1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Tomb Raider - Opinie

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez Tieu, Luty 24, 2013.

1. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Tak jest! Gra w sieci, jedynie wersja ENG

TYLKO OPINIE

2. Lotnik421 Xbox One

3. Tr1SH

Tr1SH Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    ***owo
    Znow zapraszam zakladajacych tematy o podzielenie sie wlasnymi opiniami.Zalozyc temat to i malpa potrafi,wypowiedziec sie-juz nie.

Bardzo wstepna opinia-
    Swietny klimat-mieszanka losta,i am alive i uncharted 3.Grafika bardzo dobra.Nieco slabsze modele postaci nadrabiane sa przez tla i lokacje.Fenomenalny klimat-czuc wszystko to co robi Lara,jak jest jej zimno to sie trzesie,jak obrywa itp.Genialny dubbing angielski.Rewelacyjnie poprowadzona fabula-chcemy wiedziec co dzieje sie dalej.Filmiki glownie dzialaja na silniku gry.Bardzo fajna fizyka elemntow,drobne lamiglowki.Jest tez system upgrade.Jak narazie jedyny minus jaki widze to liniowosc.Pogram wiecej,zobacze.

Ciekawe smaczki-
    -widowiskowosc (walonych sie jaskin,lasu)
    -emocje (czujemy to co robi Lara,po glosie,po jej zachowaniu-np przechodza przez jaskinie szura palcami o glazy...brrr)
    -swietne uzycie qte
    -filmowosc (plynne przenikanie gry z filmem)
    -mocne momenty (to jak Lara obrywa,jak ginie,jak lamia sie jej kosci,czaszka,nie tak jak rozlatujemy sie na kawalki w Dead Spejsie,tutaj to potrafi naprawde wstrzasnac )

Jak narazie najlepsza gra tego roku 9/10

UPDATE

Gre ukonczylem.Jak na ten gatunek + - 12h bez zbierania znajdzek to niezly wynik.
    Gra trzyma poziom do konca.Co pewien czas sa momenty ktore powoduja ciaryi znow napedzaja gre.Wraz z postepem przybywa strzelania ale i tak jest go mniej niz w Uncharted.System oslon wygodny.Na plus sa dodane sekretne grobowce - cos ala zdobywanie pancerza w Assasins Creedzie.Az chcialoby sie aby byly dluzsze,jak i cala gra.Oceny nie zmieniam.Kazdemu serdecznie gre polecam.I jak mam byc szczery-nie czekajcie na polska wersje ( z calym szacunkiem dla narodu), Lara w wersji angielskiej brzmi po prostu niesamowicie.Must have-tyle.

4 użytkowników lubi ten post.
  4. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Zachęcam do spamowania w temacie, jeden kolega poleciał za punkty (uzbierana suma 10 punktów)
    Kto następny ?

5. maja1920

maja1920 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Świętochłowice
    Po godzinie grania jestem zadowolony. Moze to nie jest w 100% stary Tomb Raider, ale gra sie bardzo przyjemnie. Pierwszy etap jest liniowy, ale pozniej mamy coraz wieksza swobode w dzialaniu. Mozna sie przyczepic do malych, nieczytelnych literek w menu i w " ognisku " choc moze to wina mojego tv. Narazie oceniam na 10/10 pogram dluzej to edytuje post i napisze nieco wiecej.

6. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Crystal Dynamics się naprawdę postarało. Lara wygląda bosko. Gra też wygląda świetnie. Grając teraz w nocy czuć ten niesamowity klimat przygody. Jest bardzo ciekawie i tajemniczo. Dużo jest w grze QTE, trzeba też trochę wysilić mózgownicę, bo niektóre łamigłówki nie są łatwe. Po paru godzinach grania jestem więcej niż zadowolony.
    Ciekawe jak długa będzie gra, no i czekam na polską wersję. Jestem ciekawy jak wypadła Gorczyca w dubbingu, bo w angielskiej wersji głos Lary jest dobrany perfekcyjnie.

Kurczę po tych godzinach spędzonych z grą muszę przyznać, że mamy do czynienia do pierwszego tytułu, który zasługuje na miano gry tego roku.

7. kukiz

kukiz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Gra roku na początku roku nie przesadzaj, choć TR na pewno będzie brany pod uwagę. Może pod koniec roku będziemy już grać w next-geny kto wie. A co do samego TR boski. Zassałem wersje EN aby ogólnie sprawdzić jak wygląda gra i poczekać na wersję polską i gram już dobre pięć godzin i nie mogę się oderwać. Wszystkie nowości które pojawiły się w tej części wyszły na plus. Jak usłyszałem że będzie otwarty świat, rozwój postaci czy ręczne celowanie to pomyślałem że to już nie będzie ten sam TR ale czuć klimat poprzednich części. Jestem pewnie w mniejszości ale uważam że grafika w gre powinna być może nie najważniejsza ale bardzo ważna. TR spełnił moje oczekiwania gra wygląda ślicznie, sama Lara też świetnie wygląda i wreszczie na normalnej wielkości biust. Widoczki zapierwjące dech w piersiach.
    A teraz to co mnie się nie podoba to że mało jest tomb raidera w tomb raiderze. Czyli za dużo jest strzelania a za mało eksploracji. Elementy wspinaczkowe przeplatają się ze strzelaniem do pacjętów których jest sporo. Czasami gra przypomina klasyczne gry akcji.
    Brakuje mi takich żeczy jak zbieranie przedmiotów (nieśmiertelna klucze) i nie chodzi mi tu o podnoszenie amunicji. Brak ciekawszych zagadek.

1 osoba to lubi.
  8. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałem że Tomb Raider jest grą roku tylko jest pierwszym tytułem,który nim może być i kto wie czy tak nie będzie. Ta gra to istny majstersztyk. Ja do tej pory nie mogę wyjść z podziwu. Graficznie to jedna z najlepszych pozycji na Xboxa 360. Wszystkie gry powinny tak wyglądać i mieć taką grywalność. Rewelacja !

9. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Patrzyłem przez ramię jak siostra gra. Powiem tak - Miazga, taki Uncharted na sterydach z dodatkiem Survivalu i dramaturgii. Tj. Wszystko co najlepsze.

10. greqdz

greqdz Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Warto - z kazda chwila coraz bardziej wciaga. Lara jeszcze lepsza niz poprzednia :D. Od momentu gdy zaczynamy wymiatac z lukiem zaczyna sie bajka. Fajnie
    Pozytywne zaskocznie - tyle.

11. grisza133

grisza133 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Grodziec, Bielsko, Poland, Poland
    Nigdy nie miałem okazji zagrać w Tomb Raider'a, dużo słyszałem o tej serii gier, ale jakoś nie pociągało mnie grać w grę, w której chodzi się kobietą... do dziś :)
    Gdy rano odpaliłem tą grę, to praktycznie przegrałem całą niedzielę, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Z misji na misję Tomb Raider podoba mi się coraz bardziej. Grafika na bardzo udanym poziomie. Może trochę przesadzę, ale styl gry troszeczkę przypomina mi Far Cry 3, w którego również grałem bez przerwy:D Jestem na tak jeżeli chodzi o gierkę z Larą Croft w roli głównej :D

12. malawi

malawi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chorzów
    Grałem przez godzinke wczoraj i jestem zaszokowany. Pozytywnie ! Gierka jest super. Świetny klimat dzungli, fajnie wszystko odwzorowane, grafika naprawde kozak! Muzyka efekty dzwiekowe jak najbardziej dają rade. Lara Croft powarca w najlepszym wydaniu:) ********* sa momenty w cut scenkach kiedy trzeba miec reke na pulsie bo co rusz musimy szybko reagować i wciskać jakieś buttony- al la shenmue niegdyś na decka. Polecam z czystym sumieniem każdemu kto dawniej zagrywał się w tomb raidera na psx-a :D

13. SFU666

SFU666 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    To że nowy TR jest bardzo dobry to już wiadomo. Ładnie wygląda,mechanika dobra,klimat,akcja na +. Tylko jest jedno ale. Dlaczego większość z was porównuje,a wręcz namawia graczy(starego TR) do tej gry. Jestem fanem starego TR i zarywane mialem noce na częściach 1-3. Powiem więcej,nie ma (prawie) nic wspólnego nowy ze starym TR. Tam był nacisk na eksploracje terenu,poszukiwania kluczy,artefaktów itp. Od czasu do czasu zjawiali się przeciwnicy gdzie walka z nimi byla niepowtarzalna (poprzez skoki Lary;)). Dzisiejsi gracze(casualowi) odstawili by starego Tomba po 15min. Nie zmienia to faktu że ten jest dobry,ale jest tu coś takiego: "alleluja i do przodu".

14. malyksg86

malyksg86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zabrze
    Jak to dlaczego poleca się tą grę tym, którzy grali w pierwsze części? choćby przez samą Larę. Od zawsze podobała mi się seria Tomb Raider, na tą część czekałem z wypiekami na twarzy. Przy zapowiedziach można było zobaczyć czego można się spodziewać i ja się w ogóle nie zawiodłem. W końcu to prequel wszystkich części i Lara musi dojrzeć. Mam nadzieję, że powstaną kolejne przygody pani archeolog. Gra jest jak dla mnie fantastyczna, wciąga niesamowicie.

15. Ezioauditore12

Ezioauditore12 Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Tarnów - Wiedeń
    Rano odpaliłem gre i zassalo mnie na 3 godziny :D wczoraj skonczylem crysisa 3 i nie wciągnol mnie nawet w polowie jak TR :D grafika super , mialem czekac na dubbing ale pewnie go spieprzą jak w hitmanie albo crysisie 3 .

16. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1106
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Zgadzam się z poprzednikiem, giera super , co do dubbingu to nie wiem jaki będzie, wolę org ENG , ale napisami PL bym nie pogardził :)

17. horacy4

horacy4 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Powiem tak.

Podrasowany klon gry Uncharted :smile:

Jak by to była czwarta część TR w takiej grafice to był by dopiero HIT:smile:

18. kolbe11

kolbe11 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Olkusz
    Nie będę oryginalniejszy ale to fakt - gra jest fantastyczna, to jedna z niewielu gier o których można powiedzieć, że mają feeling, ogromną grywalność, świetny klimat, reżyserię i scenariusz. Nie będę się tutaj specjalnie rozpisywał, każdy fan gatunku będzie wniebowzięty, zresztą inni gracze też. Jedyne co może przeszkadzać to poziom trudności, nie jest bardzo wymagający, hard nie stanowi większego wyzwania ale frajda z gry nie pozwala się od niej oderwać. Ktoś mówi, że klon Uncharted ? A ja powiem, nawet jeśli to co z tego - kopiowanie exclusiviów to nie zbrodnia, nie mam PS3, mogę grać w lepszą grę i mi to pasuje. Ekskluzywne tytuły dzielą graczy, nowy Tomb Raider ich łączy, pamiętajmy jednak kto był tak naprawdę pierwszy na rynku. 9+/10

19. MateuszW

MateuszW Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    [FONT=&quot] Z Tomb Raiderem stało się to samo co z serią Collin McRae. Tą grę można porównać z parówką. Otóż jeśli oceniać grę pod kątem tego ile jest Tomb Raidera w Tomb Raiderze to można stwierdzić, że tyle co mięsa w parówce. Jednym słowem : PROFANACJA .Rozumiem, że czasy się zmieniają, casualizacja w moim kochanym segmencie rozrywki jest czymś nieodwracalnym, trzeba dotrzeć do tzw. rzeszy niedzielnych graczy, ale nazywanie tej gry tytułem Tomb Raider powoduje, że ręce z padem mi opadają. [/FONT]
    [FONT=&quot] Brak zaawansowanych łamigłówek, trudnych platformowych sekcji które powinny być esencją rozgrywki TR i stanowić zdecydowaną jej większość wołają o pomstę do nieba. Do tego co chwile pojawiające się fale wrogów, które trzeba wyrżnąć niczym Gears of War czy Call of Duty. Twórcy mogli chociaż stworzyć manualne chowanie się za osłonami a nie odbywające się, że tak powiem z automatu ... no i wspinaczka jakaś bardziej manualna a nie „klik, klik” bez zobowiązań i obawy, że Lara sp.... się na dół. [/FONT]
    [FONT=&quot] Dobra, dobra po czasie przełknąłem tą gorzką pigułkę i mnie olśniło: jako gra akcji Tomb Raider to 10/10. Te słynne must have etc. Fabuła jest poprowadzona genialnie, jej mocną stroną jest ciągła akcja. Cutscenki są wyśmienite, ogląda się je z zapartym tchem, nawet częste quick time events jakoś mi specjalnie nie przeszkadzają ( nigdy ich w grach nie lubiłem bo uważałem, że ich duża liczba zmienia grę w interaktywny film, a nie tędy droga panowie). Tutaj są znakomicie wplatane no i po prostu pasują do tego typu rozgrywki- wielki plus. Graficznie jest dobrze, momentami bardzo dobrze. To są maksymalne możliwości xpudła u zmierzchu obecnej generacji i oceniając szatę graficzną w tych kategoriach można powiedzieć nie tyle dobrze co maksymalnie dobrze w stosunku do jego sprzętowych możliwości.
    Podsumowując Tomb Raider jako Tomb Raider jest słaby, ale jako "Uncharted w spódnicy" gra jest naprawdę warta polecenia. Tylko tak jak mówię trzeba pogodzić się ze zmianą koncepcji i potraktować tytuł jako gra akcji. [/FONT]

3 użytkowników lubi ten post.
  20. pablotablo

pablotablo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jak dla mnie gra jest cudowna. Swego czasu miałem PS3 i seria Uncharted jest właśnie tą, której braku na X360 nie mogę przeboleć.
    W Tomb Raiderze dzieje się naprawdę dużo, gra się fantastycznie. Fabuła jest świetnie poprowadzona i nie ma czasu na nudę.
    Na taką grę długo czekałem :)

21. kolbe11

kolbe11 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Olkusz
    Problem Tomb Raidera polegał na tym, że nikt nie potrafił wykorzystać potencjału serii. Jakość serii leciała z każdym kolejnym tytułem dlatego trzeba było obrać inny kierunek. Pierwszy raz od dawna modlę się, żeby pograć jak najdłużej a nie jak swego czasu modlić się, żeby już się skończyła. Może w drugiej części bardziej dopieszczą elementy poprzednich TR ale wszystko powolutku, nie chcę zobaczyć znowu takich porażek jak Angel of Darkness .

Wczytywanie...

Poleć forum