro bądż zaczną puszczać plebanie na wszystkich kanałach w Polskiej TV to mnie wisi...
    Moje zdanie jest takie,najlepszą obroną jest atak,tak więc może czas aby to sony zhakowało swoich oprawców ? Tak jak to było w przypadku napisy.org :)

19. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    @Up a Japonia ma sztuki walki, samuraji, ninja, pagody, drifting, anime, mange?
    Japonia to nie tylko Sony

Sent from my E15i using Tapatalk

20. i.T

i.T Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Zaraz się okażę, że to hakerzy wywołali wstrząsy, tsunami i przegrzali reaktory Fukushimskiej elektrowni...

Spójrzmy na to z drugiej strony.
    Jak wszyscy wiemy, Sony dostało solidnego klapsa od hakerów, odpowiedzialnych za atak na PSN, w konsekwencji, których firma straciła klientów, a na jej wizerunku zagościła niemała szrama. Naturalną koleją rzeczy, gigantyczny koncern, jakim jest bez wątpienia Sony, chce ten kryzys jak najszybciej zażegnać i stopniowo powrócić do stanu sprzed ataku.
    W związku z tym firma potrzebuje spektakularnego wydarzenia, w którym Sony odniesie sukces, a cały wyczyn będzie w mediach na całym świecie. Jako, że ataki hakerów stały się ostatnio bardzo chodliwym tematem, a sam koncern został przez nich solidnie spoliczkowany, przez co z pewnością marzy mu się rewanż. Wyobraźcie sobie jaki będzie oddźwięk, gdy Sony tym razem nie da się zaskoczyć, a cały misterny plan hakerów, jak to mawiał Siara, pójdzie w ***** :)
    W takiej sytuacji Sony pokazałoby światu, że poprzedni atak, był zwykłą wpadką i niedopatrzeniem, że najnowsze zabezpieczenia są nie do złamania, a użytkownicy mogą spać spokojnie nie martwiąc się o bezpieczeństwo swoich danych.
    Wygrana batalia z hakerami, była by krokiem milowym dla Sony, w drodze do odzyskania wizerunku, a sztab mądrych ludzi na pewno zadbałby o to, by cała ta sytuacja była mocno nagłośniona. W rezultacie nawracając rzeszę zwiedzonych fanów.

To by było na tyle, moich PRowych dywagacji. Taki mi się pomysł w głowie zrodził, bo jak wiadomo kij zawsze ma dwa końce i to, że coś napiszą na forum lub powiedzą w TV nierzadko jest mistyfikacją.

21. Koldy

Koldy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Na podkarpaciu
    Pomimo tego, że mam Xklocka to nie mam nic do zarzucenia PS, zawsze starali się robić dobre gry (eksklusivy) i sprzęt godny poszanowania.
    Dlatego pomimo, że interesuje mnie hacking, lubie jak hakerzy wojują, to tej akcji nie popieram. Jak tak dalej pójdzie i cały czas będą pod atakiem to z PS4 nici, a zapowiedź już była.

Czekajmy i oglądajmy, jak to mawiają "czas pokaże".

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum