1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Tragiczna jakość obrazu x360 na monitorze

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez geohound, Kwiecień 7, 2014.

1. geohound

geohound Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Gliwice, Poland, Poland
    Witam,

Potrzebuję drobnej porady, bo jestem trochę przerażony - kupiłem z drugiej ręki Xboxa 360 Elite, Jasper, HDMI, 120GB. Podłączyłem go do PCtowego monitora HP 22 cale 1680x1050 (max rozdziałki) przez kabel HDMI, którym normalnie łącze kompa, odpaliłem demo Bayonetty czy Asura Wrath i obraz wyglądał TRAGICZNIE.

Na początku Xbox nadawał mi rozdziałkę natywną dla monitora, potem zmieniłem ustawienie w konsoli na wyświetlanie 720p i równie słabo całość wyglądała - Bayonetta jest tak kanciasta i rozmyta, że gra po prostu nie ma sensu, a w jednej z demowych misji Asury strzelamy do czegoś, co przypomina niszczyciel z Gwiezdnych Wojen i jest to zlepek kilkuset kwadratów na tle nieba.

Czy ja coś robię źle czy możliwości tej konsoli kończą się na grafice rodem z PS2? Monitor bezbłędnie wyświetla gry i filmy z kompa na tym samym kablu.

Ewentualnie czy to dema gier mają dużo niższą jakość niż oryginały? Kupiłem gołą konsolę bez żadnej gry i nie mam jak porównać, dopiero dziś idę po Final Fantasy 13 i zaczynam się bać...

2. Lotnik421 Xbox One

3. bartos

bartos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    jakim kablem połączone?, jaki monitor?dokladny model

4. geohound

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Gliwice, Poland, Poland
  5. bartos

bartos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    spróbój w ustawieniach monitora cos poprzestawiac, jakies tryby typu np.game mode albo coś w tym stylu.
    mozesz sprobowac jeszcze podlaczyc monitor poprzez kabel z wtykiem D-SUB na twoim moniotrze - zdarzaja sie przypadki ze po podlaczeniu wlasnie przez taki kabel obraz jest lepszy niz przez hdmi.
    kabel taki kupisz na allegro - >

6. Raynaldo

Raynaldo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Wprawdzie miałem to na telewizorze ale jakieś dodatkowe opcję stabilizatory obrazu itd strasznie psuły mi obraz na xboxie możesz masz coś podobnego w opcjach monitora.

7. geohound

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Gliwice, Poland, Poland
    Mimo wszystko kupiłem tego Finala (szok, 40zł i stan BDB), ustawiłem jakąś niestandardową, bardziej komputerową rozdzielczość (odblokowałem wyświetlanie wszystkich możliwych rozdziałek), wybrałem na monitorze ustawienie TEXT (wygładza krawędzie) i siadłem ciut dalej. Final wygląda całkiem nieźle, ale wciąż bliżej mu do PS2 niż tego, czego spodziewałem się po nowszej konsoli.

Demo Bayonetty niestety nadal obrzydliwe.

Zostaję na HDMI, bo niczego lepszego na analogach nie osiągnę chyba. Optymalnie byłoby, żeby monitor wyświetlał 720p z czarną ramą dookoła, a nie skalował 720p do pełnych 22 cali, ale może jeszcze jakoś to ogarnę.

8. Morph

Morph Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    Nie upieraj się przy monitorze, jeżeli masz w domu tv led/lcd podłącz poprzez hdmi lub xboxowego componenta do niego konsole i sprawdź na nim wpierw. Podłączenie kablem d-sub/chinche/vga to strata jakichś 40% wartości obrazu. Poza tym bayonetta to gra stara jak świat więc nie ma co na to patrzeć proponuje coś nowszego

9. geohound

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Gliwice, Poland, Poland
    Zapewniam, że gdybym miał warunki i TV to nie siedziałbym na PCtowym monitorze ;) Aktualnie mam kineskopową 29tkę po przelutowaniu (rok temu się zaczął palić sam z siebie), której jedyne złącza to Euro i chyba ledwo żywy Y/Cr/Cb i która ścina obraz po krawędziach oraz brak jakiegokolwiek kabla do konsoli poza moim własnym HDMI.

Monitor ma (wczoraj się dowiedziałem) wbudowane głośniki, więc jakoś daję radę.

Bayonettę sprawdzałem jako pierwszą, bo po prostu mi się podobała jako postać i jako tytuł, którego nigdy na oczy nie widziałem ;) Jednak taki najnowszy Dragon Ball Battle of Z również wyglądał cieniutko.

Wczytywanie...

Poleć forum